bugün

tanım: ateist çoğunlukta bir ülkemiz olsaydı olacaklardır.

Bir an için ülkemizde (Türkiye'de) din olgusunun yok olduğunu düşünelim ki bana kalırsa önce gelişmiş ülkelerde, sonra da bizde din olgusu bir mitolojiye dönüşecektir.

Ben aklıma gelenleri sıralıyorum.

1) Diyanet işleri'ne aktarılan bütçe ki Milli Eğitim Bakanlığının bütçesinden fazladır, ülkemizin milli gelirine aktarılacak, sosyal refah seviyesi yükselecektir.

2) inşaat sektörünü canlandırdığı bahanesiyle mantar gibi türetilen camiler yerine, toplum yararı gözetilerek okullar, tiyatrolar, sanat merkezleri vs. inşa edilecektir.

3) Halkımızın ibadete ayırdığı zaman (sadece namaz için yılda 26 gün) iş gücü olarak üretime katılacaktır.

4) Bilim, sanat önündeki engeller kalkacaktır. Bugün üniversitelerimizde Evrim Kuramı'na şüpheyle bakan sözde hocaların ve öğrencilerin olmasının tek sorumlusu dindir.

5) Kadına verilen değer artacak; töre, namus cinayetleri azalacaktır. islamiyet öncesi Türklerin kadına verdikleri değeri hatırlamamız yeterli.

6) Halkımız arasındaki binbir çeşit kutuplaşma (sünni, alevi, hristiyan, az müslüman, çok müslüman, dinsiz, türbanlı vs.) ortadan kalkacaktır.

7) Çevreye olan duyarlılığımız artacaktır. Hayvanlar ve bitkilerin bizim için yaratılmadığını idrak edecek, onlara hak ettikleri değeri vereceğiz.

8) Arapların batıya olan komplekslerinin bize olan yansımalarından sıyrılacağız, bu sefer gerçekten "yaratılanı severiz, yaratandan ötürü" diyerek müslüman olmayan toplumlara
daha hoşgörülü bakacağız.

9) TV kanallarını meşgul eden çağ dışı tartışmaların (deccal, zülkarneyn, yecüc-mecüc vs.) yerini bilimsel tartışmalar alacaktır.

10) Hac turizmi tarihe karışacak. Araplara giden milyarlarca lira içeride kalacaktır.

11) Daha 5-6 yaşlarındayken cehennem korkusu ile büyütülmeye başlanmış psikolojik sorunlu (bana göre hastalıklı) bireyler yerine ahlaklı bireyler yetiştirme çabasında olacağız.

12) Kadına ve sekse aç erkekler (tüm arap ülkelerinde olduğu gibi) yerine, daha sağlıklı erkek, dolayısıyla kadın bireylere kavuşacağız.

Şimdilik bu kadar yeter.

Not: Din olmasaydı kaos olurdu diyenler önce Japonya, Danimarka ve Norveç'e baksınlar sonra yorum yapsınlar.

edit:konuya objektif olarak bakabilenlerin verdigi olumlu oyların yanında, angry muslims i oynayan ve sayıca düşük olan kaybedenler klubü üyeleri beni mutlu ediyor. neden mi?
ünlü filazof cristiano ronaldo gibi düşünürüm.
(bkz: sevenlerim beni daha iyi yapıyor, benden nefret edenler ise yenilmez.)
Dindar hali buysa dinsizken herkes çatıda sikişirdi.

Edit: ibadet için ayrılan zamana dikkat çekilmiş. Eğer bir insan akşam eve geldiğinde namazlarını kaza olarak kılarsa da kabul olur, bu durumda iş gücünden eksilen bir şey yoktur. çünkü saat 11 ve ya 10 sularıdır.
zeka genetikte olsa biraz olsun artardı. o kadar inandılar ki taptılar ki düşünmeye cesaret edemediler parçaları birleştirdiklerinde ortaya çıkacak olan kare korkuttu onları ve zeka geriledi.
sivas ta 37 insan canice katledilmezdi.
hayat bayram, dünya pembe, dostluk, kardeşlik vs. vs. (bkz: 404) (bkz: error) (bkz: mavi ekran)
daha barışçıl kalkınmış yobazların olmadığı bir ülkeye sahip olabilirdik.
bezirganlar kandırmak için başka yollar bulmak zorunda kalacaklardı.
Dinin bir ülkenin gelişmişliğine ne kadar zarar verdiğini düşünenleri hayallere sevkeden varsayım. Oysa bilmezler ki zararlı olan din değildir. Çünkü dinler varoluş amacı olarak insancıllığı benimserler insana daha da iyi olmanın yolunu önerirler sunarlar. Şimdi ülkemizde din olmasaydı... Gerçekten yaşanıyor mu ki? Din sömürüsü almış başını yürümüşken neyin yokluğundan söz ediyorsunuz. Bırakın ülkelerin dinlerini falan uğraşmayın bunlarla dinin bireye ihtiyacı var. Onu kendi yüreğiyle, herhangi bir baskı olmadan seçmiş bireylere ihtiyacı var.
geri kalmışlığımızın nedeni din değil cehalettir*. he tabi en kolay cahil insanlar dinin kurallarına adapte oluyor.
ülkemizde din tüccarları olmasa ne güzel olurdu

diye değiştirilesi soru kalıbı..
insanların dini duyguları istismar edilemeyeceği için akepe iktidar olmazdı ...
Cinci hocaların imamların tacizine uğrayan kadınlar küçük cocuklar olmazdı .
soru cümlesi şeklinde başlık açılmazdı heralde.
din insanın en şiddetli duygusu olan korkudan beslendiği için farklı kalıplarda yine olacaktı.
sığırca bi yaşayışla yaşamak suretiyle günün birinde bok çukuruna boylu boyunca uzanıp kalmak.
neler olmazdı ki.
ama bu ülkede din yok ki herkes din seçmede özgür
Kesınlıkle daha gelısmıs bır ulke olurdu. Insanlar kım ne der dıye dusunmek zorunda kalmazdı.
off dinime laf ediyorlar diyerek türeyen ve küfür makinesine dönüşen islam kurtarıcıları olmazdı.
dini kullanan iktidarlar gelmez böylece daha aklı selim insanlar tarafından yönetiliridik.
(bkz: religulous)
Din kalpte başlar, La ilahe illallah derken Allah'tan başka ilah yoktur diyen dillerin kalbiyle bunu hissetmesiyle olur. Bence başlık şunu çağrıştırmalıydı: ' islam dini bu kadar şeye alet edilmeden, kirletilmeden, Allah'ın varlığı birliği fikrine insanları soğutmadan yaşansaydı Türkiye nasıl olurdu.'
Insanda iman olmazsa veya gaflet ile iman tesir etmezse canavar bir hayvandan farkı kalmazdı, sen zannediyor musun din olmayınca hersey çok güzel olacak? Insanda sınırsız hayir ve şer işleme kabiliyeti var, ama basibos olsa kuvvetli olan zayıf olanı zerrecik menfaati icin ezer, böyle anarsik 1 kisinin idaresi tam imanli 1000 kısını idaresinden daha zordur, iste senin özgürlük diye kulluktan çıkman aslında menfaatın icin binler senin gibi acizlere kul olmaktır.
Finlandiya gibi her yıl "Yaşanacak en iyi ülkeler sırasında 1. olurduk.
eniştem işsiz kalırdı.
din varken tecavüz, cinayet, kul hakkı, hırsızlık ve daha birçok şey zirve noktasında bu ülkede, din yokken nasıl olurdu düşünemiyorum.
din olmasaydı saçma sapan namus kavramı olmayacağı için, insanlar cinsel arzularını istedği gibi yaşayabilecek böylelikle tecavüz denilen şey hiç bir zaman olmayacaktı.