bugün

Portakallı ördek * diyesim geldi. Ama ben daha bu yemeği ancak filmlerde gördüm. Öğrenci evinde görürsem de hayalllerim yıkılır.
sade makarna yemekten bıkmış öğrencinin evde sadece makarna ve çikolata bulunmasıyla şokellayı makarnaya karıştırıp çikolatalı makarna yapabilmesidir. bknz: (Ev Arkadaşım).
(bkz: karnı yarık)
(bkz: biber dolması)
(bkz: elmalı turta)
Tütsülenmiş hamsi. Kırımlı arkadaşların hazırladığı bir yemek. Bize göre çiğ olduğu için balık, cesaret edip yiyemediğimiz yemektir.
(bkz: yarasa yoğurdu)
portakallı ördek pipisi.
kakaolu pilav.
şöyle ki; pilavdan önce puding yapıp, hemen ardından tencereyi az biraz suyla çalkalayıp pilavı pişirmek suretiyle elde edilen yemek. *
(bkz: denedim çalışıyor)
hele de erkek öğrenciler dolma sarmayı bilmediğinden mütevellit en ilginç yemek yaprak dolması olsa gerek.
ekmek arası makarnadır. doyurucudur.
beşparmak. (kırgız yemeğidir. at etiyle yapılır)
havyar, ıstakoz,kurbağa bacağı, pekin ördeği, hindi dolması gibi orta direk ailenin bile evine girmeyen pahallı gıda gruplarıdır.
(bkz: maklube)
ne işi var öğrenci evinde. *
yapımı 2 saatten fazla süren yemeklerdir. öğrenci bu ne ders, ne yemek, ne de bulaşık... uzun uğraş gerektiren hiçbirşeyi sevmez.*
(bkz: kuş sütü) yemek olmasa bile.
(bkz: adam gibi yemek)
karınca çorbası, küf mantarı soslu makarna.
ütüde pişmiş makarna.
portakal soslu pekin ördeği.
lapa pilav ve bir haftalık yoğurtlu makarna katkılı salçalı çorba.*
karides olabilir.
içten içe ayrı bir organizma haline gelen ve çok hücreli yaşama mutlu bir beraberlik ile adım atan 20 günlük soslu makarna. canımın içi ucubem...

sevgilerle...
rowan.
kokonat haşlaması, muz çorbası, mango böreği.
sütlü pilav.
sucuksuz suscuklu yumurta...
tatar.*