bugün

sahip olmak için senelerce uğraşılan, almaya hak kazanınca da üşengeçlikten bir türlü sahip olunamayan belge.
(bkz: lisans)
(bkz: yüksek lisans)
(bkz: doktora)
nedense mezun olunduktan 2 sene sonra anca eline ulaşan ondan sonra da mastera başvurmak için kullanılan bir belgedir.
mezun olmanın akabinde hemen alınmış belge.
(bkz: atatürk üniversitesi)
mezun olmanın üzerinden iki, dile kolay tam iki yıl geçmiş olmasına rağmen hala elle tutulamayan, gözle görülemeyen mezun olduğunu kanıtlar belge.

varlığı yokluğu bir zaten. bir gün işime yarayacak olursa gider alırım.
alınmasa da olur bir belge türü. yıllarca çıkış belgesi ile idare edilebilmekte.
bazilari resimli olur, bazilari resimsiz.

ankara muhendislik resimsiz diploma verir. dumlupinar muhendislik resimli verir. neye gore bu boyledir bilinmez.
çerçeveletip duvara asılan şey.
alabilmeyi dört gözle beklediğim diplomadır. ama önüm de daha uzun ve çetrefilli bir yol var.
marmara üniversitesinde okuyorsanız eğer min mezuniyetten 3 4 sene sonra alabileceğinizdir. Geçici mezuniyeti alırsanız şükretmelisiniz.
içinde olduğumuz günler itibariyle ikincisinide aldığım kağıt parcasıdır. bir boka yaramıyor.
Okudum okudum , faydasını iki yerde gördüm.

1)Askerde

2) Yaptığım işi küçümseyip '' tamam karşında aptal yok ben xxxx bölümü mezunuyum'' diyenlere akibinde yapıştırdığım cevabın ispatıdır
övünmek gibi olsun.bendede var bi tane ama pek bi hayrını göremedik daha.
bu ülkede artık bi boka yaramayan diplomadır. rte'nin de dediği gibi her üniversiteli iş bulacak diye birşey yok. tabi niye yırtıyor ki millet kıçını .mına koyim.
erkeklerde askerlik dışında bir boka yaramayan kağıt parçası.
üzerine birşey konulmadıysa(kendini geliştime anlamında) pek bir işe yaramayan kağıt parçası.

tek başına o da sadece erkekler için askerlikte kısa dönem çavuş olabilme ihtimalinde(o da % 100 değil, asteğmen de olunabilinir) işe yarar.
haberlerde 700 tl'ye sahtesinin satıldığını gördm. içim cız etti. insanlar ne emeklerle o diplomayı alıyor.sen kalk 700tl'ye sahtesini yap elini kolunu sallayan alsın. oh ne ala
birçok kişinin eline ilk aldığında "bu kağıt parcası için mi okumuşuz lan yıllardır" diyerek iç geçirdiği belge.

ağır geyik geliyor gaçhayım
dünyanın en değerli belgelerinden biridir. hatta alındığında genellikle çerçeveletip duvarımıza asabiliriz.
almama 2 yıl kamlış olan diplomadır (okul uzarsa 1-2 yıl daha gecikme olabililir). alınca ne yapacağım onu da bilmiyorum. mutlaka bir işe yarıyordur bu diploma. *

kız istemeye de bu diploma ile gitmeyi düşünüyorum. üniversite mezunu olmayana kız vermiyorlar ya bu devirde. gözlerine gözlerine sokarım valla kızı vermezlerse. *
bir printerden basılan elinize a4 olarak veriliveren kağıt parçası. ilk gördüğümde bu ne lan demiştim. insan az daha özenli olur!
mezun olduktan 2 sene sonra verilen aptal bi kağıt parçası.
seni biran önce elime almak istiyorum. bir süre işime yaramayacaksın ama olsun elimin altında bulun.
aslında seni elime aldığımda öğrenci kimliğimi okula teslim edeceğim ve buna çok üzüleceğim çünkü bu, artık i. melih gökçek amcamın çok sevdiği öğrencilere** her sene bilmem kaç milyon karşılığında verdiği paso bandrolüne sahip olamayacağım ve bu nedenle indirimli biletlerden alamayıp, bir yerden bir yere giderken tam 1.5 tl vereceğim** anlamına geliyor ama olsun ben yinede seni istiyorum. biran önce benim ol...
sana şuan o kadar uzağım ki bi an önce yıllar geçsin de kavuşalım istiyorum.
5 eylülde hak ettiğim yere geldiğimi belgeleyeceksin teşekkürler...