bugün

termo-dinamiğin bir ilkesi olarak ısınan hava yükselir. şimdi bu ne demek, bu şu demek, yani ısınan hava yükseliyor evladım. şimdi, bakıyoruz havalı genç arkadaşlar var. şimdi ben bunlara diyorum ki bazan takılmak için: "ne o evladım, suyun mu ısındı, havalandın böle", diyorum yani. tabi anlamıyorlar.

anlamazlar evladım, feleğin tokadını yediler mi anlayacaklar illa yani. yani insan bu kadar vurdumduymaz olur mu evladım? olmaz, böyle olmaz! yüksel ki yerin bu yer değildir, dünyaya geliş hüner değildir evladım...

neyse, ne diyordum? gelelim sizin sorununuza: bakın şimdi, daha önce genç arkadaşlara söyledim, anlamıyorlar bazıları. ama mesela bluevelve var, cin gibi çocuktur, geldi, "eyvallah neandertal hocam" dedi, elimi öptü, helalleşti.

aferim, böyle pırıl pırıl gençleri görünce yüreğim kıpır kıpır oluyor ayol. gerçi lise önlerinde bekleyişim tam da bu kıpırlık için değil. bakınız, yeri gelmişken anlatayım: geçenlerde bir evladımızın babası beni arayıp "kızımın peşini bırak kart zampara" dedi. afalladım yani, olmaz evladım, böyle olmaz. bu işleri medenice konuşup halletmek gerek.

neyse, ne diyorduk; şimdi, girin bir başlığa, anlatın derdinizi, ne diycekseniz deyin yani. sonra, dinleyin bakem millet ne diyor. sonra gene yazın sinsi şekilde, bakın ona ne diyor.

deneye yanıla doğru yolu bulacaksınız evladım, her şeyi devletten beklemeyelim.
deyim yerindeyse götümün donmasına sebep olan fizik ilkesi. yurt odasındaki klima kılıklı şerefsiz alet havayı direk tavana üflüyor. ben yatakta donarken odanın rakımı yüksek olan kesimlerinde yazdan kalma günler yaşanıyor.*
Yazın yerde yatmanın sebebidir.
Güneyde yükselmiyor amk kesin bilgi yayın.
yalandır. ısınan hava daha çok yapışıyor. evet.