bugün

dünya ekonomik forumu tarafından hazırlanan türkiye'nin halinin içler acısı olduğunu gösteren listedir.
görsel

listede 137 ülke arasında 99. sırada yer almışız.

malesef bu ülke her geçen gün kötüye gidiyor.
ama ben yeni milli eğitim bakanımızdan umutluyum.

şayet imam hatip, imam hatip diye diye adamın başının etini yemezlerse birkaç basamak yükselebiliriz.

Not: görseldeki liste kısaltılmış listedir.
Orijinal listeye linkteki pdf bağlantıyı indirerek ulaşabilirsiniz.
https://www.weforum.org/r...tiveness-report-2017-2018
imam hatip cennetinin pakistan, endonezya, vietnam gibi c sınıfı ülkelerden geride kaldığı liste. Zaten gana, orta afrika cumhuriyeti, liberya falan kalıyor geriye.

Hem alışverişi egitimle mi yapıyoruz ne gereği var, ampulhamiti eğitimli insanlar devirmedi mi?
20 den sonra nasıl bie listedir o öyle atlaya zıplaya gidiyor?
hükümetin "eğitim seviyesi yükseldikçe oy oranımız düşüyor" tespiti doğrultusunda son derece verimli tedbirler aldığını gösteren listedir.

hele şu yemen'in de altına düşelim, işte o zaman bizi kimseler tutamayacak! 2023, 2071 ve hatta 2271 hedeflerini bile kısa sürede yakalayacağımız kesindir.

osmanlı diriliyor! hüloooğğğğ!...
fen liselerini kapatmaya çalış
anadolu liselerini imam hatipe çevir
düz lise kavramıni yok et
meslek liseleri orosru,piç ve pezevenk yuvası olmus kimsenin haberi yok

öğretmenler deseniz ayrı olay
hepsinin derdi ayın 15 i gelsinde maaşı cukka yapayim.

velilerin derdi çocuk bizden uzak dursunda cehenneme direk olsun..

ee böyle bir ortamda eintein mı yetistirecektik amk..

yeni neslin hepsi kızı orospu
erkeği piçtir

itirazı olan varsa açıklamasını yapsin bana..
Ülkedeki eğitim sistemin henüz iyi seviyede değil tamam da bu sıralamayı yapan kurum kim neye göre yapıyor.
Eğitim kalitesini ölçebilmek için önce ülkede öyle bişeyin olması gerekir. Listede olmamıza şaşırdım.
(bkz: cevap bulunması gereken konular)
Dikkat çekici liste.
ilk 100 e girdiğimiz listedir. Ülkemizin eğitimde ne kadar ilerlediğinin göstergesidir.
Bakmaya sondan başladığımız liste.
bu listeye bakarak eğitim politikasında ak'ye destek vermemek elde değil.
evet, akp ülkemizden beyin göçünün önüne geçmek için büyük gayret sarf ediyor. eğitim politikasını değiştirmeyen akp sayesinde yakında bu listenin sonuna düşünce ülkemizde beyin göçü denen bir sorun kalmayacak.
sözlük içinde 5. kez açılan başlıktır.

(bkz: aramaya inanmak)
hiç yukarılara bakıp zaman kaybedilmemesi gereken listelerdir. bizi görmek istiyorsanız listenin sonundan başlayın vakit kazanın.