bugün

Evet birisi müthiş bir tespitte bunularak zaten var olan "çomar" kelimesine çok farklı bir anlam kazandırdı ve sorun bundan sonra başladı.

Evet bu ülkede herkes birbirine Çomar diyor.

CHP lilere göre "çomar" akepeliler.
Mhp liler bu tanımlamayı CHP liler kadar sık kullanmasa da onlara göre akepe ve hdp liler çomar.
Akepeliler ise üzerlerine yapışan bu tanımdan dolayı CHP lilere ithafen kendi Çomar tanımlarını üretti, (bkz: kemalist çomar)

Doğru cevabı veriyorum; bir hdp li olarak demokrasi ve barış karşıtı faşist partilere oy veren herkes çomardır, konu kilit.
annenede kilit.
Bu ülkenin gerçek çomarları birine kibirli yaklaşan insanlardır.
Evet başlığı açan yazarın yazım hatası yaptığı başlık.
görüyorum ki tanımlamalar daha cok siyasi olarak yapılıyor. fakat ben size daha guzel bir şekilde anlatayım;
kendini geliştirmek istemeyen, toplumsal olarak davranış bozukluğu sergileyen (2 3 kelımeyı bır araya getıremeyen, insanlara kaba davranan, küfr etmeyi marifet sanan), siyaset ve spor gibi alanların amacının dışına cıkarak bu 2 olguda aşırı fanatik olanlar, yaşadığı vatana ihanet edenler, cahiller(yalnızca kendini doğru sanıp, ideolojisini ve kendi dogrularını baskalarına empoze etmeye calısanlar), duygusal olgunluk seviyesine ulaşamamış bireyler, kırsal kesimdeki insanları küçük görenler, toplum saygısını göz ardı edenler, sosyolojik ve psikolojik cıkaramlarda bulunamayanlar, empati kuramayanlar, saygı olgusunu sevgiyle bir tutanlar, yaşadığı ülkenin ve hatta dünyanın-gezegenin bütün canlı-cansız bireylerine-varlıklarına (insan, hayvan, bitki, park, bahçe vs.) saygısı olmayan ve kendini düşünerek hareket eden her mahlukat açık ve net "çomar"dır.
her türlü insan yaratığını kabullenebiliyorum da, şu parayla her şeyi satın alacağını sanan; gözü gönlü paradan başka bir şey görmeyenleri asla.. işte asıl çomar onlardır.