bugün

yapmak istediğim evlilik türüdür. bazen mutluluk sıradanlıktan geçer.
sıkıcılığın daniskasıdır. meslektaştan eş olmaz derim.
ÖĞRETMEN BiR ADAMIN YAPTIĞI EVLiLiKTiR DOKTORLA EVLENECEK HALi YOK.
sıkıcı bir memur hayatına sebep olacak evlilik.
öğretmen + öğretmen = 3000 tl dolaylarında bir maaş toplamıdır. allah mesut etsin.
bildiğin sıkıcıdır.
Gerçi öğretmen + x bi meslek ikilisi daha da sıkıcı geliyor insana. En azından iki öğretmen takılırlar, gerçi farklı durumlar da olabilir ama kadın öğretmen dendiğinde gözümde oluşan alman mürebbiye imajı silinmediği sürece kadın bi öğretmenle yapılan evlilik gözüme hep sıkıcı görünür.
(bkz: gol olur)
artık biraz zor bir izdivaçtır.

çünkü bayan öğretmenlerin piyasası daima yükselir. her meslek grubundan erkeklerin ilgisini çekerler. şu sıralar toplum tarafından az çalışmakla, yetersizlikle, çok maaş almakla suçlanan öğretmenlerin bayan olanları söz evliliğe gelince ağızları sulandırır. genel kültürü, eğitimi ve nispeten düzgün bir hayat yaşamak zorunda olmaları coşkuyla karşılanır. bu da tam türkiye'ye göre çocuksu bir çelişkidir.

erkek öğretmenler ise bu kadar popüler değildir. çünkü meslek etiği icabı büründüğü düzgün adam profili sevgili bulmasını güçleştirir. sıkıcı bir aristokrat bayanların ilgisini pek çekmez. öğretmenlik-gençlik ayrımında profesyönel davranmayı becerebilenler çevresini genişletirler. ancak doğuştan öğretmenlik vasıfları ile doğan kişiler ise ancak bir öğretmenle evlenmek için hayal kurarlar. başarabilenler ise sadece şirket ortaklığı tarzında bir evlilik riski ile karşı karşıya kalabilir.

ayrıca, 2000 lira maaş alıp 10.000 liralık hayat yaşamak isteyen bir çok bayan öğretmen tanıyorum. neticede öğretmen de olsa kadın kadındır.
birde aynı okulda çalışıyorlarsa eve iş getirmenin işe eş getirmenin kaçınılmaz olacağı durumdur.
bu şartlarda günümüzde tek öğretmen maaşıyla bir ailenin geçinememesi gerçeğinden (ne kadar da acı bir gerçek olsa da) doğmuş; genel olarak kafalarının uyuşması dolayısıyla gerçekleşen evlilik.
Mantık evliliğinin eğitimsel dışa vurumudur.
akraba akrabayla evlense daha az arıza çıkar. yemin ediyorum sana.
Doğacak çocuğa yazik.
günümüzde ideal bir evlilik çeşidi olarak yorumlanan kurum.
öğrencilere alay konusu olan evlilik.
max 5000 tl gelir anlamına gelen evlilik.

aylık 3500-5000 lira maaş alan mühendis-doktor-avukat varken öğretmenle evlenilir mi?
(bkz: Akraba evliliği) Tabi her evlilik için geçerli değildir.
başka alternatif olmayınca kaçınılmaz son olarak gerçekleşen olaydır.
Espri malzemesi yapilmamalidir.
Çocukları çok şanssızdir. Düşünsenize ikide bir çocuğa "ders çalıs yavrum" vb. baskılar. iyiki öyle bir aileden gelmedim...
en rahat evliliktir. kendimden biliyorum. bir de branşlar da aynıysa dadından yinmez. evet.
Tayin muhabbeti için evlenenler varmış duyduğumuza göre. Böyle güzide bir mesleği orospu çocukşuğunuz için lütfen kullanmayın. Ayıp.
(bkz: nşa) bu yaza yapmış olacağım evlilikti.
branşlar aynı yaz tatilleri aynı oh mis gibiydi.
tabii nasip..
aynı meslek grubundan evlenen diğer mesleklerde evlilikler hep sorun çıkarırken nedense bunların evlilikleri gayet iyi yürür. örneğin ben bir avukatla evlenmek istemem çok berbat sonuçlar çıkabilir fakat bunlar da durum "bir daha tekrar edelim o zaman anlamayanlar için" tadında olduğundan evlilikleri yürüyor olabilir.
gördüğünüz üzere evliliklerin durumunun insanların meslekleri ile ölçen andavalları karşımıza çıkarmıştır. onlara göre en iyi evlilik herhalde cerrah polis arasında olur. düşünsene amk biri her gün adam kesip biçiyor. ne kadar değişik. Konuşacak bir sürü konu var. Polis desen adrenalin dolu. Binlerce orospu çocuğu ile uğraştığını anlatıyor.

Cidden bazen bu kadar malın nasıl olup da bu sözlükte toplandığını merak ediyorum.

bu yorumları yapanların çoğunluğunun da bırakın evliliği ciddi bir ilişki dahi yaşamamış küçük mastürbatörler olduğunu düşünüyorum. genelledim biraz. iyi de yaptım siz sikiklere.