bugün

otobüs firmasıdır.
ne 50 kişi karşısında sunum yapmak ne de toplum içinde rahat olmaktır. özgüven, hayatın üstüne üstüne geldiği anlarda korkmamaktır.
çoğu zaman kişiden dolayı değil de etrafındaki orospu çocukları ve orospular yüzünden azalan duygudur.

ömrümü yediniz lan.
Vücut geliştirmeyle alakası yoktur.
etraftaki başkasini aşağilayinca zevk duyan gerizekalilar tarafindan hunharca yok edilen duygudur.
eksikliği halinde trollük yolu açılır.
en pahalı kıyafetten bile daha değerli şey.

özgüven varsa çuval giyseniz dikkat çekmez.
fazlası her zaman hata yaptırır. gerektiği kadar olmalı.
insanların kendini gerçekleştirme savaşında kullanabileceği en kuvvetli silahlardan biri.
(bkz: özgüven).
şöyle de bir söz var bu konuyla ilgili:

" Özgüvensiz bir insanın size güvenmesini sağlayamazsınız; çünkü o başkaları varken kendisini tercih etmenize anlam veremez... "
0-2 yaş arasında kazanılır. Temel güven duygusu olarak isimlendirilir. Bebeğin anneye olan bağlılığı ve ihtiyaçlarının zamanında giderilmesi çok önemlidir.
fazlası zararlıdır.
ismi de cismi de otobüs firması gibidir.

yolculuğun nasıl olacağı...
yok uyduramadım.
tevekkulu bilmeyen insani kibire goturendir.
http://iliskilerokulu.blogspot.com/
azı zarar fazlası felaket.
kimi zaman önündeki nimete fütursuzca saygısızlık etmekle kimi zaman da karşısındakini "ezmek"le karıştırılan kavram!
her insanda dozunda olması gerekendir.
reddedilmeler, terkedilmeler, acılar..
Berberden çıktıktan sonra olmayan şeydir .
Karsi cinsin cok etkiledigi duygu. Eger biri sevilir ve hissederse kesinlikle hayat ona cok farkli görünecektir.
sokaklarda özgürce dolaşabilmektir.
görsel
erkek çocukların özgüven kazanmasında babanın rolü çok fazladır. eğer baba çocukla iletişim kuramaz ise, çocuğun yaptığı eylemleri takdir etmez ise, çocukla dalga geçer , onu küçük düşürür ise, o çocuk sittin sene özgüven kazanamaz. fazla otoriter ve kuralcı babaların çocukları genelde özgüvensiz olur ki gerçekten de böyledir. ben yalnız başıma iken çok rahat yaptığım işleri, babam yanımda iken yapamıyorum, bu sebepten dolayı baba figürü erkek çocukların özgüvenini kazanması açısından önemlidir. aynısını öğretmen için de söyleyebiliriz.
bir cocuga asilanmasi gereken tek sey belki de.

eger gecmise donebilsem bundan 7 yil onceki kendime kazandirmam gereken tek sey. is isten gectikten sonra istedigin kadar tavan yapsin hic bi onemi olmayan.
bilinç altının şekillendiği 0-6 yaş döneminde kazanılır veya kaybedilir. bu dönemdeki çocuk ailesinden gelecek kesintisiz sevgiye muhtaçtır. bu sevgi onu ya okul/iş hayatında başarılı biri yapar ya da özgüvensiz pısırık biri olur.

(kendi asosyalliğimden biliyorum)