bugün

pasta, börek yeyip çay içerek ve dedikodu yapılarak geçirilen boş zaman dilimi. öğrenmen olası geliyor insanın.
insanı hayattan soğutur.
pek çok öğretmenin yuvasını yapan seminerdir.

ne yuvalara vesile olmuştur ah ah. *
Evin karşısında bir okul var. Yalan söylemeyim. Her gün takım elbiseli gelen adamlar şortlarla falan gelmişler. Neyse oturdu bunlar kahvaltı falan yaptılar bahçede. Ne güzel falan derken bu adamlar bir başladı birader sıralar çıktı aletler ortaya serildi boyalar meydana geldi. Sıraları zımparaladılar boyadılar verniklediler alçı falan karıştırdılar hortumlar çıktı. Saat 4'e doğru gittiler amele gibi çalışıp. Dün de böyle. Geçerken baktım okul bildiğin inşaat halinde demek baya çalışacaklar.

Devlet işlerinden anlarım bunu ihale etsen 15 binden aşağı ihale edemezsin. Hakkını yemeyin hepsinin.
11' e kadar kalmak iyiymiş yahu. Biz 13:00'e kadar bekliyoruz.
adet yerini bulsun diye yapılan gereksiz eylemler silsilesidir.

ya hakkını vererek yaptırın ya da hiç yaptırmayın. idareye de öğretmene de eziyettir.
Kendi okulunda almayanlar için çekilmez çile. Zaten sıkıcı ortam, kimseyi tanımadığın gibi, "kim la bu deve" dercesine bakışlar. Kırsaldan geldiyseniz, okul büyükse adamların televizyonlarına, çay ocaklarına bakıp kendi okulunuza üzülürsünüz. Ama yabancı olduğunuz için kendi okulunuz gözünüzde değerlenir.

Kimi sıcakkanlı, hoşgeldiniz diyo. Kimi de göz teması kuruyorsun tam tebessüm edip merhaba diyecek oluyorsun, hiç birşey demeden geçip gidiyor, kalıyorum mal gibi. Genelde sıkıcı, sıkıcı olduğu kadar Da bunaltıcı, moral bozucu. Ama tavsiyem yeni şeyler gözlemleyip olabildiğince faydalanmak. Tanımadığım idarecilerin öğretmenlere hitabı, yaklaşımı ve diyalogları bile az çok bişeyler katıyor.
Son derece gereksiz. Faydalı bir şey konuşulsa amenna. Çay içmek için sabahın nurunda yola koyulmak ney.
Anca bekar öğtetmenler birbirini süzüyor.
Öğretmenlerin çay faslıyla başlayıp, en kıdemli öğretmenin eh hadi yeter bu kadar demesiyle sona eren eylemdir.
çocukluğumu yemiştir, çocukluğumu!***
Sene sonu kurul toplantısı yaptık dün ve bir fikir attı arkadaşın biri ya dedi her ay maaşımızdan 10 tl bir fona kesilsin biriken parayla yardıma muhtaç ailelere 500 er tl yada ev alışverişi falan yapılsın diye ben dahil büyük çoğunluk harika olur falan dedik . Bir tanesi zümrem olan 3-5 öğretmen itiraz etti 10 tl çok fazla nolcak bu kadar para toplanınca nereye gidecek falan diye itirazda bulundu bunu söyleyen başı kapalı bir hanım öğretmen ve kendiside eşide öğretmen yani aylık geliri rahat 8 bin lira ve her ay 10 lira para kesilmesine karşı çıktı ben insanlığımdan utandım . Her ay 10 lira nedir neye koyucak ya nolucak 10 lirayla zenginmi olucaksınız amk.
Çay kahve içip yarım saat takılıp eve gittikleri seminer. Ve buna bile şikayet eden var. Arsızlık zor iş. Evet.
Boş boş oturduğumuz, seminer 10 günse 2 günü dolu geçen kalan 8 günde ağız ayırılan, zaman israfından ibaret gereksiz "aktivitesizlikler" bütünü.
Ramazan nedeniyle çay, kahve vs. içilmeyen seminer.