bugün

dayakçı öğretmenler, askerlikte yaşanan olumsuz olaylar, saçma sapan kravatlı boktan doktorları, dayak atmakla övünen öğretmenleri, saçma sapan güm güm gidiyorsun diye şarkı yapan sanatçıları.

klasik oldu ama ülkeden gitmek için bahanelerdir. bi gidebilsem 2 dakka durmam şurada.
atatürkçüler. Tek başına ülkeden gitme sebebi. Yemin ediyorum islamla uzaktan yakından alakam olmamasına rağmen erdoğanı sevdim bu insanlar sayesinde. Karşılarında kim olursa olsun da onları severim sanırım. Arada bir halk tv ye denk geliyorum da kendilerince muhalefet yapmaya, kitap falan satmaya çalışıyorlar. Umarım hep bu durumda kalırlar ki kalacaklar gibi de gözüküyor.
Çok neden var usendim .
Kalmak için bir neden kalmaması.
iletişim problemi. Bu ülkede beni yerler yani ezilirim ben bu ülkede. Acilen gitmem gerek.
biletleriniz benden baylar/bayanlar. iyi uçuşlar.
düşük maaşlar, yüksek vergiler, liranın her gün devasa değer kaybetmesi, şirketlerin mal stoğunun ağzına kadar dolması ama satacak kimseyi bulamamaları...
Hiçbir neden bizi bu memleketten koparamaz.
ülkeden gidenler demokrasinin doğuş şölenine katılmak için geri dönecektir.
ülkenden gitmeyi kafaya takıyosan bunun tek sebebi sensen eğer gerçekten sorunların varsa bunu giderek değil kalıp mücadele ederek çözmeslisin ben bazen gerçewkten bıkıyrum ama yunanistanı bırakıp gitmiyrum bence bunu bir düşün öyle karar ver.
hayatımızı değiştirebilecek standartlarımız yok. geleceğimizin garantisi yok.
dolar 6 iken nah gidersin. evet.
hala temiz bir vicdana sahip olduğumu düşünmem.

bu kadar haksızlığa gelmek ne mümkün?

en son örneği dünkü ysk rte kararı mesela.
Ülkeden gitmek için bir çok neden var. insanlarda biraz imkan olsun ülkeyi hemen terk eder. Kendi milletini bu kadar sömüren bir iktidar daha gelmemiştir.
görsel

bir de bibişkosu var ama "bir" demişsiniz o yüzden bu tek şimdilik.
alım gücü.
çok olunca da söylenemiyor.
70'lik beylerbeyi rakısının 200 TL olması.
Dün Avrupa konutları Migros da görüp yaşanan duygu.

https://m.youtube.com/watch?v=EesRPC02k4g
Siyasal Islam rejimi.
(bkz: kapitalizm).
ekonominin kötü olması ve bunu anlamayan bir %50'lik kitlenin olması.
Toparlanın gitmiyoruz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar