bugün

öğretmen denen çoluk çocuk oyalayayıcıların eşek yüküyle para alıp bir de üzerine kıçlarını yayıp yatmalarına tepki amaçlı ayda 200 liranın yeterli olmasıdır.

sen haftada hepi topu 14-15 saat çalış. 2 satır laf anlat. sonra öğretmenler odasında lak lak yap. hasktir lan.

koy sokaktaki adamı o da söyler lafı. ne var?

evladım sus.
evladım konuşma.
2+2 eşittir 4

bu mudur öğretmenlik?

fazla para alıyor bunlar. yazık. fabrikada orada burada kıçında ter gelenlere yazık..

zaten yıl boyu paso tatildeler. ders zamanı günde 2 bilemediniz 3 hadi zorlasan 4 saat dersleri var. zaten orada çocuklara kitaptan cümleler yazdırıyor. hani bir emek yok.

ondan sonra çıkıp ''geçinemiyoruz'' derler. önce adam gibi çalış hırt.

bu öğretmen milletine 200 lira vereceksin. fazlası haram. şımarıyorlar sonra.
aldığın havaya para ödeyeceksin yakında hala onun bunun ekmeğine göz diken yazar söylemi. o kadar kıskanıyorsan sende oku sende öğretmen ol sende tatil yap. sanki sen öğretmen oldunda seni öğretmen yapmadılar.
emeğinin karşılığı 200 lira olmayan ücrettir. eve iş götüren mesleklerden biridir. sadece öğrencilere ders anlatmakla kalmaz, bu öğrencilerin plan ve programını yapar, sınavlarını okur, bunları bilgisayara işler ve akla gelmeyen bir sürü iş daha... bu yapılan işler genelde ders saati dışındadır çünkü o sırada öğrencilerine ders anlatmak zorundadır ve kendi özel zamanında bu işleri yapmaktadır. emeğe saygı.
öğretmenler olmasaydı sen buraları yazı yazmayı nerede öğreneceksin be evladım sus konuşma diye bağırmak istediğim yazarın söylemi. içinde bulundğum meslek gurubunu savunmak benim en doğal hakkım. *
gece gündüz müzik dinliyorsundur. iki tane kıçıkırık şarkıcının gel gel acımayacak diye bağırması sonucu trilyonlar kazanıp amerikalarda keyif sürmesi zoruna gitmedi de sana bir harf öğretip kölesi olman gereken insanın aldığı üç kuruş mu battı? öğretmenlik kutsal bir meslektir. inci sözlükte açsana bu başlığı sağlam bir küfürlü ayar vereyim.
öğretmen milleti aç millet olduğu için pek de mümkün olmnayandır. hayır devlete çalışıp bu kadar kazanç sağlayan ve bu kadar ağlak olan başka bir iş kolu var mıdır bilemedim. o ek ders ücretleri gözünüze dizinize dursun lan.
ülkemizin eğitim seviyesinin dünya çapındaki yerini göz önüne alırsak, öğretmenlerimizin yattığı, hiçbirşey yapmadığı, bir bok bilmediğini açıkca görebiliriz. aldıkları maaşta fazladır.

peşin edit : öğretmen çocuğuyum ve iş sahibiyim.
öğretmenler ülkemizde çoğu meslek grubuna çok iyi maaş almaktadırlar.
"ama" bir öğretmene yakışmayan maaş almaktadırlar, her meslek grubunun hak ettiğini alamadığı gibi.
kpss falan hepsi hikaye zaten di mi?
okumak zaten sen de doğuştan var.
matematik zaten doğanda var.
resim, müzik vb yetenekler kart aracılığıyla yüklendi.
bir öğretmen olarak haklılık payı olduğunu düşündüğüm düşüncedir. kimse goygoy yapmasın öğretmenlerin çoğu piyasada asgari ücrete bile iş bulamayacak derecede vasıfsız ve çapsızdır. bu işin bire bir şahidi, belki de onlardan biriyim.
ayar vermeye gerek olmayan başlık.zaten yazar gün gelir çocuğunun eğitiminin derdine düşer de, adam akıllı öğretmen bulamazsa o 200 tl yi saatliğine özel derse vermek zorunda kalır. *
yüce allah kuran ı kerim i "oku" ayetiyle indirmeye başlamış, peygamberimiz "ilim çinde de olsa gidip öğreniniz." demiş, hz. ali efendimiz "bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" demiş, atatürk öğretmenlere "yeni nesil sizin eeseriniz olacaktır" demiş. şimdi bu sözlere bakarak bu kadar önemi vurgulanan, vebali büyük bir mesleği aldığı maaşla sorgulamak hiç doğru birşey değildir.
(bkz: system error/#12129442)
öğretmen olmadan konuşmamak gerekir.
öss
ales
kpss
evrelerinden geçip
lisans
y. lisans
formasyonu tamamladıktan sonra
ailenin parçalanmasını göze alarak doğu hizmeti
bürokrasi
sınıf yönetimi
sürekli akşama kadar ders anlatarak fazlaca efor sarf etme
bu başlığı açanları adam etmeye çalışma
sürekli yeniliği takip etme
törenlere katılma
törenleri düzenleme
kulüpleri organize edip yönetme
sınıf rehberliğini yönetme
yılda 2 kere zümre ve rehberlik toplantılarına rapor sunma
yazın 3 ay tatil elbette yok çünkü seminerler var
ve bu meslek sahiplerine 200 lira layık görülüyor.
işte öğretmenler bu zihniyetler için varolmalı.
(bkz: yazık çok cahil napsak eğitsek mi gı)
eğitim kalitesi düşük bir yerde öğrenim görmüş birinin ağzından çıkabilecek önerme.
öğretmen özel ders verir, ayda yüzlerce tl yi cebe indiri, ama vergi vermez. hani vatansever öğretmendin, hani çocuklara vatan millet sevgisini aşılıyorsun? vergi kaçırırken iyi, ama lafta "büyük eğitimci".
özel ders verenlerin haklarında k.h. dava bile açılmalıdır.

öğretmen ek derse girmez ek ders parası alır.
özel dersine gelenlere, yazılı da çıkacak soruları verir, populütesi artsın, müşteri sayısını arttırsın.

sonra da kutsal meslek. tamam iyi bir eğitimcinin ellerinden öpelim ama türkiye'de de kalmadı iyi eğitimci.

vergi veren öğretmen varmı allah aşkına?

ek olarak: sınavlara girerler, para alırlar, şube müdürü iseler ehliyet sınavlarına da girerler. şark görevi diye bık bık öterler ama iç anadoluda, karadenizde, güneyde görev yapıp, şark görevleri de kalkar. yılda 6 ay tatil.

6 ay çalış, 12 ay maaş al. oh ne güzel iş.
işte anasının bakamadığı babasının avutamadığı her adamı salarlarsa başımıza bizim işimizde sus yavrum konuşma evladım demek oluyor. evet saygıdeğer sözlük bende bir öğretmenim çok zekisin. mesleğimden de gurur duyuyorum . her ne kadar her anasının bi tarafından çıkmış olanı tipinden de zekasından da bi bok olmayacağını anlamış olsakta el mecbur güdüyoruz okullarda. ha bunları her öğrencim için söylemiyorum tabi bu andavalla herkes bir olur mu. bu tip hıyarlar her yerde aynıdır dersanede kalkıp ben buraya para sayıyorum tekrar anlat demeye kalkar bu tarz amipler. hayır arkadaş sırf boynunun üzerinde bir şişlik taşıyor diye o şişliğin içinde beyin olacak değil ya. aslında ben bu arkadaşıda anlıyorum . bütün mesleklerde olduğu gibi bizim meslektede bir kısım çiy süt emmişler olabilir . ama ebe kardeşim bundan evvel bir öğretmen tarafından cinsel istismara uğraman her öğretmeni kötü yapmaz ki . vel hasılı kelam en yakın bi eczaneye gidip bir krem al yoksa geçmez o kuyruk acın.

edit : eksiler gelmeye başlamış hahahaha yavrum dinle sen beni bak o tuşa basmakla sızlaması geçmez kesin krem lazım kesinn
fazla lafa gerek yok bi s.tirin gidin.ulan sen kim oluyosun da ne biliyosun da öğretmenlik hakkında konuşma hakkını buluyosun kendinde gerizekalı insan öğretmenlerin hangi koşullar altında çalıştığı hakkında ne fikrin var.okulu sadece kız tavlama yeri olarak gören oyun sahası olarak gören bir nesilden de beynini kullanması beklenemez zaten.

edit:anlaşılan sözlükte bu beyinsizlerden fazlaca mevcut.
girilen entryler ve gelen pm lerden de anlaşılacağı üzere, ülkemiz öğretmenlerinin, kendilerini küfürsüz savunamadıkları bir gerçek olmuştur.

-ee hocam, küfür ayıp değil mi?
bence de haklıdır, öğretmenlere 200 tl nin bile fazla olduğunu düşünüyorum. zira eğitemiyorsanız sikiniz efendim hatta sike sike öldürünüz, sadece okuma yazma öğretip bırakıyorsunuz, sonra nereye sıçacağını şaşırıyorlar.

(bkz: yapmayın hocam sikiniz lütfen)
resim müsik gibi yeteneklerin öğretmenler aracılığı ile yüklendiğini sananlar var, muhahaha, ulan sen yeteneksizsen örtmenin picaso olsa nolcak lale? 200 lira bile çok aslında, bedavaya çalışsınlar madem kutsal meslek niye para alıyonuz? benim araba altlarında ebm sikiliyo ayda 100 lira veriyo usta bi de bahşişler 300 ediyo çok şükür, götümden ter boşalıyo, ben de okuyom edebiyat hem de.
bu tarz düşüncedeki öğrenciye söylenecek çok ta bişey yok aslında en kesin çözüm;

(bkz: al şu 200 lirayıda bi siktir git sınıftan) *
böyle düşünen bir zihniyete küfür etmemek ayıp olur.
(bkz: öyle başlık sıçtın ki ne don kaldı ne kilot)
(bkz: başlığı üstüne almak isteyen lazım)
ayda iki yüz lira yetebilir belki ama dünyamızda yol-benzin parasına bile yetmeyeceği göz önüne alınarak çürütülebilecek önerme.
Siz öğretmene dur sus yavrum konuşma gibi sözleri bu yaşa gelip hala kendinize söyletebiliyosanız zaten bunu anlayamazsınız. O tatil sandığınız zamanların yarısında öğretmenlerin okula gittiğini de öğrenin bi zahmet.kendi anne babanız sizinle zor uğraşırken bir öğretmenin başkasının çocuklarıyla ne kadar ne sabırla uğraşabileceğini de düşünün.siz de olursanız da kendi kıçınızdan öğrendiklerinizle yarın bi öğretmen olun da görelim. Sahi sözlüğe yazı yazmayı, harfleri. peki ya bu cümleleri kurmayı kim öğretti size?