bugün

hay allah niye dusunmedik ki biz bunu daha önce. hep gerizekalılığımızdan tabi.
sonuna kadar katıldığım önermedir. bizi buna zorlayan toplumun allah belasını versin. ha bi de eğer üniversite okumazsan ömründen gidecek 15 ayda cabası. değişmek gerek ama nerdeee
sığırdır o anlatılan insan.
(bkz: kişi herkesi kendi gibi bilirmiş) sözünü akıllara getiren önerme. la çok üşendim uzun uzun yazıp çürütmeye.
Üniversite okumayla, yatmayı karıştırmış olan yazarın açtığı başlıktır. Üniversite kişiye bilgelik vermez, kendini geliştirme şansı verir, ne mutlu bunu yapana. ayrıca tıp ve mühendislik neden hariçtir, anlam veremedim.
üniversite okumayıp marabalık yapan cahilin egosunu tatmin eden cümledir.
zeka geriliği bunca üniversite bolluğu arasında sik gibi bir sınavdan yeterli puan alamayanlarda pek ala mevcuttur ama konumuz bu değil.
bir gerizekalı tespitidir.

insanlar cahil efendim, tespit sıçıyor sürekli durduramıyoruz.
Okumayanlarin daha da gerizekali oldugunu belli eder aslinda.
bu dunyada sadece tip hukuk veya muhendisligin oldugunu sanan, dunyaya at gozluguyle bakan kisilik zihniyeti.
Kesinlikle katılmıyorum. Üniversite okuyan gerizekalı olamaz böyle bir kavram yok, üniversite insana çok şey katar geriletmez ki aksine ilerletir.
üniversite okuyamamış birinin kendini teselli etme çabası olan tespittir. he anam sen üniversite okumadın da şirketler kurdun atom parçaladın de mi? gelip burda trollük yapmaktan başka ne başarın var şu dünyada?
(bkz: troll sıçtı bez getir)
üniversite okumayanlara göre daha az gerizekalıdır.
mühendislik ya da tıp bölümünde okuyan/okumuş/okumak isteyen kişi söylemi. (moron/idiot/embesil.)
ilköğretim mezunlarında sıkça rastlanan görüştür. ee uzanamadıkları dalı taşlıyacaklar ya...
üniversitede teorik bilgilere yığılan, am sikmekten başka bir şey düşünmeyenlerin kabullenemediği iddia.
haklı önermedir. ne işiniz var üniversitede? gidin kuran kursuna. evrenin sırlarının hepsi orada zaten.
üniversite kazanamamış yazar sözü.
(bkz: ziyaaa)
okumayanlarin da cogu gerizekali diye cevap verilecek anlamsiz cumledir.
- Mehmet bak gazete de ne yazıyor '' üniversite okuyanların çoğu gerizekalı''
+ iyi de hüseyin abi senin okuman yazman yok ki..
- ne yani mehmet gazete yazmıyor da ben götümden mi uyduruyorum?
sorsan lise terk olan yazar önermesidir. dikkate almamak gerekir sessizce ve yavaşça tükenecektir.
reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığını kullanan sapsoki tespitidir. (bkz: dikkat çekmek için göt yırtmak)
(bkz: hangi üniversite)
kazanamamış beyin fakiri yazarın söylemi. 7 yıl dershaneye gitmiştir.