bugün

az önce izlerken bilim dünyamızın kimlere emanet edildiğini ibretle izlediğim haber.
yeni atanan rektör öğrencilere sizi okuldan atarım diyor..yatılı okul müdürü sanki.yazık ki hem ne yazık.
yamulmuyorsam manisa üniversitesi rektörüne ait bir söylemden çıkan haber.

ee zaman yalama devri, en güzel yalayanı baş tacı yapıyorlar, kimin başına taç yapıyorlar bilinmez, ama bir baş olduğu belli.

(bkz: tarrak başı)

edit: gokhaann'ın yardımıyla celal bayar üniversitesi olduğunu öğrendim, manisa değilmiş.
eskiden de böyleydi zaten. şimdi mi aklınıza geldi?
Rektör kolayca atabiliyorsa, o zaman istediğini de üniversiteye alabilir bu durumda. Ee o zaman sınava ne gerek var ki! Herkes istediğini alıp, atsın o zaman üniversiteden.
siyasi söylemde bulunursanız atarım sizi okuldan (okulumdan) diyebilen insandır.
solcu hocalar sağcı öğrencileri ezerken,

başörtülü kızlar sır bu yüzden derslere giremezsek,

ahmet necdet sezer kafasına göre rektör atarken

üniversiteler hangi zihniyetin ortak malıydı?

yök kemal gürüz zamanında bırakın ortak malı, üniversiteleri şahsi malı gibi kullanırken, kendilerine dokunmayan yılanı yücelten zihniyet, bu gün aynı yılan tarafından sokulmaktadır.
e, daha dün artık üniversiteden atılma olmayacak dendiydi, hatta geniş kapsamlı bir aftan bahsedildiydi ve hatta ben 26 yıl önce atıldığım bölümü okusam mı aceba triplerine girmiştim. kim, neyi atıyor?
bakıyorumda yılan kendilerini sokunca nasılda yaygara koparıyorlar. düne kadar nerdeydiniz hıı, dün ezilenin yanında olmasanız bugün ezilen siz olursunuz.

konuya gelirsel bu ülkede yök denen illet oldukça üniversiteler mal olarak kalıcak. her iktidar degiştiginde üniversite başkasının malı olacak. tek çare yök'ün kaldırılması.
(bkz: akp rektörleri)