bugün

Bundan ders alan bildiğini de unutur gerek ses tonu gerek tavrı dayanılacak gibi değil.
bahçeşehir üniversitesinden istifa etmiş iyi ki de etmiş. büyük ihtimal istifa et yoksa kovulacaksın denmiştir kendisine. bahçeşehir üniversitesi öğrencileri daha kaliteli akademisyenler tarafından yetiştirilmeyi hakkediyorlar. ayrıca ben de kumruları çok severim soyadı olarak kendisine pek yakışmadığını söylemeden geçemiycem.
Muhtemelen üniversite yönetimi tarafından istifası istenen ve yerine getiren canlı. Kendi başına istifa ettiğini düşünemiyorum. 2 hafta önce insanlıktan istifa eden birisi için doğru hareket edilmiş.
yaptığının izahı yok.

köpek sorun yaratıyorsa koskoca akademisyensin, apartmanda aklı başında 4-5 kişi çıkar aklın yolu bir hayvan burada olmuyor; apartman çiş kokuyor hem ona hem bize yazık dersiniz bir yolu bulunur. hayvanı kaçırır gibi bir yerlere bırakmak, kafana göre iş yapmak da nedir?

açıkçası başarılı bir akademisyen de değildir. tarihçiliği popüler işler üzerine eğilmektir. kösem kitabı da çok kaliteli bir iş değil. eleştirilerden anladığım kadarıyla.
Hayvan severlerin klasik linç girişimine maruz kalmış insan.

Duyan da hayvanın kafasını ezip çöp tenekesine atmış zanneder.

Zaten ölmek üzere olan bir köpeği almış barınağa götürmüş hayvancağız da orada ölmüş.

Ee bu kadar feryat figan eden hsyvansever alsaydı evinde baksaydı. insan kapısının önünde köpek çişi, artık yemek veya köpek maması koklamaya mecbur mu?

Benim başıma gelse ben de benzer şekilde davranırım.
Köpek hırsızı ve katili sosyoloji doçentimiz.. Bahçeşehir üniversitesi nde görev yapmaktadır. Hani kuyu adlı köpeği çıkarmak için Bahçeşehir fen lisesinin gece gündüz çalıştığı kurum.. böyle insanların azalarak bitmesi dileğiyle; mesela suç ortağı babası ilk olabilir.
Yerinden ettiği köpek olan ÇITIR cebeci hayvan barınaPINA KOMA durumunda getirilip ölmüş. eee eline ne geçti özlem hanım. hayvanın son günlerini bari huzur içinde geçirseydi. ama olmadı dayanamadın. eğitimli ama iyi bir insan olamadın. yazdıklarımı nazi toplama kampından çıkan tutuklunun notunu ekliyorum :

Toplama kampından kurtulan o kadın şimdi bir lisede müdür.
Ve her eğitim yılı başında öğretmenlerine der ki:
"Kamptan sağ kurtulanlardan biriyim. Gözlerim hiçbir insanın görmemesi gereken şeyleri gördü. iyi eğitilmiş ve yetiştirilmiş mühendislerin inşa ettiği gaz odaları, iyi yetiştirilmiş doktorların zehirlediği çocuklar, işini iyi bilen hemşirelerin vurduğu iğnelerle ölen bebekler, lise ve üniversite mezunlarının vurup yaktığı insanlar…
Sizlerden isteğim şudur: Öğrencilerinizin insan olması için çaba harcayın.
Çabalarınız bilgili canavarlar ve becerikli psikopatlar üretmesin.
Okuma yazma ve matematik, çocuklarınızın daha fazla insan olmasına yardımcı olursa ancak önem taşır."

özetle insan değilsin..
Kaybettiği çıtır'ın yerini hala söyleyememektedir.

https://www.facebook.com/.../videos/1115972978540019/
her gün bu konu hakkında yazmaya karar verdim. o köpeğin başına ne geldiğini bu sosyolog açıklayacak ve eldeki kanıtları son fotoğrafları yayınlayacak.

bu konuda tüm insanlarımızı D R ,inkılap kitapevi vb evlerden ellerindeki bu bayanın kitapları iade edene kadar alışveriş yapmamaya davet ediyorum. kanundışı barbar davranışına güzel bir tepki bekliyorum.

ayrıca kuyu adlı köpek için o kadar uğraşan bahçeşehir koleji öğrencilerine böyle bir eğitmeni faydasız buluyorum.
olayı ekşiden okudum, anladığım kadarıyla ortak olarak bakılan bir köpeği kendi keyfine göre alıp başka bir yere götüren insan.

böyle bir şeye yapmaya kanunen hakkı var mı yok mu bilemem ama vicdanen ve kimseye sormadan bunu yapması benim gözümde hırsızlıkla aynı şey.

-eğer köpekten rahatsız oluyorsan gerekli ekipleri çağırıp işlem yaptırırsın
-yok köpeği daha iyi şartlarda yaşatmak istiyorsan, ona bakan herkesten onay alırsın, sonra gereğini yaparsın. bu kadar basit

akademisyen falan olmuş ama insan olamamış.
ülkemizin akademisyeni . bir sokak köpeğini gecenin bir yarısı babasıyla beraber taksi ile ataköy e bırakmış. konu ile ilgili açıklaması şöyle .
görsel

komşuları ise bir çarşafa sararak götürdüğünü iddaa ediyor.

arkadaş yazarmış ama kanunlardan haberi yok galiba bir köpeğin bulunduğu alandan başka bir alana bırakılması kanunen yasak. o yazıda belirttiği kurumların yetkisi ilçe sınırına kadar sonrasında bitiyor. yani beylerbeyinden ataköy e götürecek bir kurum yok. tamamen olayı kendi kurgulamış. ya da hatırlı dostları kanunsuz iş yapmış.

kanunsuz iş yapan veya yapılmasına vesile olan bu arkadaşımızın üniversite kadrosunda bulunabilmesi ayrı bir üzücü konu. daha içinde hayvan sevgisi olmayan birinin sosyoloji doçenti olması ise tam bir oksimoron durumu.

eğitimli insanlarımız böyle davranışlar sergiliyorsa eğitimsiz insanlarımızın yaptığı her şeyi hoş karşılamak gerekiyor herhalde...
önemli bir akademisyen. kendi tabiriyle hispanist.
(bkz: hispanik)
ispanyollar hakkında bir şeyler öğrenilecekse, eserlerine bakılmalı.

hem güzel hem akıllı hem de akademik biri. daha ne olsun?

birebir tanımak isterdim.
kösem sultan'ı anlattığı yeni kitabı kitapçı raflarında yerini almıştır.
yunanistan hayranı taş bayan.
an itibari ile islam korkusu isimli yazdığı eseri okuyorum. ziyadesiyle ilgi çekici, ziyadesiyle öğreticidir.
dün akşam tarih konuşmaları programına konuk olan tarih akademisyenimiz. branşına olan merakının yanı sıra, renkli giyim kuşamı, dövmesi ile hoş bir hanım olarak da dikkat çekmiştir. eserleri ile de, günümüzün parlayan akademisyenlerinden olduğunu ve zaten epeyce oluşmuş olan eserlerinin -umuyoruz ki- artarak ve ileride değerli bir külliyata dönüşerek tarih yazınımıza önemli katkı sağlayabileceğini akla getirmektedir.

(bkz: osmanlı habsburg düellosu)
akademik anlamda nasıl bir değere sahiptir bilmiyorum ama öyle bie ses tonu vardır ki bu kadının, dayanmak gerçekten yürek ister. bu kadar rahatsız edici bir ses tonuna sahip bir insanın dersini dinlemek kolay olmasa gerek.
(bkz: türk korkusu)
(bkz: bayan hayatbirrüyadır ın yeldeğirmenleri)
(bkz: hola)
(bkz: hoşçakal milano hoşçakal aşkım)
(bkz: aşkın beş hali)
(bkz: kaçılın türkler geliyor)
(bkz: kadınlara coğrafya dersleri)
beğenir özlem kumrular kendini. beğensin. o beğenmesin de ben mi beğeneyim? kendine yükleyebiileceği her şeyi yüklemiş.
işte (özet) biyografisi;

"1974'e istanbul'da doğdu. Lisansını Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü'nde, yüksek lisansını aynı üniversitenin tarih bölümünde, doktorasını ise ispanya'da Salamanca Üniversitesi'nde yaptı.

XVI. yüzyıl Avrupa-Osmanlı ve Akdeniz tarihi, ispanyol ve italyan paleografisi, imgebilim, dini ve sosyal çatışmalar, marjinal sosyal gruplar, pikaresk roman üzerine çalıştı.
"Türk imgesi, Türkler ve Deniz" ve "Muhteşem Kanuni" kitaplarının editörlüğünü yaptı. Yayımlanmış çok sayıda kitabı bulunan Kumrular, halen Bahçeşehir Üniversitesi'nde öğretim üyesi."
ispanyolca dersine bir kere girdigim insan (o zaman bu kadar ayrintili kisiligini tanimiyordum). kendinden 3-5 saniye geç gelen ögrenciyi ilk haftadan derse almamak nasil is? biraz kendini begenmislik, paçalardan tasan kültür *, bayagi bir çekicilik.. bir kitap yazmak için serviste kupon toplayan çocugun duygulariyla 2 sene oynayabilme cüretini de göstermistir. size yakisti mi özlem hanim?
(bkz: yorum yok)
Aşkın Beş Hali / istanbul'dan Rodos'a , Bayan Hayatbirrrüyadır'ın Yeldeğirmenleri ,
Hola , Kaçılın Türkler Geliyor , Kadınlara Coğrafya Dersleri gibi bir çok romanın altına imza atmış , bir çok kişiliği ve özelliği tek vücutta birleştirmiş akademisyen yazar .