bugün

ne var olamaz mı diyebilirsiniz de bunu arayan devlet!

efendim şu günlerde açılmış kadrolara atama yapacakolan ösym sitesinden üniversite mezunları için olan pdf dosyasını indirip gümüşhane üniversitesi bölümüne bakarsanız göreceğiniz tablodur. bu üniversite, herhangi bir 4 yıllık programdan mezun olmuş askerliğini yapmış * bir şoför arıyor. tüm bunlar kendi başına komedi değilmiş gibi bir de aradığı ehliyet e sınıfı!

iktisat mezunu bir arkadaşa otobüs veya kamyon sürdürme planı yapıyorlar galiba. üniversitede okuyan öğrencilere sonlarının ne olduğunu göstermek istercesine.

devletin hesapsızca açtığı tabela üniversitelerinden mezun olmuş vasıfsız ve işsiz
üniversite mezunlarını nasıl değerlendirdiğinin ispatı durumdur.
- arkadan veremeyen kaldi mi?
+ kaptan ters konusuyorsun
- 2 universite bitirdim simdi sakaryada master yapiyorum, son durak gelince arabayi arkadasa verip sinava yetiscem, eger son duraga geldigimde arkadan hala vermiyen kaldiysaaa...
= kaptan 2 kisi alir misin arkadan lafa daldik unuttuk diyorlar..
- integralini alirim adamin integralini.
Bu sıralar yoğun iş başvurularımda gördüğüm, rastladığım, trajikomik durum.

ilan ;
Üniversitelerin Mühendislik Bölümlerinden Mezun
iyi derecede ingilizce konuşabilen
10 yıl deneyimli
Lüks Araç deneyimi olan
(bkz: Src)* yeterlilik sertifikası olan *

(bkz: yok devenenin bale papucu)
durumu üniversite mezunu işsizden daha iyi olan kişi. hiç olmassa anlının teri ile para kazanabiliyor ve evine ekmek götürebiliyor. hiç işi olmayan mezunlarımız ne yapsın?
adı geçen kadroya baktığımızda ; bugün açıklanan sonuçlara göre kpss3 'ten 85 puanı olan bir üniversite mezunu arakdaş olarak tarihe geçmiş kişidir.

http://www.memurlar.net/haber/145332/

sisteminizi de alacağınız memuriyeti de zihniyetinizi de ...
kpss'de yeterli puanı alamayınca taksici veya minibüscü olan şofördür.

ilan: turizm bölgesinde, ingilizcesi olan, prezentabl, 4 yıllık programdan mezun, src2 belgesi olan taksi şoförü aranmaktadır.

ücret: elde edilen brüt hasılatın %33.3'ü.

not: rusca tercih sebebidir.
günümüzde iş ilanları şu şekilde olunca:
-150 yıl deneyimli
-tercihan itü,boğaziçi,ytü,odtü(sanki başka üniversite yok)
adam tabi ki şoförlük de yapar, çaycılık da.