bugün

özellikle facebook tarzı paylaşım sitelerinde kurulan gruplara ve yapılan paylaşlımlara baktığımda, ülkemizde ki gençlerin bir çoğunun, ülke sorunlarından bihaber sadece aşk ve buna benzer eğlence odaklı şeylerle uğraştıklarını gördüğümde kurduğum cümledir. ülkeyi emanet edeceğimiz gençlik bu olmamalı.

(bkz: 18 yaşına gelmeden siyasi kimlik kazanmak) tan bahsetmiyorum elbette.
(bkz: apolitik gençlik)
(bkz: kenan evrenin amaçları)
d nin önüne x koymakla meşguldur ya da erkekler karı kız peşinde kızlar ise bugun ne giysem derdindedir.

yaşar büyükanıt a oyumu vermicem.
çoğunlukta olan gençliktir. onlar için yatağa atılacak hatun,babadan alınacak harçlık,araba modifiyesi,facebook argümanları,araklanmış dizileri izlemek önemlidir. kendisi 4 işlem dahi yapamazken, ingiliz bir çocuğun planck sabiti öğrenmesi zaten uçurumu göstermektedir.
bu gençlerin büyük bir kısmı kemal kılıçdaroğlunu kurtarıcı sanmaktadır.
ülke sorunlarıyla son derece yanlı, basma kalıp biçimde, gelişmemiş reflekslerle ve nefret duygularıyla ilgilenen gençlikten daha fazla tehlikeli olmayan gençlik grubu...
önümüzdeki hafta vizesi olan, kaldığı yurtta hiçbir tv vs gibi olanakları olmayan, uyutulmuş gençlik.
Libya nın bombalanmaya başlandığı gün dü sanırım facebook aref mi?,sefa mı? diye yıkıldı.Ülkenin sorunlarından bihaber gençler yani bu apolitik gençler olan bitene ses çıkarmayarak egemen kuvvetin ekmeğine yağ sürmüş oluyorlar, öyle gidip oy kullanıp 1 dakikalığına siyasallaşmakla duyarlı türk genci olunmaz.Unutmayın sesinizi çıkartmadığınız her saniye bir kat daha çıkıyorlar.
televizyonlarda, kültür göstergesi bir program kuşağının bulunmadığı bir zaman içerisindeyiz. nesilin böyle yetişmesi de olası durumdur.
şimdiki gençlik şuanki başbakanın kim olduğunu bilemez durumda.
oda arkadaşımın maliye bakanı mehmet şimşeği tv de gördüğü andaki tepkisi:
+lan kim bu am*na koduğumun keli
-malmısın olum adam maliye bakanı
(bu adam elektronik mühendisliği 3.sınıf beyler)
Lise mezunu olup üniversite kazanma isteği içinde olanları da mevcuttur. Sen ki bu yaştan başlayarak her şeyi duyduklarını, okuduklarını , öğrendiklerini kendi fikirlerinle bütünleştirip bir kişilik kazanacaksın. Ama ma senin yaptığın şey ne ? Bu meseleler beni ilgilendirmiyor milli açıdan öyle olabilir belki diye düşünüp kendini milletinin bir üyesi olarak saymamak o zaman hakların çiğnendiğinde ya da adaletsizlik yaşadığında hiçbir savunma yapma lüksüne sahip değilsin , maalesef ki. ÇÜNkü senin içinde bencillikten milli değerlere de duygulara da yer kalmamış. Nasıl bir nesil geliyor ciddi bir endişe konusu.
Bunun bir de ileri safhası vardır işte o zaman anlaşılmıştır ki hastalık bünyeye yayılmıştır. Cumhur'un ne demek olduğunu bilmeyen gençler var bu ülkede, siz burada ülke sorunlarından bahsediyorsunuz.

http://tvarsivi.com/player.php?i=2011110304239
Bakın bu ülkede olanlar aramızda kalsın lütfen. Kol kırılır yen içinde kalır. Yurtdışına gidince anlatmayın, çok iyi falan diyin.
Tamamen doğrudur.Benim tıpta okuyan bir oğlum var . memleket meseleleri ,dünya gelişmeleri ,genel kültür konusunda hiçbir fikri yok .Biraz futbol konuşabiliyoruz.Gerçi derslerdende pek zamanı kalmıyor .kalan zamanda fece ,caps ,vs fuzuli işler .
O kadar çük uckur derdinde olan kafası önünde gezen ağzında ha bire y.rrak düşmeyen lafı yani olunca ülke ne sorun ne vatan ne millet ne tarih ne bilmez gençler oluşur.
Sonra biz neden teknoloji üretemiyoruz.
bihaber olabilirsin, anlarız. ilgilenmiyorsundur. fakat bazen öyle anlara şahit oluyorum ki, şoke oluyorum. mesela, bir keresinde sokak röportajlarından birini izledim tv'de. gençlere süleyman demirel ve abdullah gül kim diye soruldu, 30-35 farklı gençten bir tane bile tanıyan çıkmadı. siyasetle ilgilenmiyor olabilirsin, apolıitik olabilirsin tamam da, tanımamak ne yahu. uzayda mı yaşıyorsunuz. demirel gibi ülkeye damgasını vuran bir adamı nasıl tanıyamaz bir insan... gül o sırada cumhurbaşkanı. onu da tanıyan çıkmadı iyi mi. tayyip erdoğan'ı sormadılar, iyi ki sormadılar. onu da tanımayan çıksaydı, gıyabında söverdim o cahilleri...
Her şey yolunda olduğu için sıkıntı yok. Ekonomi hızla büyüyor milletin refah duzeyi yukseliyor. Gençlik dine sarılsin bunlari düşünmesin.
ilk bakışta itici geliyor tabi. ülke sorunlarından bihaber gençlik. peki benim ninem gençliyinde haberdardı da ne oldu? dedem de öyleydi ne oldu? ne kadar zaman geçerse geçsin, tüm devirlerin sorunları bir oyundur. biz hep birileri tarafından oyun alanına atılıyoruz. şuna karşı çıkmak gücün yoksa, haberdar olmayan gençlik olarak isyanını edebilirsin.
(bkz: Cahillik mutluluktur)
x yaşındayım ama her şeyin farkındayım der bi de bunlar.
gençler sınavlar derdine ülke sorunlarına eğilemiyor. görüyorum çevrede şu üniversiteye gireyim siyasi tarzda okurum diyor. sınavlar gençliği bitiriyor.
on yıllardır bilinçli olarak apolitize edilmiş gençliktir.
17 yaşında ve ülke sorunlarından bihaber gençlerden biri oluyorum bu durumda, sanırım.

değilimdir, kötü şartlarda, ailevi sorunlarla büyüyen kişiler, kişisel açıdan farklılık gösterebiliyor.

bakıyorum da arkadaşlarıma; arkadaş dediğime bakmayın. ; ellerinde telefonlar, oldukça garip ve enteresan mizah anlayışları,
düşünmeyen, kitap okumayan, ailelerini umursamamaları, patavatsız olmaları. ve onlarla aynı ortamda yaşamak istemeyen insanlara ''gerizekalı'' damgası vurabilen gençlerdir. (o benim)

evde yalnız kalmaktayım, teyzem ile birlikte. renksiz, sıkıcı ve monoton bir hayatı yaşıyorum, ama depresyonda değilim.
aa doğru, bir de bu gençler, (bizler) sürekli depresyona giren, depresyona girdiğini sanan kişilerdir. empati kuramazlar genelde, kurmak istemezler.

eve anahtarla girmez genelde bu kişiler, yemek yapmaz, hafta sonları 80 lira para için berberde çalışmazlar. babaları vardır. bizim de
vardı da, .. sosyal ortamlarda, beyinlerini hipnotize etmekten oldukça haz ve keyif duymaktadırlar.

o kadar itici geliyorlar ki,
ben de 17 yaşındayım ama kendimce bazı şeylerin farkındayım burda çocuktan çok aile etkeni öne çıkıyor. Bizde her türlü konu tartışmaya açılır ve sülalede farklı görüşten insanlar olunca ilgi ister istemez artıyo o yüzden aile faktörü baya önemli.