bugün

internet sitelerinde -bu sözlükte dahil- giriş yaparken tıklanan buton.

sözlük için yanlış seçilmiş buton ismi. çünkü bir çok sitede * zaten üye girişi olarak anılıyor bu fasilite. halbuki sözlükler bu tür butonlara yaratıcı isim bulurlar genelde. en azından yazar girişi olsa adı, tıkladığımızda yazar olma gazını da alsak fena olmazdı heralde. *
neyse bir buton için bu kadar kelam yeterli. * * *
uludağ sözlüğe girildiğinde "yazar kadrosu"nun sözlüğe dahil olma butonudur.

dahil olmadan da sözlükte gezilebilir ama, dahil olmak daha güzel olmaktadır.
tıklandığında kullanıcı adı ve şifre isteyen, kişiye uludağ sözlük yazarı olduğu ayrıcalığını hissettiren buton.
bir nevi sözlüğün giriş kapısı yani.
tıklayınca rumuz ve şifre isteyen, bilgiler girildiğinde açılan kapı bölümü. bide çıkış vardır hemen öbür taraftan.
-arkayı hazırlayın yeni üye girişi yapacağım.
+dikkat et de yeni üye sana girmesin.
yanında ünlem işareti barındırması sebebiyle beni heyecanlandıran, coşturan buton.

(bkz: giriş yap seni lanet olası pislik) *
ecnebicesi (bkz: sign in) olan fasilite.
Sözlüğe girdiğinde giriş yapmayı unutup ''niye entry giremiyorum ya'' gibi sözlere neden olan butondur.
üye girişine basınca CiA'la ilgili bir yazı gördüm panik halinde kapattım. hala gülüyorum kendime. ne oluyoruz lan dedim. son zamanlarda yaşadığım en enterasan olay oldu. ** hala heyecanla gülüyorum. sadece benim mi başıma geliyor diye de merak etmeye başladım.
sözlüğü sikkolaştıran butonlardan birisi. üye girişi ne amk! yazar girişi desene şuna. üye girşiymiş. üye kartı falan da çıkaraydık.
üye olduktan aylar sonra ölüm gibi gelmeye başlayan buton.
beni hatırla dediğim halde sürekli giriş yapmamı isteyen zımbırtı. sinirlenmeye başlıyorum ama.
Uludağ sözlük için artık sadece giriş olan eski buton. ne çok sevmiştik seni oysa...