bugün

güldüren durumdur. aldıkları parayı tatillerde yerlerse geçinemezler normaldir. evet.
yılda altı ay tatil yaptıklarından mütevellit, mağdur edebiyatı yapmalarıdır. ye, iç, gez. sonra vay efendim açız. özel derslerden cahil insanları inek misali sağarlar. hiç yüz kalmamış azizim.
nerede bir öğretmen gördüysem, tanıdıysam cahil. bir de öğretmenim demez mi.
Hakikaten merak ediyorum bir öğretmen maaşı ne kadar. Ayrıca tatil yaptığın zaman sana ürünleri pazarda daha ucuza satmıyorlar, tatil yapana da yapmayana da aynı fiyattan satıyorlar nasıl bir mantıktır bu?
her gösteri de başı çekerler. ama rakamlar ortadadır. daha yeni araba alıp, bizim dükkanda eksiklerini aksesuarlarını alıp (toyota 2015) """çok zor geçiniyoruz. bu maaşla zor"""" diyen öğretmen gördü bu gözler. bu kadar yüzsüz gönlü bozuk totoşların.
ulan daha 20li yasindasin bankada şube mudurunun aldigi maasi aliyorsun, bu ne iki yuzluluk, ne adilik, ne alcaklik? bu milletin vergilerinden asgari ucretin 3 katindan fazla boklaniyorsun yetmiyor mu? diye dusunduren yalandir.
ek ders zırtı, pırtı vasıfsız bi öğretmenin maaşı bugün ak parti sayesinde 3bin tl civarıdır.

bu kallavi maaşı yılın 3 ayı yatarak aldıkları düşünülürse hala neden ağlarlar anlamış değilim.
bilgilendirme amaçlı yazılmış giridir.

ek dersi olmadan 2 bin tl yi aşan bir maaşı var. 2200-2300 civarında.
ek dersi ile 3 bin tl ye yakın oluyor.
hele de kıdemli öğretmense maaşı 4 bin tl ye ulaşıyor efendim.

öğretmenlerin maaşı geçim için yeterlidir. bunu söyleyen de nankördür.
pekala geçiniyorlardır ancak, yaptıkları işin karşılığını verecek bir ücretin dünyada olduğunu sanmıyorum.

(bkz: cüzdanla vicdan arasında kaldık)
günümüz öğretmenlerinin her ortamda dile getirdiği konu. konuya girmeden önce , türkiye'de çalışan hemen hemen her kesimin maaşları yetersizdir. o konuyu göz önünde bulundurarak değerlendirmek en doğru olanı.

yamulmuyorsam 2700-2800 gibi net maaşları var türkiye'de görev yapan öğretmenlerin. yaptıkları işi göz önünde bulundurarak yeterli bir ücrettir. daha doğrusu diğer memuriyetlere göre fazlasıyla yeterlidir. keşke 5 bin tl maaş alsalar gibi farazi laflara gerek yok , olanı değerlendirmek lazım. en fazla tatil yapan , en rahat şartlarda çalışan , en rahat çalışma ortamı olan bir meslek grubu değil mi öğretmenlik? buna rağmen ve türkiye'nin mevcut durumu itibariyle , neye itiraz edersiniz anlam verebilmiş değilim. -biz , gelecek nesilleri yetiştiriyoruz , o yüzden biz önemliyiz- cümlelerini kurmaktan başka savunmanız da yok. sigara ve uyuşturucuya başlama yaşının 10 a kadar indiği , tecavüzün , cinayetlerin her geçen gün arttığı türkiye için geçersiz bir savunmadır. şuan hiçbir öğretmenin idealist olduğu düşüncesinde değilim. hele iyi nesil yetiştireyim çabasında hiç değiller.

eski okul müdürümün de dediği gibi ''biz öğretmenler 135 gün çalışırız ama devlet bize 365 gün üzerinden para öder''.

Klişe haline gelen not: ufaktan bende öğretmen sayılırım.
öğretmen kitlesinin klasik yalanıdır.

artık bu ülkede öğretmen istemiyoruz. zaten bi pok öğrettikleri yok doğru dürüst.
öğretmenler geçinemiyorsa asgari ücretle çalışanlar bokuna yumurta kırıpta mı hayatta kalıyor.
öğretmenler geçinemiyorsa asgari ücretle çalışanlar bokuna yumurta kırıpta mı hayatta kalıyor.
Çok klişe. Kim söylüyor bunu bilmiyorum ama bir öğretmen olarak hayatımı "normal seviyede" rahatça sürdürebiliyorum. Branş öğretmenleri ek dersler, kurslar, özel dersler ile birçok meslekten fazlasını kazanıyor.
geçinebiliyor, ancak avrupa ve abd öğretmenlerinin yanında çöp topluyorlardır. ( parasal anlamda )

bu gerçektir. orada 3000 euro'dan fazladır...
Haftada sadece on saat çalışıp kalan sürede gariban çocuklara derste ogretemediginiz şeyleri öğretmek için ek ders verip ; yazın da 3 ay yatarak aylık onbeş bin lirayı cukkala, sonra gecinemiyorum .
Aylık 8 bin liraya geceli gunduzlu nobetli çalışan asistan Dr napsin.
bir dönem için geçerli olabilir ama şu zamanda kesinlikle yalandır. haftada iki gün tatil. bayramıydı seyranıydı yine baya bir tatil. yazın en az 2 ay tatil. bunlara ek olarak gayet iyi bir maaş.he bi de bu ekstra kursları falan saymıyorum bile. hele hele idealist bir öğretmen değilse dana gibi atarak para kazanır.konuları kitaptan okur veya bi öğrenciye anlattırarak seneyi bitiren çok öğretmenler gördük.
E tabi yalan. Paşalar gibi en çok onlar götürüyor parayı..