bugün

Redd-i Revafıd
isbatün-Nübüvve
Şerh-i Ruba'ıyyat-ı Abd-il-Baki
Mükaşefat-ı Gaybiyye

okuyun bunları da neler varmış kosmosta görün. *
dönemlerden tam emin olamamakla birlikte mısır döneminden başlayarak yünan, roma döneminde yapılmış heykellerin çoğunun renkli olması. boya mermere işlemediğinden dış etikler sonucu zamanla çıkıyor tabi.
insanların maymundan geldigini, atalarımızın aslında maymun olduğu.
bowling ayakkabısının amacının ayağın kaymasını sağlamak olduğu. oysaki ben tam tersi sanıyordum.
bir mavi balina boşaldığında 400 galon* sperm üretmesi
kutup ayılarının antartikada değil arktikada yaşadığını öğrenmek.
10 yaşında öğrenmiş idim.
(bkz: #13644993)
patlamış mısırın sıcaklık sonucu içindeki nemin genleşerek taneye sığmayarak patlayıp nişasta dışavurumundan ibaret olması, soya fasulyesindeki protein oranının etten daha fazla olması v.b bilgilerdir.
Da Vinci'nin Monalisada sağ arka planda kullandığı toprak renginin dünyada varolmayan bir renk olduğu.
öğrenmediğimde/öğrendiğimde hiç bir şeyin değişmeyeceği şeyler.
tarih ve psikoanalizdir. birisi geçmişin üzerine gelecek katmanıza yardımcı olur, birisi kendinize başkasını ya da başkasına kendinizi katmanıza yardımcı olur.
'Leyla ile Mecnun' Halk Hikayesinin iran Kaynaklı olmasıdır .
her ne kadar içerisinde abartılı gaza getirişler bulunsa da ,zeitgeist.
elvis'in ikiz kardeşi olması.
(bkz: anne olmak)
(bkz: baba olmak)
yabancı bir dil öğrenmek.
- Vektorlerin aslinda f alanindan bir skalar ile bir vektor alani, misal RxRxRxR carpimi oldugunu ogrenmek
- vektor transofrmasyonu kumesinin de bir vektor alani
- Diferansyel denklemleri vektor operatorleri olarak yazip schrodinger denklemine cozumler bulabilecegini gormek
- Aslinda elektronun ona eslik eden sonsuz tane olasalik dalgasinin superpozisyonunun, elektronun bir bolgede olabilme olasiliginin vermesi
- olasIlIk dalgasinin akIsI olmasi
- temel pozisyonda elektronun acisal momentumu olmamasi, ama elektronun hala belli bir shell icinde hareket etmesi/ya da etmemesi, bilemeyiz
- her parcacigin ona eslik eden bir olasilik dalgasi olmasi
- cantour integrasyonu
- entanglement
- Uchicago matematik departmanin lisans ogrencilerinden nefret etmesi...
ilk uçan memelinin hostes olduğunu öğrendiğim an.
(bkz: reiki)
Schrödinger'in Kedisi.
genel görelik teorisi.
eğer biri size ''yoldayım on dakikaya geliyorum'' dediyse bilin ki o ibne evdedir ve yeni giyiniyordur...
göte batan cam parçalarının nerden geldiklerini öğrendiğinde ufkun öyle bir açılır ki kapanmaz.
ölüm acısı. ufukların ötesini, hatta başka alemleri görmenize neden olur.
kimse yazmamış herhalde ama dürbündür la.
yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik deyimindeki yüzmenin deri yüzmek olduğunu farketmek.

görsel
güncel Önemli Başlıklar