bugün

Atama adlı bir ormandan yol bulunup geçilebilirse yapılabilecek meslektir.
Bu bölümde olmama rağmen aslında olmak istemediğim meslektir.
insan öldükten sonra 3 şey amel defterini kapatmazmış biri de hayırlı ilim. Yani öbür tarafa hazırlık manasında da faydalı bir meslek.
Ögretmen oldun mu idealist olucan. Yoksa ugraşılacak şey değil, geçen bi staja gittim de okulun içindeki o genel çocuk uğultusundan başım ağrıdı valla tüm gün.
türkiyedeki psikopat veliler ve de onların en az kendileri kadar sorunlu ve de eğitilmeyen çocukları düşünüldüğü zaman, aldığı maaşın 2 katını hak eden bir meslektir. çok çok sabırlı ve de sinirlere hakim olmayı gerektirir. kimse empati yapmaz ve de öğretmenin nasıl bir psikolojide bulunduğunu anlayamaz. burda konuşan ergenlere itibar etmemek lazım. kolaysa gir sınıfa sen uğraş veletlerle. bu mesleğin belini büken cahil insanların çocuklarıdır.
tüm öğretmenlerimizin dünya öğretmenler günü kutlu olsun.
Zor meslek. Toplumun yükü omzunda. Verilen eğitimin yanı sıra ailelerin eğitmediği çocuklarıda eğitmek yükü verilmiş köle gibi çalıştırılan memurlar. Öğretmenlerin günü kutlu olsun.
Ülkemizin her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu. tatilleri, rahatlığı için değilde ülkeye insan yetiştirmek için seçilmiş olmasını umduğumuz meslek.
Ucuz işçiliğe dayalı üretim ile Türkiye büyüyemez. Bütün bunların arkasında eğitim var. Okul sayısını, öğretmen sayısını artırmakla eğitim sorunu çözülemez. Çağdaş eğitimi, çağdaş kafaya sahip öğretmenler verebilir. Öğretmenlik çok çok önemli bir meslektir.

Öğretmenler ve eğitim sistemi iyi değilse, ülkede cahiller sosyal hayata va ekonomiye de yön vermeye başlar. Sosyal hayat da ekonomi de yozlaşır.

günümüzdeki cinayetlere, toplumsal yozlaşmaya yollarda öfkeyle bağırıp çağırarak, idamı getirerek, hadım ederek çözüm bulunmaz. Her şeyin başı eğitimdir, belki uzun bir süreçtir ama hemen başlanmalıdır.

13 yılda bu noktaya zaten ağır aksak olan eğitimi yerle bir ederek, dini sömürerek, sosyal yapıyı bozarak geldik. idamla, hadımla her şey hemen hallolsaydı bugün dünyada her toplum huzur ve refah içinde yaşardı.
siyasiler ve her vatandaş tarafından hep kutsanan ve gerçekten de kutsal ve çileli bir meslektir. ancak idealist olanlarının direnebildiği meslektir öğretmenlik. ama gel gör ki yıllardır kıymetleri bilinmeyen ve sahip çıkılmayan bir meslektir öğretmenlik.
test ettim, onayladım. dünyanın en güzel mesleği.
öğrencilere bir şeyler katan ama öğretmene katmayan, körelten meslektir. Öğretmen olundu diye öğrenmeyi bırakmamak lazım.
Taylor Mali, 2000 yılında Chicago’daki bir şiir yarışmasında bir gecede ismini duyurdu. New York City’de bir ortaokulda öğretmenlik yapan Mali, konuşmasında bir avukatın öğretmenlere yönelik aşağılamasına nasıl cevap verdiğinden söz ediyordu.

Avukat “Elinden bir iş gelenler o işi yapıyor, hiçbir becerisi olmayanlar ise öğretmen oluyor” diyerek Mali’ye “Peki sen ne kazandın?” diye sormuştu.

Mali bu soruya cevabını bir şiirle dile getirmiş. “Ben ne kazandım biliyor musun? Çocuklara sandıklarından çok daha iyisini yapabileceklerini öğrettim. Not olarak bazen 60’ı madalya gibi, 90’ı ise yüze vurulmuş bir tokat gibi hissetmelerini sağladım.”

Haklı öfke:
Şiirinde öğretmenliğin çok daha nitelikli bir meslek olduğunu, kazancının çekle senetle ölçülemeyeceğini dile getiren Mali’nin konuşması YouTube’da altı milyon kez izlenmiş.

Mali, şiirinin haklı bir öfkeyle dolu olduğunu ve konuşmada bu özelliğin önemli olduğunu söylüyor.
Mali’nin sunumu ise işle ilgili bile olsa iyi bir konuşmanın nasıl yapılması gerektiğine dair ipuçları veriyor. içten yapılan bir konuşma güçlü bir etki bırakır.

https://www.youtube.com/watch?v=h5yg0u1MkDI

teachers make a difference, now what about you.
Öğretmenlik düsuk maaşlı veya yüksek maaşlı olarak iki kavramdan ibaret matematik öğretmeni olduğunuz takdirde baya iyi para kazanırsinız onun yerine gidip cografya öğretmeni olursanız normal maaş alırsınız . Ayrıca çocukları sevmiyorsanız bu mesleği yapmayın . Ortalik çakma öğretmen kaynamakta .
yan gelip yatanlarin meslegi.
Cidden yan gel yat mesleği. Hele bide şu sevmeyen bilmeyenler cahil cuheyla öğretmenler yok mu neyse. Ben stajer öğretmenim baya çektim bunlardan. Biri sınıfa gelmeyi bilmez biri sınıftan çıkmayı. Dört beş saat çalışıp iki buçuk cebe atıyorlar. Ama ictikleri keyif kahvesinin hesabı yok. Bilen bilir.
yılın yarısı tatil olan iş kolu. hele resim müzik öğretmenliği. taşşak keyfinin ağababası.
Dünya üzerinde annelikten sonra gelen en kutsal şey öğretmenliktir. Benim de içinde bulunduğum meslek grubudur. Ülkemizde hiç değeri olmasa da yarınlara güzel bir nesil bırakmak için ufacık da olsa bir şeyleri değiştirebilmek için çabalayan insanlarız.
öğretmenlik kutsaldır edebiyatı yapmayacağım fakat hak ettiği değeri göremeyen insanlardan oluşan meslek grubudur. kimse tarafından siklenmez. öğrenciler tarafından ciddiye alınmaz, veliler zaten artık öğretmen bir şey yapsa da gidip şikayet etsem modundadır. eli kolu bağlıdır. kimse tarafından psikolojisi umursanmayan meslek grubudur.
(bkz: birazdan buraları karışacak)

(bkz: çok para alıo amk ibneleri)

(bkz: 3 ay tatilleri var)

(bkz: yatıolar baba ya)
senin gibilerle aylarca uğraşıyoruz, onlara say.
ben kendi fikrimi beyan etmedim.

cevap hakkı cokerimi kullanmam gerekirse;

kavrama, algılama ve ufacık da olsa zeki olmak kıstas alınmalı öğretmenlikte.
öğretmenliği sadece sınıfta değil tüm hayatı boyunca yapılması gereken bir meslek olduğunu sanan malları ortaya koyar. ulan adam sınıfta öğretmen çıkınca istediği insan olur sanene yarraam. kendisi sigara içtiği halde hastasına sigara içme diyen doktoru görünce sağlık sistemine küfür ediyor musun göt diyesi gelir insanın.
sana ne amk pezevenk olur millete sallar ama on numara öğrenci yetiştirir. kişisel olarak adama söyleyeceğin varsa söylersin "öğretmen" sıfatı altında bir şey söyleyemezsin. bir adamın ahlakından dem vuracak adam önce bu ahlaksızlığı yapamaz.
sapla samanı ayıramayanların bir türlü anlamadığı meslektir. bu kafaya göre kötü bir insan terzi ise pezevenk ise kötü elbise diker, pezevenk bir insan baklava ustası ise kötü baklava yapar vs vs vs.. böyle saçma uzar gider. kafa aynı kafa sonuçta amk. herhalde şöyle düşünüyor. ulan bu adam pezevenk bunun sınıfında erkek çocuklar pezevenk kızlar orospu olur. komik amk.
yakında toptan kaldırılacak olan meslek. Bu ülkede devlet de öğretmene düşman, toplum da. Kaldırın komple herkes kurtulsun madem.