bugün

Kul hakkı yemiştir. Yemeye devam edecektir. Allah'ın belaları.
Şekerleri lezzetli olan kurum. Nerede yapılıyor merak konusudur.
tercihler yarın 12 ye kadar uzatıldı denildi ve suan tercih yapmak için girdiğimde tercih seçeneği yoktu bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba.
trollendik gençler. hani tercihler uzatılmıştı?!
tamam bu kurum aptal da siz neden son güne bıraktınız tercihleri ?
240 liraya sınav yapan kurum. Gerçekten gözümüze soka soka soygunculuk bu olsa gerek.
Öğrenci de işini bilsin erken yapsın tercihini arkadaşım. Son dakikaya bırakmanız bi anlam ifade etmiyor. yeni üniversite açılmayacak siz tercihi onayladıktan sonra.

Ha şu konuda haklısınız ösym'nin sitesinin çökmeden sınav atlattığını görmedik.
muhtemelen fetocularla dolu bir diğer kurum.anasını siktiklerim.ücretsiz eğitimmiş.geçiriyorlar bunlar sayesinde.orospu evlatları.sikiyor bu devlet bizi.
Sadece sınav paralarından elde ettiği gelir sri lanka , Laos , Gabon, eritre gibi ülkelerin plan bütçe komisyonlarinda konuşulan rakamlara denk olan kurum.
şu an tercih yapılmıyorsa gerçekten allah ın sevdiği kulu imişim. tam 23:57 de tercih onayı verdim lan nasıl olsa yarına kadar uzadı diye.
yeminle kâbusum oldu. yok böyle bir şey. gençligimin en güzel yıllarında dert sahibi oldum be. Ne saçma bir eğitim sistemi.
Götümü ye dediğim kurum.
Türkiyede ki en işe yaramaz kurumların başında gelir. tek işi twitter dan öğrencilere engel atmaktır. 1 aydır tercihleri açıklamamaktadır. 2 milyon öğrencinin tercihlerini 2 günde açıklayıp 65 bini 1ay da açıklayamayan kurum ta kendisidir.

http://www.diken.com.tr/w...ads/2015/01/osymtakip.jpg
yds sonuçlarını açıklaması gereken kurumdur. daha doğrusu tüm yaptıkları sınavları. olum açıklasanıza.
çok havalı siteye sahip kurum.
sitenin yeni hali berbat ötesi olmuş.
Soruları muhafaza edemeyen ve milyonlarca kişinin hakkına tecavüz etmiş kurum.
Sokarım...
Bozuk para ve analog saatle nasıl kopya çekileceğini bize açıklaması gereken kuruluş.o derece yetenekli olsaydım şu an peygamberliğimi ilan etmiş olurdum herhalde.
artık optik form kullanmadan sınav yapacağı söylenen kurum

görsel
Gençliğimizin ırzına geçen kurumdur. Stres ve mide bulantılarının sebebidir.
Bitirdin insanları şeref yoksunu namussuz kurum.
Türkiye'de kötü yönetilen birçok kurum var ama ösym bunların başını çeker.

6 ocak 2017 tarihli duyurusunda öabt ve kpss a grubu testlerindeki soru sayılarının artırıldığı öğrendik. Bununla birlikte test süreleri de arttı ve muhtemelen 4 saat 10 dakikalık tek oturum yapmak yerine oturum sayısını da artıracaklardır. Tabi bununla ilgili hala net bir bilgi yok. Çünkü duyuruda "2 veya 3 oturum" ifadesi geçiyor. Ayrıca puan türlerinde de geçtiğimiz günlerde bir değişiklik yapılmıştı ve kpss puanlarına yds etkisi a grubu için sıfırlanmıştı. Bununla birlikte ekonometri testi de kpss a'dan kaldırılmıştı.

Bu tarz bir değişiklik yaparsın tamam da bunu neden sınava 4,5 ay kala yapıyorsun? Geçtiğimiz sene de yine gerek dershaneler gerekse öğrenciler tarafından bütün programlar kpss a ve gk-gy sınavının temmuz ayında yapılacak olmasına göre ayarlanmışken yine dönem içinde yapılan bir değişiklikle sınav 1,5 ay öne çekilmişti. Eğer böyle önemli değişiklikler yapıyorsan bunu sınava en az 1 sene kala yapmalısın. Ha o süreyi geçirdin mi? O zaman ocak 2017'de yaptığın değişiklik en erken 2018 kpss için geçerli olmalıdır.

Çünkü yüz binlerce kişi hazırlıklarını kpss'nin değişiklikten önceki hali için yaptı. Belki binlerce insan yiyeceğinden içeceğinden kısarak zar zor deneme setleri aldı. Yayınevleri binlerce basım yaptı. Dershaneler programlarını yaptı. Yine binlerce kişi kpss'yi düşünerek yds kurslarına yazılmak için binlerce lira döktü veya yds için aylardır çalışma içindelerdi. Peki ya yıllarca ekonometri okuyup mezun olan insanların emeklerine ne demeli? Hepsi bir anda çöp oldu. Sen böyle aptalca değişiklikler yaparak bunca insanın emeğini çalıyorsun ve sonra da dalga geçer gibi kalemlerinin üzerine "emeğiniz emanetimizdir" yazabiliyorsun.

Aslında sorunlar bu kadar değil. Çünkü söz konusu kurum ösym ise neresinden tutsanız elinizde kalır. Mesela türkiye'de alanında tekel olan bu kurumun bu tekel avantajını sınava giren milyonlarca insanı ve hatta o insanların ailelerini sömürmek için kullandığı, sırf sınav ücretlerine bakılarak bile anlaşılabilir. Bunun dışında sınav merkezleriyle ilgili ulaşım zorlukları, bu ulaşım zorluklarına ek olarak neredeyse ülkenin hiçbir yerinde olmayan çok yüksek ve bir o kadar da anlamsız güvenlik önlemleriyle sınav yerlerine giriş mecburiyeti, elinde kapı gibi hastane raporu olmasına rağmen sırf ösym'ye bildirilmediği için ülkenin bi ucundan kırık elle ayakla ve binbir zorlukla sınavın yapılacağı tek şehir olan ankara'ya gelen insanların kapıdan çevrilmesi vs. vs.

Dediğim gibi neresinden tutsanız elinizde kalır. Sözün özü nefret edilesi ve gereksiz bir kurumdur. En azından üniversiteye giriş dışındaki birçok sınav için ilgili bakanlıklar ve kurumların kendi sınavlarını yapabilme imkan ve kabiliyetleri varken, özellikle kpss gibi angarya bir sınav için insanları ayrıca strese sokmanın ve çok uçuk ücretler ödemek zorunda bırakmanın sosyal devlet ilkesinin tam olarak neresiyle bağdaştığını anlayamıyorum.

Son olarak mağdur olan milyonlarca insana şunu söylemek istiyorum: boyun eğmeyin!
Acayip olayların acayip paraların döndüğü değişik kurum.
türkiyede en güvenmediğim kuruluşların başında geliyor. binbir türlü önlem almışlarda falanda filan. siz o içerdeki adamları iyi tanımadıktan sonra orayı komple kamera ile donatsanız ne yazar. çalan yine çalar.