bugün

osym'nin tutarsız tavrıdır.

--spoiler--
Tercih işlemi Başvuru Merkezi aracılığıyla veya kişisel olarak internet üzerinden 8-13 Ekim 2008 tarihleri arasında yapılacak ve bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.
--spoiler--

osym 07.10.2008 tarihli basın duyurusu

--spoiler--
2008 ösys ek yerleştirme tercih işlemlerinin süresi 14 ekim 2008 salı günü saat 17.00'a kadar uzatılmıştır. işlemler salı günü saat 17.00'da kesin olarak sona erecektir.
kamuoyuna duyurulur.
--spoiler--

osym 13 ekim 2008 tarihli basın duyurusu

http://www.osym.gov.tr
deveye sormuşlar boynun neden eğri diye..
(bkz: anladın sen onu)
ösym' nin kendisi. *
sınav sırasında düşük bel pantolunundan görünen kırmızı g-string giyen kız öğrenciye izin verilmesi. konsantrasyon bozarak haksız rekabete neden olan birine göz yummak ta bu çarpıklıklardan biridir *
(bkz: ösym deki çapkınlıklar)
sınavda kitapların dağıtılmasında anlaşılır. ilk önce a kitapçıklarını, o bitince sırasıyla b, c, d kitapçıklarını dağıtacaklarına a, b, c, d kitapçıklarını karışık olarak dağıtıyorlar. bu ne sapkın hayat, bu ne bohem yaşam tarzı, anlamak mümkün değil.
ösym'nin varlığı başlıbaşına bir çarpıklıktır zaten.
abesle iştigal sorusu.
ösym yi vareden zihniyet, nerem düzgün diye aranırken, eserinde düzgün yer varmışcasına, çarpıklık aramak abestir, abes.
yetenekleri ve bilgisi ölçüsünde her türk genci sınavsız eğitim hakkına sahiptir.
değerlendirme, öğrencinin eğitim hayatını sonlandırırcasına lise son sınıftan sonra değil, ilkokul başladığı andan itibaren, sadece bekleyen değil, gözlemleyen, eğiten, öğreten ve kanalize eden bir anlayışla yapılmalıdır.
yani öğrenci şuraya girebilirsin denmesine gerek kalmadan, ben kendimi, kapasitemi ve becerilerimi tanıyor ve bu ölçütleri kendim değerlendirerek, kendi yolumu kendim çiziyorum dedirtecek bir sistem.