bugün

gizemli kalmayı tercih eden sapık modelidir.sesinizi dinler dinler dinler... taa ki siz kapatana dek...
bir de bunların özelden çagrı atanları vardır. *
eski tip analog santrale sahip bazı * telefonlarda da özel numara yazar...
(bkz: gizemli numara)
postaneye başvuru yapıldığı takdirde , aylık cüzi miktarlar ödeyerek telefonunuzun özel numara olarak gözükmesini sağlayabilirsiniz.
hatun veya erkek kişisinin ayrıldıktan sonraki hafta sendromlarından biridir. açıp soramaz halini ahvalini fakat bi çaldırıp sesini duymak ister özel numara ile .. cep telefonunda bunun yöntemi #31#numara'dır
kendisine okkalı rahmet okutan kişilerdendir.
(bkz: kare 31 kare tel no)
bu şekilde arama yapan kişinin iğrenç bir lafı da var;

aranan kişi: yaa neden özel numaradan arıyorsun?
arayan kişi: senin için özel biriyim ya o yüzden.. ehe ehe ehe
- ıyyyyy
(bkz: cep telefonunda gizli no ile aramak)
(bkz: private number)
Aradığın sevgiliye ulaşamadığın durumlarda, başka bir numaraya açıp açmadığını test etmek için başvurulan yöntemdir.
seri numaralara özel numara denir.

(bkz: 0544 222 99 99)
(bkz: 61)
muhtemelen gizemli yazarların kullandığı numara...
genelde eski sevgili aradığında ekranda özel numara yazar.

salağız biz de anlamadık di mi?
aramak bi nebzede cagrı atanlar yokmu deli oluyorum.. neden yapıyolarsa hiç anlamıyorum
'sana özel bir numara göstereyim mi' şeklinde de kullanılır. bu kah güreş hocasının özel bir tekniğidir, kah acemi bir sihirbazın kendini kanıtlama çabasıdır...
*arayan kisi sizi gercekten rahatsiz ediyorsa; polis ve postanenin birlikte calismasi sonucunda özel numaranin hangi rakamlardan olustugunu ve kime ait oldugunu ögrenebilirsiniz...

aslinda gercekten özel bir numara degildir, size numara yapmak icin öyle bir numara yapar... *

*(test edilip onaylanmistir...)
cep telefonlarında ilk uygulanmaya başladığı dönemde hay bu işi çıkaranın ana.... diye cümleler kurdugum ve abartıldıgında insanın savcılıgın yolunu tutmasına neden olabilecek bazı abazan kızların eylencesidir kendilerine göre.
Kız insanının sık başvurduğu bir yöntem.

- Aloo! efendim!
+ fışır fışır *
- Konuşun lütfen!
+ culunk. *
2008 ile son bulmuş hede.
kendini fazla önemseyenlerin, özel hissedenlerin kullandığı arama yöntemi. oysaki aradığı kişi için belki kuştur belki böcektir.*
numarasını gizleyip sonra da "geçen gün seni çaldırdım dı hacı neden aramadın? bilmiyor musun? kontörüm yok. diye sana trip atan arkadaş modelinin kullandığı hizmet türüdür.

bir de; artık gizli numarayı engelleme hizmetinin başlaması yüzünden afişe olanların farketmeden kendini ele vermesi durumudur.
-dün gece sana sapıklık yapıp biraz eğlenecektim kankaa, ama telefonunu gizli numaralara kapamışsın?

+hııı...!!..??
2010'un Türkiye'sinde hala gizemli takılmak isteyen kişilerin kullandığı hede. (bkz: Pes doğrusu pes)