bugün

hiç yoktan insandır.
egoist olsak söversiniz özgüvensiz olsak silik oluruz. ne istiyorsunuz amk?
teknik olarak evet ama özgüven öyle durduk yere yitirilen bir şey değil. bi travma, acı, kötü geçmiş sonucu oluşuyor ve kişinin hayatını olumsuz olarak etkiliyor. kişi belki çok şey söylemek, yapmak istiyor ama yapamıyor. bir saklanma biçimi belki de.
Yıllarca sosyal fobisinden dolayı var değilmiş gibi hisseden, hayatı yaşamaya korkan, insanlarla birlikte olmaktan ve düşüncelerini toplum için ifade etmekten çekinen bir insanın yaşadığı zulmü bilmeyenlerce özgüvensizliği silik olmanın belirtisi olarak düşünülen kişidir. Bu yaşadığımın hayatımın ne kadar büyük bir bölümünü götürdüğün bilmiyor kimse. Silik dediğiniz insan kendini gerçekten silik hissediyor. Bununla eşdeğer bir duygulanım varsa dilerim yaşarsınız. Çünkü hayal edilemez olandır.
3. Entrydeki arkadaş en doğrusunu söylemiş. Ayıp. birşey değildir ama bilmemenin ayıp değil öğrenmemenin ayıp olduğu gibi bu konuda da özgüvenin olmaması değil kazanmaya çalışmamak ayıptır. Bu kişi özguven kazanmanın yolunu aramalıdır.
Kendime saygım var. Bunun saygıyla alakası yok.
Düşüncelerimin sonucu mu bilmiyorum ama hayattan korkan biri olduğum için özgüvenim yok!
Size de öyle mi geliyor bilmiyorum.
insanlar çok korkunçlar. ben karakterimi değiştiremiyorum, ben taklit yapamıyorum, ben kimseye kötü davranamıyorum...
Bunun nesine çabalar insan onuda anlayamıyorum birine sövebilmek için mi çabalıyalım?