bugün

(bkz: üniversitede kızlar teklif ediyormuş)
(bkz: verelim gazı çocuk össye iyi çalışsın)
aslında çok aklı başında, yakışıklı, kültürlü ve karizmatik ayrıca çok yakışık.. pardon bunu
söylemiştim olduğu halde kendine layık bir kız bulamayan erkekdir..

(bkz: züğürt tesellisi)
ilgi çekmek için ucuz taktikler kullanan morondan daha çekilebilir bir insandır..
"efendim bilindiği üzere, üniversite, avrat bulabilmek için, ülkedeki en etkili yerdir, zira üniversiteye giden kızların tek amacı oradan bir erkek bulmaktır, aynı şekilde, üniversiteye bir erkeği bağlayan yegane faktörde, üniversiteye kızların gelmesidir."

bu sözler umarım bir zihniyetin tecellisi değildir. genç kadınların üniversiteye en doğal hakkı olan eğitim-öğretim hizmetini almak için gittiğini bilen hiç kimsenin söylememesi gereken sözler. ayrıca aynı durumun genç erkekler için de söz konusu olduğunu belirtmek isterim. bu devirde, bu zihniyet zor iş hakikaten; kadın-erkek ilişkisi bu kadar zor değil merak etme.
(bkz: sanırım tek eksiğimiz yaraka ydı)
düpedüz bana laf sokulan başlık. kızlar bizi istedi de biz mi reddettik?
4 yıllık üniversite hayatım okulda bir sevgilim olmadan geçti. ve benim gibi çoook arkadaşım var. hiçbirimiz de ne asosyaliz , ne hepimiz çok çirkin , ne de kendini sadece derslere adamış insanlarız kızlı erkekli... önüne her çıkanla birlikte olmanın kendine saygısını kaybettireceğini bilen ve doğru olanı arayanlarız sadece.
üniversiteye gidilme amacının kız bulmak yerine, ilim irfan edinmek olduğunu anlayabilmiş insan modelidir.
dünya sıralamasında bilgi bakımından neden ilk 500 de üniversitelerimizin adının geçmediğinin en anlamlı en basit örneği olan başlıktır kanımca.
(bkz: yaraka afedersin)
(bkz: o moron siksin seni)
üniversite sevgili yapma yeri değildir. kız avlama yeri hiç değildir bilincine ulaşmış şahsiyet.
arabasi da yoktur bu moronun buyuk ihtimalle. vurun ibneye!
tanım : üniversiteyi kazanıp, okumaya başlamasına rağmen kız arkadaş - erkek arkadaş edinememiş insandır.

üniversitenin okumaya gelinmiş yer olduğunun farkında olabilir,
babasından gelen imkanlar az olabilir, hemen okulu bitirip hayata atılması gerekiyor olabilir,
kişisel tercihi * olabilir,
ya da eski aşk acısı yüzünden istemiyor olabilir.

ve bunların birini düşünmeyip, klavye başına geçerek, sevgilisiz insanlara moron diyen insan esas morondur.
üniversiteleri kız bulmak için kurulmuş kurumlar sanan, muhtemelen hemşirelik psikoloji gibi bölümlerde okuyan er kişi söylemidir. zira bir erkeğe 5 erkeğin düştüğü mühendislik bölümlerinden birinde okusa bu söylediklerinin ne kadar hatalı olduğunu kendi de anlar.