bugün

kpss lise düzeyinde gir kazan hem çalış hem oku.

6 yıldır bizzat yaptığım durum.

koyun, keçi falan varsa arayın bursa il tarım müdürlüğü'nü geleyim küpe takayım.

not: anlamsızdır.
Anne ve babaya yük olmamak için bazı arkadaşlarımızın takdir edilesi tutumudur. Zorludur ama üstesinden gelinebilir.
yapmayı düşündüğüm ama zorlukları hakkında fikir istediğim durumdur. yapanların hepsine kolay gelsindir.
gelecek iş yaşamında büyük fayda sağlayacak hareket.
evden internet üzerinden çalışmak kadar rahat olmasa da bir çok konuda avantaj sağlayacak para harcarken vicdan azabı duymanızı azaltacak yöntemdir.
derslere zaman zaman yeterince vakit ayıramamanıza sebep olur. ödevler, projeler aksayabilir. yorulursunuz, ders çalışmanız gerektiğinde çalışmayabilirsiniz. fakat, illa öyle olacak diye bir durum da yok.

sorumluluklarınızın farkındaysanız biraz yorgunluk verir diğer yükümlülüklerinizi de yaparsınız. ama şu bir gerçek ki ilerisi için hem iş tecrübesi hem de halihazırdaki parasal durum adına gayet yapılması mantıklı iş şeklidir.
Sürekli yorgun olursunuz, okulda çevreniz çok fazla olmaz, bazen derslerle iş çakıştığında sıkıntı olur ama kendi paranızı kazanırsınız, işe yaradınızı fark edersiniz, ailenize yükünüz olmaz ve gerçek hayatın ne olduğunu da görmüş olursunuz. Çalışmak iyidir.
Fazla para hırsının sonucu bi durum olup çok yorucudur.
iş bulsam hemen yapacağım eylem, abi yetmiyor aileden gelen para yemin ederim 1 ay çalışsam borçlarımı öderim.
lise yıllarından hobi olarak başladığım yazılım, webtasarım işi beni üniversitede aç bırakmadı
bişey değil ileride meslek haline getireceğim sanırım iş bulamazsam kendi bölümümde.
ticareti öğrenmek, daha olgunlaşmak ve bunun gibi nice özellikleri kazanmak pahasına az bir ücretle çalışmaya razı olan kişinin mutlaka yapması gereken hede'dir.
not:çalışan biri olarak soru cevaplayabilirim.
insan bazen mecbur kalıyor be sözlük. yoksa kim evde taşaklarını yayıp yatmak varken çalışmak ister ki. ama adam olmanın bir gerekliliğidir bu. paranın ve emeğin nasıl kazanıldığını öğrenirken bu paranın ne kadar kutsal olduğunu anlıyor insan. okumanın da başka bir manası oluyor o zaman. en azından yarın çoluk çocuğa karıştığınızda "ben hem çalıştım hem okudum" gibi tesirli bir cümleyi söyleme kudretini kendinizde bulabilirsiniz.
bölümüyle alakalı bir işse, kişinin mezuniyet sonrası iş bulmasını çok kolaylaştıracak eylemdir.
okul harçlığını çıkarmaktır.
işverenlerin öğrenci kardeşlerimizi hunharca sömürdükleri çalışma şeklidir.
ayıptır.
Zamanında barmenlik ve turist rehberliği yapmıştım hey gidi günler hey.
Zaman zaman niyet ettiğim ama cesaret edemediğim şey. Dersle işi yürütemem gibi geliyor. O azim yok.
2004 yılında haftanın 2-3 günü yaptığım eylemdir. Üniversitede 1 yıl çalışmak iyidir ama sonrası sıkıntı olur. Eğer okuduğun bölüm zorsa Okulu uzatabilirsin.
tatmak istediğim durum. Ancak bir psikoloji öğrencisi haftada 30 saat çalışma ihtimalini yaratabilmesi için derslerinden ve dünyadan kopuk olmalı ya da öz denetim konusunda çok iyi bir aile eğitimi ile yetişmiş olmalı.

Haftada 20 saat çalışabileceğim bir iş önerisi varsa dinlerim.
Ayrımının iyi yapılması gereken eylem.

çünkü bir süre sonra okurken part time çalışmaktan, çalışırken part time okumaya evriliyor süreç. Benim bu şekilde olmuştu ulan bildiğin ara ara okula gidiyordum. Maddi getirisi güzel ama öğrencilikten kopuyorsun haliyle okul uzuyor. Eğer mezun olduktan sonra çalışmak istediğiniz sektördeyseniz yapılabilir ama en mantıklısı erkek için bir an önce okulu bitirin ve askere gidip gelin okulu uzattığınızda sıkıntı her alanda büyüyor.
Anne babaların olmaz öyle şey derslerini aksatırsın dizeleriyle ısrarla karşı çıktığı eylem.
Maddi durumum iyi olduğu için uapmadım, zaten ben üniversitede okumadım. Neyin kafasındaysam.
bu akşam başlayacağımdır. gerçi part time sayılmaz, gece işi. 3-4 saat çalışma 75 lira mis.
Hayata ufaktan ufaktan atılmak, anyayı, Konya' yı görmeye başlamaktır.
Pizzacıda çalışmıştım. akşam yurda sürüne sürüne döndüğüm günler, kapıdan içeri giren her müşteriye, ana avrat sövmüşlüğüm vardır. Tabii ki içimden...
Ekmeğini taştan çıkartmaktır helal olsun. Ne varsa kendinde var.