bugün

var bunlardan. markette ülker ürünlerine yönelen insanı, "alma onları" diyecek kadar balatayı sıyırmıştır. yazık çok üzülüyorum bu tip insanlara.

tadını beğenmezsin, pahalı gelir anlarım ama siyasi sebepler nedeniyle almamak sahiden dangalaklıktır.
ağzının tadını bilmeyen insandır.
böyle insanlar cidden vardır.ülker yenmez mi ya?bir çokonat bir ülker çikolatalı gofret bir bilemedim şimdi yenmez mi? yenir tabii.
lezzetinden habersiz kişidir. hem eti'nin tüm ürünlerinde mevcut olan hidrojene bitkisel yağ ülker'de yoktur. o sebeple yiğin gari.
siyasi nedenler sebebiyle tüketmiyorsa hakikaten dangalaktır. atatürk'ün "türk malı kullanınız." sözünü ciddiye almaz, gider nestle alır, coca cola alır, pepsi alır.

belki tadını beğenmiyordur, ona tabiki de bir şey diyemeyiz.
her haltı kopyala yapıştır yaparak araklayan hatta bu rezaleti yüzüne defalarca mahkemeden tokat gibi ceza yiyen bir ürünü tercih etmeyen zihniyettir.
refleks gösteren kişidir. anadolujet'e biner, istanbul belediyesine ait bir işletmede veya akp belediyelerine ait bir yerde oturup birşeyler yemek ister bakar ülkerin ürünlerinden başka ürün yok. sinir olur sonra. sonra dönüp kendi kendine der:"bunlar değil miydi yıllar önce asker ülker ürünlerini içeri sokmuyor, dinsiz bunlar diye sızlayan" şimdi tam tersi oluyor hemde katmerlisi.
(#1373874) olay budur.
henüz bu markanın çikolatalı gofretini yememiş, bu gofretin tadını bilmeyen şanssız kişi.
evet bu benim. çok mecbur kalmadıkça ülker yemem. fakat sebebim ne siyasi ne de yeşil sermaye filan. bundan 2 yıl önce haftada bir kahveme gider zevkle maçımı izlerdim. fakat bir anda lig tv korner, serbest vuruş öncelerine reklam almaya başladı. bu reklam da ülkerdi. tam korner kullanılıyor koskoca ülker yazısı ekranın ortasında. insan keyfinin içine ediyor. o andan sonra ülker ürünlerini minimum seviyede tüketmeye başladım.
yani neymiş reklamın iyisi kötüsü olurmuş.**
(bkz: askeri kantinde ülker satılmaması/#6713741)