bugün

Yeni sisteme gecildiği icin bu yil fazla zorlamayabilirler ilk oturumda.

ikinci oturum ise zor olacak büyük ihtimal.

Esit ağırlikcilarin simdiden edebiyat ve matematiği toparlamalari oldukca onemli.
Benim de muhtemelen merkezden bir bölüm yazmak için tekrardan gireceğim sınav için önerilerdir.

iyi veya kötü puan alınabilir. Dünyanın sonu olmadığını unutmamak ve stres yapmamak lazım.
Cok calişin ama sonuc ne olursa olsun üzülmeyin dünyanın sonu değil. Tekrar denersiniz.
1 ay kala çalışmaya başlayın.
Çalışmadıysan bu süre içinde yatmaya devam ama çalıştıysan kitap ve paragrafa yönel diye tavsiye verebilirim.
Öğretmenlik yazmayın. Her yıl 100.000 öğretmen mezun olup 20.000'i iş bulabiliyormuş.
yeni sistem ilk kez deneneceğinden gazoz şişesi bulup oturmak suretiyle ölüm beklenebilir.
kendinizi moral olarak düşürecek şeylerden uzak durun.

bol bol yürüyüşe çıkın, hava alın , haftada 1 2 kez arkadaşlarınızla kafede oturun sohbet edin içinizi dökün.

Elinizden geleni yaptıysanız, sonucu kötü de olsa üzülmeyin yıpratmayın kendinizi içinizi rahat tutun.
Daha 2 ay yatabilme şansınız var. Yatin. Son 1 ay çalışırsınız.
Altyapıda birşeyler varsa olur yoksa çalışmayın zorlamayın siktir edin. Eğer okumak istemiyorsanız hayallerinizin peşinden gidin kimseyi dinlemeyin.
pirinç taneleri yemeye başla.
Hayatınızı zindan etmeyin, normalde nasıl çalışıyorsanız öyle çalışın. Gelecekte ders neden çalışmadım diye değil, neden daha az eğlendim diye pişman olursunuz.

Ders neden çalışmadım diye pişman olanlar yok mu? Var. Tekrar hazırlanır, çalışır, kapatırsın açığını istediğin yeri kazanırsın. Ama pişmanım diyip çalışmıyorsan zaten çalışmayacakmışsındır, yani pişmanlığın sahte.

Ama öte yandan, neden eşek gibi çalıştım da zevklerimi devam ettirmedin dersen, bir daha eskiye dönüp gezip tozma eğlenme şansın olmayacak. Ve ertelediğin hobilerin, spor, sanat, vb yeteneklerin ister istemez körelecek. Heleki sporla ilgiliyseniz, hadi sanatı geçtim, spor cok nankördür. Dersten dolayı ara verirseniz bir daha asla eskisi gibi olamayabilirsiniz.

Abartmayın, gezin, tozun, dersi de kararında çalışın. Bu yaşlar bir daha gelmez.
Çalışın.
Sınav sisteminin ne olduğunu iyi anlayın, bel ki siz uyurken sınav sistemi yine değişti arada bir girip kontrol edin.
Üniversiteye başlayınca saçma sapan gelecek vadetmeyen bölümlere hayatınızda hiç çalışmadığınız kadar çalışmanız gerekeceğini düşünerek çalışın. En azından işe yarasın. Emekleriniz boşa gitmesin.
Bu sene rahat olacaktır sınav fazla abartmadan hergün 1-2 saat çalışabilirsiniz.
kimya dan problemi olanlar, tavsiye isteyenler, yapamadigi sorulari olanlara (bkz: derisik asit) adli user a basvurmalarini tavsiye ederim.
Deneme çöpe tayfa internet kafeye .
hayırlısı..

Korkmayın hea sınav sonucta.
bu hayatta her şey sınav değil bunu asla unutmayınız.
Sınava 3 ay kala sözlükten aldığı öneriyle bir şeyleri değiştireceğini sanan insanların varlığını gösteren bir başlıktır.
kasmayın,olmadı seneye tekrar girersiniz,o arada belki iş bulur hayata atılırsınız.
rahat olun.

hiçbir şey sizin sağlığınızdan daha değerli değil.

boşa stres yapmayın o yüzden.
Matematik öğretmeniyim dershanede. Bu zamana kadar bir şey yapmadı isen işin çooook zor. Hayallerin çok büyük değil ise matematikten 10-15 net yeter diyorsan başarılabilir.
Başvuru yapmayı unutmayın.