bugün

Kimi insanda yeme ihtiyacı doğuran oluşum.
birazdan 'ermenek' marka lastik köy ayakkabısıyla traktör izi çıkarılacak kar. böyle ayakları yan yan yapıp oluyordu ama gotümü yırtsam da anlatamayacağım kesin o yürüyüşü.
hiç bozmak istenmeyen kardır.ama mutlaka biri gelip o bembeyaz örtüye bırakır ayak izlerini.insanda haala kıyamama duygusu hakimdir.o yüzden var olan ayak izlerine basarak yürünür.
üstünde yuvarlanma isteği veren kardır efenm.
(bkz: kara basma iz olur)
yürürken kütür,kütür sesler çıkararak bencillik duygusu nun yoğun bastığı ''hepsini ben bozacam'' egosuyla küçüklüğümde yaptığım eylem.
bi skime yaramamis kardir... sekilcidir...
temizligin, bakirligin simgesidir.
hiç yazılmamış, yeni bir sayfa gibidir.
hiç öpülmemiş bir kız gibidir. siz biraz kirliyseniz, dokunduğunuz an onu da kirletirsiniz.
bakireliği bozulmamı$ di$i gibidir.
yazarlarin fantezilerine alet olan kardir. *
çocukken insanda basma, bozma, kirletme gibi duyguları, olgunlaşınca ise koruma, kollama, izleme gibi duyguları oluşturan kardır.
düzen karşıtı insanlar tarafından çok da yakında basılıp o güzel bayaz saf görüntünün içine edilecek olan kar.
gittim uludağda ellerimle çektim sizin için. *
görsel
henuz kasik darbesine maruz kalmamis bir carte d'or, saray muhallebicisinde yenilmeye hazir olan cikolata soslu bir muhallebi, ya da kaselere yeni bosalttigin cikolatali pudingin tencerede kalan kismi gibidir. purussuzdur, cok hos gorunur, insanin ici ciz etse de bozulmaya mahkumdur...
hep öyle dümdüz ve bembeyaz kalsın istenilendir. üzerinde yürüyüp o dümdüzlüğü bozan dümbükler yok mu. küfür ediyorum içimden onlara.
Üzerinde yatılası bir görüntü.
yaşa başa aldırış etmeden üzerinde arkadaşlarla yuvarlanarak şakalaşma isteği uyandıran kar.
ayak izleriyle o pürüzsüzlüğünü bozma isteği uyandıran kar.
manzarasına göre resmi bile çekilip doya doya seyredilesi kar.
anlaşılmaz bir şekilde üstüne basmak, üstüne uzanmak ve gökyüzünü izlemek, ve benzeri şeyler yapmak için cezbeden kardır. en asil kardır.
derhal üzerinde yürünmek suretiyle darmadağın edilip ırzına geçilmesi gereken kardır. çünkü sen yapmazsan, bir gün elbet bir başkası yapacaktır.
kusuru az düzgünlüğü insanı etkiler. dondurma gibi görünür insanın kaşıklayası gelir, sonra hava kirliliği düşünülür "pistir şimdi bu zehirler" denir ve öylece bırakılır.
yaşadığı yere kar yağmayan, hayatında hiç kar topu oynamamış biri için tarif edemeyeceği bir şey. *
pekmezle birlikte yemek için en idealidir.
uzaktan görüp koşarak o bölgeye doğru gidilmesi ve sırt üstü kolları ve bacakları açıp zıplanması gereken kardır. hemen sonrada hiç o şekli bozmadan kalkıp şaheserinize bakabilirsiniz.