bugün

dinine ve memleketine sevgi ve saygı göstermeyi yobazlık olarak gören insan modelidir.
bazıları da faşist der ancak bir milleti olmayan kişiler milliyetçiliği faşistlik olarak görür.
zamanı gelecek ve mum ile arayacaksınız o insanları.
normal sıradan bir insandır. tüm dünyada örneği bulunabileceği gibi türkiye'de de vardır. sevmemekle ne kaybetmiştir? sevince ne kazanacaktır?
Ahhh ahhh nerde o ülkücüler. Eskiden ulkucuydu dini koruyan. Simdi valla ülkuculere bakalim hemen tarif edeyim bekleyin. Surekli atarli giderli sözler dunyanin efendisi benim kekoluk asmak kesmek adamlik taslamak. Simdiki ulkuculerin %99 u boyle valla.
(bkz: zorunda mıyız amk)

Siz lise çıkışındaki kavgalara gidin anca.
Ülkücülerin bi tarafında olmayan insanlardır .
Neyini sevicen amk evlat olsa sevilmez.
ülkücüler için, din bilmez diyen, analiz yapamaz, tarih bilmez diyen arkadaşlar mesaj atsın oturalım tartışalım bir yerde.
mürekkep bir turanı savunmuyoruz, 3 defa gerçekleşmiş olan turanın 4.cüsünü istiyoruz.
Ülkücülerin çoğunun hıyar olmasından dolayı sevmemesi normal görülecek şeydir.

Arkadaşım sen teşkilatlarında paso "şuraya gitmeyin kürt yeri, şu otobüse binmeyin laz otobüsü, şu lokantada yemeyin alevi yeri" vesaire diyecek kadar ırkçısın, seni sevmemelerinin nedeni anlaşılabilir olması lazım.
Sözde ülkücü mü, özde ülkücü mü ayrımı yapan insandır. Ülkücülüğü parti fanatikliğinden ibaret sanan bir nesille ve ülkü sözcüğünün anlamından haberi olmayan kişillerle, ülkücülüğü benimsemiş, parti gözetmeksizin milliyetçi ve ülkesini seven vatandaşları kardeşi saymış, kabadayı gibi değil, efendi gibi ülkesini savunmuş insanların ayrımını yapan kişidir. Ama maalesef ki böyle kişiler ülkemizde yok denecek kadar azaldı. Sorsan türk tarihinden zerre haberi olmayan kişiler, başkan, reyis adı altında genç üniversite, lise hatta ve hatta ortaokul öğrencilerini kanser gibi sarmaya devam ediyor.
bir sıkıntısı vardır.
Yaşasın türk-islam ülküsü!
Yaz oraya beni yaz yaz yaz.
şimdiki ülkücüleri daha doğrusu ülkücü geçinen gençleri sevmiyorum aga. Davalarından haberleri yok, kavga dövüş bağımlısı, sorgulamadan vur dedinmi vuran vasıfsız, dünyadan haberi olmayan bi grup bence. Şimdiki ülkücü gençlikten bahsediyorum ve istisnalar illaki var. Saygılar.
şimdi ülkücü tabiri yeni nesil sayesinde tamamen saptırılmış durumdadır. ülkücü vatanını milletini seven koruyan insandır. şimdiki bazı ergenler sayesinde " yine bir k*rt yha " tepkisi verir oldular. ülkücü demek ırkçılık değildir amınakoduklarım.
okuduğum üniversite yurtta ki ülkücüler öğrencilerin ayakkabılarını yabacı mal diye kestiği için,
ahmet kaya şarkısıyla çalıyor diye telefonumu yurttaki penceden atmak istedikleri için,
kısa giyen kızların bacaklarına bakıp laf atıp rahatsız edip, bir milliyetçiye madem neden dediğimde aileniz burada yok biz koruyoruz dedikleri için benimdir.
milliyetçilik ülkesini sevmektir. saptırıldığı için sevmiyorum. ülkücüyüz ayağına beline silah takıp alikıran başkesenlik yaptıkları için sevmiyorum.
allah mısınız lan diye de ekliyorum.

adam akıllı milliyetçiler e sözüm yok ama onun dışında bizde ülkücülük budur. ayarsızız biz.
benimdir.
milliyetçiliği Türkçülük sanan herkesin adına koyayım.
(bkz: kelime oyunu) (bkz: d)
komunist zihniyettir.
ülkücüler ile ülkücüyüm diyen yavşakları ayırt edemeyen insandır.

doğaldır çünkü çürümüşlüğümüz bu alanada sıçradı.

''yavşak'' diye tabir ettiğim kesim ülkeye davaya zarar veren mallardır. kendini kullandırtan, el sikiyle gerdeğe giren insanlardır.

bakalım bakalım; okulda pkklılarla savaşan okuldan atılan, hayatı kararan insanlar neredeler? onları bu yola itenler nerede?

mallardan uzak duran, yeri geldiğinde onların zulmüne uğramış gerçek vatanperver türkçüler nerede?

ayrıca

(bkz: ruhsar demirel)

(bkz: orhun demirel)
ülkücülerin sikinde olmayan insandır. hatta kimsenin "kimse" yerine koyup siklememesi gereken insanlardır ayrıca.
Türk ülkücüsünü kenara ayıralım diğerleri nedir kimdir? Biri komunist demiş. Beyin bu kadar işte bu adamlarda. Lan MHP nin aldığı oy ortada. (kalkıp mhp dışında da ülkücü var deme) Mhp nin oylarının geri kalanı komunist ise ohooo biz çoktan komunizme geçmiştik ülkece... Beyin bu kadar işte.

Türk ülkücüsü sanır ki Türk'lüğünden sadece kendisi memnun. Türk ülkücüsü sanmaktadır ki. O anlamadığı sosyal demokrat soydaşları sanki rus hayranıdır. Beyin yok ya yukarıdaki gibi analiz yeteneği sıfır.

Osmanlı zamanının sonunda abdulhamit yavşağından dolayı ittahat ve terakki akımı patladığında Modern Türkiye nin ilk tohumları atılmaya başladı. Ekonomi sadece o dönemde 9 kat büyüdü (ki toprak kaybedip küçülmeye devam ediyorduk) Eğitime ayrılan bütçe 6 kat arttı ve bu devirde ilk türk düşünce akımları çıktı.

Benim şakirtime ve benim ülkücüme duyurulur. Türkçülük, islamcılık, garpçılık akımları o zaman çıktı. Osmanlıcı akım biraz daha önce namık kemal zamanında çıktı. Ama arapların ve balkan halklarının kazığını dibine kadar yedikten sonra abdulhamid'in de kendi götünü düşünen bir yavşak olduğu anlaşılınca osmanlıcılık bir nevi (ulusalcılığın bir başka haliydi) türkçülüğe kaydı.

yani fatih, kanuni ya da yavuz dönemi kısacası klasik osmanlı döneminde şu anda anladığınız anlamda bir Türk kavramı yoktu. Bu yüzden hiç bir padişah dememiştir "ne mutlu türküm diyene " lafını.

Konuyu dağıtmadan mesajımı vereyim ülkücü gence. Oğlum biz de Türk olmaktan ve değerlerini yüceltmekten yanayız. Hatta Türk kavramını islamın getirdiği arap kültüründen de gayet net ayırıyoruz. Ama, biz diğer ülkelerin halklarının da nasıl olduğunun farkındayız. Ya da garpçılığın nerede haklı olduğunu türkçülüğün nerede haklı olduğunu biliyoruz.

Bir bakıma garpçı ve türkçü olmanın asıl bizim için en sağlam çözüm olduğunu düşünüyoruz.

Şimdi toparlarsak ben bugun bakıyorum. Nerede kahevedeki dayı var ülkücü. Peki benim bu kahvedeki dayının oğlu arkadaşım odtu yu kazanıp üstün başarısı ile norveç te yüksek lisans yapıyor. Türk olarak gurur duyacağımız bir sürü başarıya imza atıyor. Orada türk imajını muhteşem şekilde tanıtıyor. Peki neden bu arkadaşım babası gibi ülkücü değil de daha ziyade Atatürk'çü oluyor asıl bunu sormak gerek.

Aziz sancar gibi son derece başarılı ve zeki bir bilim insanımız neden Atatürk'çü? Neden okumuş ve zeki ve kendini geliştiren insanlarımız Atatürk'çü? Neden yörüklerimiz ve egenin akdenizin köylüleri ülkücü?

Aynı ocaktan çıkan iki kardeşin neden biri Atatürkçü iken diğeri Ülkücü oluyor. Bunu sormak gerek!

Sınırları nedir birini diğerinden ayıran bir fark var ortada kesin. Bu nedir?

Bu sorumun cevabını Atatürk'çüler biliyor zaten. Ülkücüyüm diyen adam da düşünsün.
bu gerçek ülkücü lafına da ifrit oluyorum arkadaş. herkes ülkücü otoritesi olmuş.

sevmeyebilir. sevmesin de zaten. şefkat bekleyen sevgi pıtırcıkları değiliz ki. sosyolojik bir tahlil yapacaksanız da bunun onlarca sebebini bulursunuz. mesela farklı bir partiye yahut ideolojiye gönül vermiştir ve benzer tabandan beslenmektedir. aynı topraktan beslenen farklı otlar gibi. birbirlerini kırarlar... karşı bir ideolojiye mensuptur ve rakip görür... medyanın pohpohlamasına gelmiştir. katil yılmaz güneyi kahraman zanneder ama o'nun öldürüdüğü hakim hakkında en ufak bir bilgiye bile sahip değildir... menfaatlerine karşıdır... bir kişiye şahsi nefreti vardır ve o kişiden yola çıkarak bir genelleme yapmaktadır, ülkücüleri tanımamaktadır, vs.
Oturak aleminden çıkıp el ele tutuşan sevgilileri döven kimseleri sevmeyen insandır.

Yoksa namuslu adam gibi adam ülkücüler abilerimizdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar