bugün

mezarcı olmalarıdır.
düzensiz, sorumsuz ve ahlaksız olmaları.

not: üniversite öğrencisiyim. tuvalet prezervatifle tıkanırsa ev sahibi iyi mi düşünür?
belesciyiz cunku.
(bkz: ogrenciyim abi kac yaparsin en son)
ön yargı.
bazılarının saçlarını kafalarına bok yapışmış gibi yapmaları.

ya ben anlamıyorum nasıl sevişiyosunuz siz ? kim öpüyo sizin kafanızı. ıykk.
üniversite öğrencilerinin şehirlerini istila ettiğini ve ahlak seviyesini düşürdüklerini düşünmeleri olsa gerektir.
1. sınıflar, ortama yeni giren yamyam gibi etrafa saldırır, bir bok da yapamazlar, ancak kuru kalabalık yaratırlar.
2. sınıflar arasında kafa dengi arkadaşlar ya okulu bırakmıştır ya da erasmus'la uçmuştur, gerisi gene kuru kalabalık.
3. sınıflar bölümü sindirmişler, şimdiden mesleğe hazırlanacakları stajları kovalarlar. (not: üniversiteler meslek lisesi sanki mk)
4. sınıflar biraz daha iyidir ama sayıları azdır, görülmezler fazla.
4+ daimler, asistanlardan daha çok bilgilidir, okul içi konularda süper iletişim ağı oluştururlar. bir tek bu güruhu severim.

nerden baksan, çoğu kendilerini sanki okudukları bölüm için yaratılmış gibi görürler, böyle düşünmeyen birisini görürseniz, muhabbeti kaçırmayın derim.
öncelikle ön yargı olmakla birlikte bazı öğrencilikle alakası olmayan tiplerin hatta üniversiteye ''takılıyoruz baba yeaa!'' mantığında gelmiş olanların varlığı sebebi iledir. eğer ki bir insan size evi verdiğinde aşırı ses, kız arkadaş, hır gür istemiyorum diyorsa ve siz bunu kabul edip giriyorsanız o eve, ardından 2 hafta geçmeden son ses ıron maiden eşliğinde kızlı erkekli esrar partisi yapıyorsanız evde, burada bir sorun var demektir ve o sizden kaynaklanmaktadır. işte bu olaydan sonra ilçedeki herkes üniversitelilere adeta it muamelesi yapmaya başlar, her ne kadar onlardan para kazanıyor olsalar da.
o bahsettiğim öğrenci arkadaşı ise o gece bütün mahalleli toplanıp hastahanelik edene kadar dövmüştü ve sonrasında okulu bırakmak zorunda kaldı çünkü ilçe merkezinde gezemiyordu. şimdi kim haklı kim haksız gelin siz çıkın işin içinden.
Üniversitelileri dizilerdeki gibi kızı verici erkekleri vuru timden sandıkları için, ev sahiplerinin kızlara erkek sinek görmeyeceğim, erkeklere karyola gıcırtısı duymayacağım demesi buna örnektir.
sırf üniversiteye gidiyorum diye kendini aydın sanmaya başlar bencil ve genel olarak eğitimsiz ve henüz gelişmemiş fikirlerini kabul ettirmeye çalışırız.

not. üniversite mezunuyum.