bugün

aralarındaki farklar çok çoktur. anlatılırsa roman olur gider.
Özel hastane ölüyü diriltir, devlet hastanesi yaşayanı, öldürür.
devlet hastanesi işi en ucuz şekilde halletmeye çalışır, özel hastane odayı temizledikleri cam sili bile yazar devletten parasını alır. hele bu emine erdoğanın hastanelerinden biriyse.
özel hastanelerde acil durumlarda kullanılacak pahalı aletler bulunmaz. bu gibi durumlarda ambulansa atıp devlet hastanesine yollarlar. 6 ayda bir kere kullanacağı aleti niye alsın ki?
hastaların sandığının aksine devlette daha çok hasta görme imkanımız olduğu için devlet çok daha iyidir özellere oranla.
muayene ücretinde tam 88 lira fark.
özel hastane sadece daha lükstür. doktorlarda bir fark yoktur...
devlet hastanesinde doktoru tekme tokat döversin, özel hastanede parayla döversin.
devlet hastanesinde hasta iseniz birşeyiniz yok der gönderirler. özel hastanede hasta değilseniz bile sadece 500 lira farkla yeni bir hastalığa sahip olursunuz.
özel hastane veznede, devlet hastanesi eczanede ziker.
kim nederse desin herşeye rağmen en güvenilir hastaneler devlet hastaneleridir.
lakin özellerin çoğunun amacı gerekli gereksiz bi çok test isteyerek hatta sizi gereksiz ameliyat ederek para koparma derdindedirler.
Özel hastane peşin siker. Devlet Hastanesi sonradan siker.
Cok yakin zamanlarda ikisine de ilk kez kendi basima gittim evet 23 yasindayim ama tam bir anakuzusuyum. Neyse ciddi anlamda surunerek girdim acile ben saniyorum ki hemen benimle ilgilenicekler gittim oturdum meger sira aliniyormus neyse zar zor aldim muhatap bile yok. En sonunda biri geldi dedi ki sizi bekleme odasina alalim. Aq gittim kalabalik oluyorum zaten havasiz. Neyse 20 dakka bekledim sanirim sonra bi odaya aldilar oda 5 kisilik falan orda muayene vs. doktoru bekledim sonra igneyi bekledim. Neyse sonuc olarak hic para odemedim tabii. Ozel hastanede boyle acilde kolay kolay beklemezsiniz hani buyuk bi vaka yoksa toplu. Daha sakin olur falan. Ama onun disinda mesela bazi birimlerde ozelde de sira olur. Gunlerce randevu alamazsiniz o doktora. Yani aslinda birim birim degisir acil disinda.
kokuları, insana davranış biçimleri, sıra bekleme şekilleri, yapılacak tetkikler için verdikleri süreler, fiyatları arasındaki uçurum.
özel hastanede cafe olur devlet hastanesinde kantin.
Özel adından da anlaşıldığı gibi biraz özel hissettirir sana ve hızlı hizmet alırsın. Daha doğrusu paranla hizmeti satın alırsın. Fakat çok iyi soyucudur özel. Seni nasıl soyacağını da çok iyi bilir. En küçük rahatsızlığında bile tüm ayrıntılı tetkikler istenir ve bunlar ayrı ayrı faturaya işlenir. Yani kısaca kol gibi geçirirler farkında olmadan. Tabi sen kendi rızanla bu işlemleri yaptırır ve ücretini öder çıkarsın. Ha bir de özel zengin hissi verir sana ve mutlu mesut ayrılırsın hastaneden. Eve vardığında hiç bişeyin kalmaz. Az da olsa paranız varsa diz yine de özeli tercih edin ki devlet hastanesinde saatlerce günlerce beklemek zorunda kalmayın.
özellerin kızları güzel, devletinki malum işte.
hemşireler.

yalarun.
devlet hastanesinde ölüm döşeğindeki hastaya birşyin yok 100 yıl yaşarsın derler, özel hastanede soğuk algınlığı şikayetiyle gelen hastayı kayıtsız şartsız direk ameliyata alırlar.
Gösterilen ilgi.
devlet hastanesinde oksijen saturasyonu desteksiz 60 larda olan yani oksijen maskesiz nefes alamayan hastanin maskesi bozuldugu zaman kostura kostura nöbetçi hemsireyi ararsin.
bulursan ayak ustu ne oldugunu anlatirsin, o an ciddi baska bir hastasi yoksa gelir takar varsa maskeyi verir sen takarsin.

ozel hastanede kolundaki serumun bitse düğmeye basarsin 45 sn icinde hemsire odaya geclir.
acil durum cagrisina basarsan zaten 30 sn icinde 3 hemsire birden gelir.

devlette hematoloji bolumunde gece 15 hastaya 1 nobetci hemsire duser. doktor olarakta dahiliyeninki bakar. acil durumda 20 dk ya gelir iste.

ozelde durum cok daha iyidir.

devlet pistir, ozel temizdir.
doktorlar hakkindada bi karsilastirma yapardim ama genellemek istemiyorum hepsini.

bir ekleme yapmak gerekirse allah sifa versinde gerisi teferruattir.
özel hastanede insan yerine koyarlar seni ama aynı oranda da cebine geçirirler.
(bkz: namık kemal üniversitesi tıp fakültesi/#39591718)
(bkz: anadolu sağlık merkezi/#39587437)

fark insandadır.
devlet hastanesinde siz para ödemezsiniz ama sizin adınıza devlet öder.
her iki kurumda hayli hayli kazanır.
tek fark muhattabın insanlığıdır.
Birinde insan taklidi yaparsınız diğerinde hayvan gibi davranırsınız. Evet evet siz.
Yeri gelince hastaya ayrılan sürenin daha normal olmasıdır
Veya sıra beklemede o kadar günlerce beklememektir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar