bugün

bir tavsiye çeşidi. ruha ferahlık katabilecek bir öneri.
Günleri değil anıları hatırlarız.
" çevremdeki bütün maddeler benimle aynı maddeden yani benim gibi sakil bir acıdan yapılmıştı. dünya o kadar çirkindi, dışımda, masanın üzerinde şu kirli bardaklar, aynanın lekeleri ve patron kadının şişman sevgilisi... dünya'nın varoluşunun kendisi o kadar çirkindi ki kendimi yakınlarımın yanında gibi rahat hissediyordum. "

Sartre - bulantı.
"Sustu, Konuşmak gereksizdi; Bundan sonra kimseye ondan söz etmeyecekti. Biliyordu, anlamazlardı."
"....reason being that there are three different groups with regard to the knowledge of God: a. those who only know the literal meanings God's attributes and names and sometimes ascribe to them wrong meanings; b. those who believe in and accept God's attributes and names, but do not enter into discussion of them; and c. those who know the real meanings of god's attributes and names."

önümde duran bir kitaptan bir alıntı. bu sayfada kalmışım.
“Vakit varken tomurcukları topla, zaman hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.”
--spoiler--
'' bir fincan kahve mi yapsam yoksa hayatıma son mu versem ? ''
--spoiler--

(bkz: albert camus)
(bkz: yabancı)
Duygular evimizi ziyaret eden misafirlerdir.
Ben içimde ölen insanların yasını tutmuyorum, en ufak pişmanlık duymuyorum, zerre suçluluk hissetmiyorum. Yüreğimde bir mezar yeri bile vermiyorum onlara ve vicdanım çok rahat. Çünkü öldüren ben değildim, içimde intihar etmeyi onlar seçti.

Caner Yaman, iyileşmek
“içimde yarım kalmış bir konuşmanın üzüntüsü vardı.”
"Ne söylediğinizi biraz da nasıl söylediğiniz belirler."
"insanlar güvenilmeye lâyık değildir."