bugün

entry'ler (538)

interrail

kız arkadaşımla 2014 yazında katılacağım program ancak merak ettiğim bir şey var;

otel fiyatlarına baktım, hosteller 2 odalık değil malum, 2 kişilik odalarda da baya baya kabarık fiyatlar. uygun fiyatlı otelleri bulacağım bir site arıyorum. baktığım otellerde oda fiyatı değil de kelle başı fiyatlar vardı.

fenerbahçe

günlerimiz artık geçmiyor, yerimizde duramıyoruz. hadi fenerbahçe'm, yüz yıllık tarihini bir kere daha onurlandır, taraftarını onurlandır, bizim için oyna, tarihin için oyna.

şöyle bir duyguyu yaşatacak takımdır. ayrıca hazırlayanın eline sağlık.

http://www.youtube.com/watch?v=ll0rTxFSKww

--- spoiler ---

büyük anlar, çok büyük fırsatlardan doğar,
her şey bugün belli olacak, ya zaferle çıkacağız ya da sürünerek yenilmiş olarak.
bu gece burada olmayı hakettiniz,
mükemmel olmak, orda ki skor tabelası değildir, kazanmak da değildir.

hata yapma sınırı çok dar, o kadar dar ki örneğin; yarım adım geç ya da erken,
başaramayabilirsiniz, bu, bu kadar sınırda bir şey,
yarım saniye yavaş ya da hızlı, tutunamayabilirsiniz.

bir maç, bu anı yaşayabilecek misiniz?
cehennemden tırmanarak çıkabiliriz ve onları yere sereceğiz çünkü bunu yapabiliriz!

ben sizi yapmaya zorlayamam, siz yanınızda ki adamın suratına bakın, gözlerinin içine bakın!
bence sizinle beyler, o bir santimi kat edecek bir adam göreceksiniz,
öyle bir adam göreceksiniz ki; kendini bu takım için feda edebilecek, çünkü zamanı geldiğinde aynını siz onun için yapıcaksınız, işte beyler bu bir takımdır.

bunu yapabilirseniz beyler, o zaman mükemmelsiniz.

bakın ben sizler için yapamadım, ben çok gençtim ama etrafıma bakınca bu genç suratları görüyorum;
artık sıra sizin diyorum!
futbol budur beyler, hepsi bu.
şimdi çıkın ve alın bu maçı, bitirin işlerini.

şimdi, şimdi ne yapacaksınız?

--- spoiler ---

sözlük yazarlarının boyları

190cm. daha da uzamaz.

10 mart 2013 fenerbahçe bursaspor maçı

Semih şentürkün yarım saatte en az 7-8 top kaptırdığı karşılaşma. adam ayağında top tutamıyor, top süremiyor, eskisi gibi kaleyi arkasına alamıyor. Bu adam oynayacağına artık yerini ''gerçek genç'' lere bırakması gerekiyor. Tamam tecrübe tecrübe de yararı yok ki adamın!?

yirmilik diş

Hiç hissetmedim bile çıktıklarında, Bir gün bir baktım hepsi çıkmış. Adamına göre davranan diştir.

samimi olan şeyler

sarılmak.

bedirhan gökçe

bugün ilk defa dinledim. sesi ne kadar da güzelmiş;

http://www.youtube.com/watch?v=DzDDYDxwFNQ

13 14 mart ta bankaları kullanmıyoruz

Katılacağım, ailemi de dahil edeceğim protesto.

edit: ayy ama ne yararı olcak kiiii, ay amann ertesi gün yine nasılsa yine kullancaksınızzz diye konuşmaktan inanın daha işe yarar bir şey bu yapılan.
sizin gibi koyunluğu kabullenmektense insanların 1-2 günlüğüne sesini çıkartmaya çalışmasının, örgütlenmesinin saçma tarafı olabilir mi? Aksini düşünenler bir siktirsin gitsin lütfen.

hayallerin bile 13 yıl geriden gelmesi

(bkz: bayatsalak)

7 mart 2013 fc viktoria plzen fenerbahçe maçı

az önce maç o kadar daraltmıştır ki 2 haftadır kullanmadığım astım ilacını kullanmak zorunda kaldım. teşekkürler fenerbahçe!

aykut kocaman

sayesinde sinirden ishal oldum.

3 mart 2013 beşiktaş fenerbahçe maçı

fenerli olarak beşiktaş'ı tebrik ediyorum.

futbol adına görmemiz gerekenleri gördük hakemlere! rağmen. oyun centilmen geçti, çirkeflikler olmadı, taraftarlar taşkınlık yapmadı.

tebrikler beşiktaş, ananı sikeyim hakem.

spartacus war of the damned

5. bölümünün nasıl geçtiğini anlamadım bile. özellikle son 15 dakikada ayak parmaklarımı heyecanla birbirine itiştirip sokuşturdum.

6. bölüme kadar bekle dur şimdi.

soguk gecelerde 31

kendisi an itibari ile çaylak olmuştur.

belesci forvet

biraz muhabbet ettik sevgi üzerine. güzel muhabbetli, hoş birisi. tanıdığıma memnun oldum.

argo

gerçek hikaye olması dışında; filmin son 15 dakikası dışında sıkan, pek de zevk vermeyen, milliyetçilik duygusu olmasa pek de bir başarı elde edemeyecek bir film.

çok mu kötü? hayır değil ama oscar'lık da değil. yazık olmuş diğer adayların emeğine.

the walking dead

aile dizine dönmesinden korkuyorum artık. her hafta bu bölüm en kötüsüydü demekten yoruldum. olmuyor, olmuyor ulan!

yazarların birazdan yapacakları işler

2.5 saatte beylikdüzü'den! kayışdağı'na okula geldim. varsın olsun 3-5 saat daha devamsızlık artsın ama ben yatıyorum ulan, kafam sikildi.

thy den dua uygulaması

Milliyet'in haberine göre THY uçaklarında artık uygulanacakmış.

--spoiler--

TÜRK Hava Yolları (THY), hac ve umre için yapılan Suudi Arabistan uçuşlarında koltuklarda bulunan kişisel ekranlarda dua uygulaması başlattı. THY’nin Suudi Arabistan’a yapılan uçuşlarında koltuklar arasındaki kişisel ekranlarda üç dilde okunan dua bir yolcu tarafından çekilerek sosyal paylaşım sitesinde paylaşıldı. ingilizce, Türkçe ve Arapça olarak sesli okunan dua yolcuların ilgisini çekiyor.

--spoiler--

kaynak: http://gundem.milliyet.co....2013/1672910/default.htm

24 şubat 2013 manchester city chelsea fc maçı

Dakika 20 oldu ancak city henüz chelsea'ye top oynama fırsatı vermedi. bütün toplar city'de ve iyi oynuyorlar ancak sonuca gidemiyorlar.

biraz önce aguero bir pozisyonu yedi ki bu maçtaki en önemli anlardan birisiydi.