bugün

üniversiteye kapağı bir atayım sonrası kolay diye düşünen, ygs yi kazanana kadar sosyal hayatının çoğu eğlencesinden vazgeçmiş öğrencidir.
nasıl bir cehenneme düşeceğinin farkında olmayan kişi.
nasıl bir belanın içine gireceğinden haberi olmayan ergen kişidir.
yemek üzere olduğu boktan habersiz, umutlu insancıktır.
şahsımın 3, hatta 4 yıl önce söylediği şeydir bu. bilseydim söylemezdim.
üniversiteyi kazandıktan sonra başına gelecek sınavlardan ödevlerden falan haberi olmayan kişidir. kazanmakta sorun yok bitirmekte marifet.
üniversiteyi kazanınca herşeyin yoluna gireceğini düşünen kişidir.
ama çok feci bir şekilde yanılır.
Herkesin hayatında en az bir kere söylediği ve çok içten söylediği aptalca söz.
kazanmadan önce bu kişiye; "bir üniversiteye kapak at, gerisi kolay." lafını ederler.
kazandıktan sonra ise bu kişi şöyle der; "bitirmesi kazanmaktan daha zormuş abi."
hemen hemen herkesin lisede söylediği cümledir. ancak yaşayarak üniversiteye girince asıl koşturmacanın başlayacağı kavranabilir.
üniversiteyi kazanması ve ilk derse girme arasındaki sürede hayatındaki en güzel anları yaşayacak insandır.
kazandıktan sonra girmenin daha kolay çıkmanın daha zor olduğunu anlayacak olan kişidir.
üniversiteyi kazandıktan sonra hiç bir planının gerçekleşmeyeceğini anlayan, sürekli sürmenaj durumunda olan ve vize/final zamanlarında beyninde hipopotamlar koşturunca ne kadar boş hayaller kurduğunu anlayacak olan kişidir.
(bkz: yazık)
(bkz: kıyamam)
üniversiteye gidince hayatında bir bok değişeceğini sanan kişidir.

üniversite mezunu olarak kpss'ye giren ben aldığım puan 79 özel sektörde 700 tl ye talim

lise mezunu kpps'ten 60 alan devlete torpille memur cumartesi-pazar tatil ayda 1400 tl ye benim yarım kadar çalışarak.

allah insanın kaderini güzel yapsın diplomasını değil.

cümle hataları için affet ey sözlük bu ülkedenin mantık hatası varken benden cümle yapısı hatası arama.
vaktinde hepimizin kullandığı cümledir.* zannedilir ki her şey mükemmel olacak ve hikaye mutlu sonla bitecek. halbuki, ´beginning of the end´.
kazanınca tek yorumu "hay .mna koyim!" olacak kişidir.
daha sonra da üniversiteyi bir bitireyim diyen kişi olmaya adaydır.
kendisini vizelere ve finallere hazırlamazsa, şemsiyelerin beklediği kişidir.
üniversitede kızların teklif ettiğini sanan kişidir.
Ergen Lisesi veya üniversitede kızlarla fantazi yapıp bütün iş verenlerin kendisini işe alacağını zanneden zavallı.
her türk vatandaşının olmazsa olmaz söylemidir.
kazanırsa şayet 4 yılda asla bitiremez.
girince, bir bitireyim..
bitirince, bir iş bulayım..
iş bulunca, askerliği atlatayım..
askerliği atlatınca, bi evleneyim..
evlenince, bi çocuğum olsun..
.................. falan filan diyecek insandır mütemadiyen..

ölüp gidecek işte lan.
ölünce de ne soracakları malum.
asıl öldükten sonrasını düşünmek lazım da, düşünmüyoruz işte..
çok fazla yanılan ve hayal kırıklığına uğrayacak kişi.
üniversiteyi bir bitireyim diyerek senelerini ezbere bir masalın tekrarında öldürmesi yakındır.
her menzil, aynı ezberin çıkmazına açılan, çıkmaz sokaklarla mı kuşatılmış bu ülkede demesi ise biraz daha uzaktır.
güncel Önemli Başlıklar