bugün

yine ticari hukuk..

o.g-bazi insanlar kendilerini ilah saniyolar deli oluyorum vs vs..meyveler gibi olgunlasiyoruz,meyveler olgunlastikca dallari yere deger.bakin bana..
frt-karpuzlar yerde yetisir malesef
bitki doku kültürü hocası derste sürekli konuşan iki öğrenciye dersin sonunda takar.
-söyle bakalım laboratuvarda bitkinin nod kısmından mı kesitini aldınız?
-evet hocam. yok yok hocam yaprak kısmından aldık. öyle diilmiydi?
-peki nerden aldın kesiti? *
-bitkidennn...!!??!!
öğretmen:çık dışarı, geç yerine!!!
öğrenci:hocam karar verin, dışarı mı çıkayım, yerime mi geçeyim?
din kültürü ve ahlak bilgisi dersi hoca dimle alakalı ozlu sozler soleyene + veriyor, bende full eksi hoca:

-kalk divanedestan bi soz sole
+ ııııı seyy Allah birdir iki diyen kafirdir
- otur -
alen öğretmenler odasının penceresinden teneffüse çıkmakta olan öğrencileri izlemektedir.
arkadan bir ses;

öğrenci: alen hocam, alen hocam, biraz konusabilir miyiz?
alen : tabi..
ö : koridora çıkalım
a : olur
koridora çıkılır ve koridorda 3 öğrencinin daha aleni beklediği görülür, alen şaşırmıştır, ne olmaktadır.
a : buyrun söyleyin çocuklar, ne vardı?
öğrenciler hep bir ağızdan : burda olmaz hocam, bahçeye çıkalım
a : söyleyin oğlum işte burda ne varsa, alla alla
ö : hocam, biz sizin fotoğrafınızı gördük çarşı bursa sitesinde
a : ee, ne istiyosunuz, bursasporlu musunuz?
ö : hayır, hayır, beşiktaşlıyız.beraber maçlara gitsek diyoruz, biz de katılmak istiyoruz aranıza
a : tamam olur, ama okulda konuşmayalım böyle şeyleri
ö : msn versen abi
a : ne abisi lan, hocam diceksin, al bu da msnim

öğrenciler, okulun en haylaz sınıfı 9cdendir, ve bu olaydan sonra 9c sınıfına derse girildiğinde görülmüştür ki, sınıftaki herkes aleni kankası bellemiştir, herkes aleni sevmektedir.alen çok mutludur *
+ madem yüzme bilmiyosun niye çıktın ağaca?
- hocam ne alaka?
+ ben de öyle diyorum işte ne alaka?
- :S
* bi ögrencim vardı cuma günü yazılı yaptım cumartesi öldü. çok mu komik?
* evladım karı şeyine gerek yok(dırdırına)
* ortalamayla geçmiştirsin.
* uyuşturucu falan kullananlar var. ne gerek var yav? hem maddi açıdan zarar hem... şeyden...maddi zarar yani. o parayla al mandalina portakal yi.
* siz ipin ucunu iyice suya düşürdünüz
* millet flit çalii. ben flitün fsini bilmiyodum. ben ağzımla söyleyerek geçtim.

+hepsi tek bir hocadan

(bkz: gebze anadolu lisesi)
ders:din kültür ve ahlak bilgisi
-hocam bize üniversite yıllarınızı anlatırmısnız(hoca erkek ögrencilerin yanına dogru yaklasır ve etrafta kız olup olmadıgına bakar)
+biz üniversitede evde kalırken giresunlu bi arkadsımız vardı memlkete her gittiginde fındık getirirdi.(arada saga sola bakar kız öğrenci var mı die.)
+sora biz yerdik,fındıkları getiren arkadas fazla yemeyin sabah (bkz: banyocu) olursunuz derdi.
-ee hocam..?
+sabah bi kalkardık banyoda bizim giresunlu arkadas hıh ihih..
-zuhaha puhahah muhahah
-(kulaktan kulaga)lan din hocasınıda bu muhabbete soktuk ya..yarılmaya devam
makro finali

gl-eeoo hocam benim tukenmez kalem tukendiginden ad soyad kismini da kursunla yazdim
x-iyi yapmissin kirarim ki puan
gl-zaten kac puan alicaz..soyle bi yuvarlarsiniz puani yukari dogru
x-karar verdim seni yuvarlayacam bu donem
gl-dikkat edin de yuvarlarken bumeranga donusup arkadan girmiyim
x-gorusurz donem sonu

ve halen beklenmektedir..

donem sonu edit:ba geldi..
yazılıları okumaktansa tv deki tüm pembe dizileri takip etmeyi tercih eden hocanın cevapları...

ö-hocam yazılıları okudunuz mu?

h-ehem eee..amaan boşver şimdi yazılıları bu hafta ıhlamurlar altında çok güzeldi be..yannız büyük yalan'ın bu bölümünde emrah. . . .
+hocam nasılsınız?
-sagol dopdop iyiyim sen nasılsın?
+ben de iyiyim hocam sagolun, hocam su son odevin verilis tarihi ne zamandı acaba?
-finalde getirirsin
+tamam tesekkur ederim hocam, iyi gunler
-gorusuruz*
-hocam biz o topu 7 kişi para toplayıp aldık
-eee..??
-şimdi siz o topu patlatıcaksınız ya
-eee...???
-kişi başı 20 milyondan 7 kişilik katkı payı toplam 140 milyon eder ya
-eee...?????
-iyi para..
-ön bahçede oynamayın diyorumki ben size.yoksa arka bahçede oynadınız da oynamayın mı dedik..
-iyi günler:)
envanter finali..hoca genel gecici mizanin tarihini yazmayi unutmustur.o gunun tarihi olan 07.06.2006 da tam da sorunun uzerindedir.hoca duyuru yapmaya gelir

h-cocuklar genel gecici mizanin tarihi 31.12.2005tir
derinden bi ses-hadi canim
sinif-mavi ekran
h-kim dedi onu kim dedi
derinden baska bi ses-ee hocam yazmissiniz ya 07.06.2006 diye mizan tarihini o sanmistik biz de
sinif-mavi ekran
h-ben size seneye nasil muhasebe anlatilir gostericem der ve cikar gider
istatistik finaline calisilmaktadir,baska bir uniden ogr adayi arkadas kistirilmistir,ders anlattirilmakta ve konu olasilik..

x-simdi torbada 3 beyaz,5 kirmizi,8 sari,6siyah,7 tane de mor top var
y-ak oyle torba mi olur cuval olmus o
x-sktrigit calistirmiyorm
y-tamam tamam
bir hafta once derste.. hoca sinifa girer ders anlatmaya baslar.ogrencilerden biri coktan uykuya dalmistir.
+ssttt!!sen,orta sirada oturan evladim!
(ogrenci kafasini kaldirir)
-buyrun hocam.
+uyumasana evladim ders anlatiyorum.
-uyutmayin ama sizde hocam!!
+hıhhh!!terbiyesizz cik disari!!
ders: coğrafya
olay lise 1de gerçekleşmiştir.nahil derste susmadığı için ön sıraya alınır. hoca hortumlardan bahsetmeye başlamıştır.

hoca: hortum nerelerde var?
sınıf: amerikada, denizlerde...
nahil: bizim bahçede de var!
ders:felsefe.
olayın gerçekleştiği gün öğretmenler topluca eylem yapmaktadır ve felsefe hocası emekli olup sözleşmeli olarak geldiği için grevi sallamamaktadır ve herkes bu duruma uyuz olmaktadır çünkü cuma günü son derstir.neyse hoca sınıfa gelmiştir
kanlısırt (bkz: kanka) =ks, ben=gk ,hoca=hc
ks:hocam ya siz niye gitmediniz eyleme?niye yalnız bıraktınız arkadaşlarınızı yalnız?
hc:ya arkadaşlar öyle söylemeyin,benim dersim bu,gelmek zorundayım bıdı bıdı bıdı
ks:hocam ya bırakın desenize bıraktım arkadaşlarımı diye!
gk:ks hoca haklı aslına bakarsan...
herkes donmuştur bir anda çünkü hocalarla fazla muhabbeti olmayan gk ks ye karşı hocanın yanında yer almaktadır.hoca da bir anda savunan biri olduğu için bıyık altından gülmektedir..
gk:şimdi düşün,sen olsan,emeklisin,ikramiyeni almışsın,emekli maaşın yatıyo,sözleşmeli öğretmenlik te yapıyosun...e gider misin greve?ne sallıycan eylemi?di mi hocam?haksız mıyım?
hc:böyle şeylerle bıdı bıdı bıdı..
ve mutlu son hoca cümlesini bitirir bitirmez sessizce olmak şartıyla serbest bırakmıştır.
lise sondur ve ingilizce dersidir.herkes öss ye çalışmak için izin istemektedir.ama hoca tutturmuştur ders yapıcam diye...
sen misin inat eden dendi ve herkes bıdı bıdı bıdı konuşmaya başladı.hoca zaten yeni mezun garip bi hanımcağız.ve diyalog başladı...
hoca=hc ,bütün sınıf=bt
hc:bakın susun diyorum yeter artık
bt:bıdı bıdı bıdı...
hc:sussanıza yaaa
bt:bıdı bıdı bıdı
hc:susmazsanız gidicem ama bakın!
bt:güle güle yavrum güle güle,güle güle sana güle güle....
hıçkıra hıçkıra çıkmıştır sınıftan...
(bkz: biz bunu yaptık)
matematik yazılısıdır ve gk trigonometriden hiç anlamamaktadır sıra arkadaşı icedive (bkz: kanka) ise 10 dk da sınavı bitirmiş,gk yi dürtmektedir hadi yemeğe gidelim diye.neyse kağıtlar değiştirilir ve gk nin kağıdında iki farklı el yazısı vardır.gk nin gönlü razı olmaz ve değiştirmez yazıları,sonra çıkar giderler yemeğe...
yazılıların açıklanacağı ders gelip çatmıştır.
hoca:hc ben:gk
hc:arkadaşlar aranızda bazı şerefsiz haysiyetsizler var.utanmadan kopya çekiyolar...hımm hımm ..böööoaaaaahh...
gk:hocam niye bu kadar kızıyorsunuz ki?
hc:nasıl kızmam yahu sen kopya çek tebrik mi edeyim seni?
gk:istesem kopya çektiğimi anlamazdınız?ben bilmiyo muyum icedive la yazımın benzemediğini ya da hiç aklıma gelmedi mi o yazıları tek tip yapmak?bence kızılcak bişey yok..ben anlamanızı istedim...
hc:alla alla alla alla ne diyorsun sen yaaaaa....dalga mı geçiyosun benimle?
gk:hocam aynı olaya farklı bakıyoruz sizinle,siz çöpün yanında kedi görürsünüz aa uyuzdur diye düşünüp yaklaşmazsınız,ben giderim alırım elime severim ne tatlı kedi diye.kedi aynı ama bizim tepkilerimiz farklı.şu anda da öyle olay aynı ama siz farklı yerden bakıyorsunuz...
hc:yakalayamadığım için bir şey yapamıyorum ama bıdı bıdı bıdı bıdı....
gk:tamam ben de bunu diyorum işte,büyütmeye gerek yok.olur böyle şeyler...

(bkz: ben bunu yaptım)
din kültürü ve ahlak bilgisi dersidir.
hoca:hc kanlısırt:ks (bkz: kanka)
ks:hocam,ramazanda masturbasyon yapmak caiz midir?
hc:sadece ramazanda değil hiçbir zaman caiz değildir..
ks:o zaman ramazanda da yapabiliriz...
hc:tövbe yarabbim tövbe est....
lisede müzik tarihi sınavı

x: ya versene kitabı salak
y: dur be yazmadım daha
öğretmen : şşştt çocuklar herkes kendi kitabından kopya çeksin
+ oku oğlum.
- yaradan rabbimin adıyla mı?
ders otomatik kontroldür sevgili hocamız ders saatinde koridorda beklemektedir:
- noldu hocam
- abi sınıfı zaptetmişler (tam burda "nası abi ya hemen dövelim" gibi bir replik iyi gidebilirdi ama sonuçta adam doçent)
- napıcaz hocam
- abi ne biliyim bir sınıf bulmak lazım şimdi
- bakalım hocam...
ingilizce dersidir. arka dörtlü muhabbeti iyice koyulaştırmış dedikodu kazanının dibine inmişlerdir.
hoca: arka dörtlü size 100 verdim aranızda paylaşın
1-2 saniye sessizlik
ve sınıf iptal olmuştur.
ö: (cevaptan emin değil, doğru cevabı vermeye çalışırken kıvranıyor)örtmenim dur bir dakika
h: yavrum duruyorum zaten birşey yapmıyorum ki.