bugün

insanın sevgilisinin onu çok sevdiğinin bir göstergesidir.Ayrıca güne güzel başlamanın sebeplerinden biridir.Sevgilisi olmayanların ise imrendiği durumdur.
pazar kahvaltısında hep beraber olmak için annemin sayesinde yaşadığım ve haftasonlarını iple çekmeme neden olan olaydır.
(bkz: çalışan annenin çocuğu olmak)
(bkz: olsa da yesek)
öpen insana bağlı olarak değişik duygular yaşatan olaydır. * *
uyku ile uyanıklık arasında geçen zamanda yanağınıza konan minik bir sıcaklık, sabah sabah biraz daha şımarmak için güzel bir bahane.

bir başka bakış açısı için (bkz: sevgiliyi öperek uyandırmak)
(bkz: seni yakindan sevmek asklarin en guzeli)
öpk: öpülerek uyandırılan kadın
a: avcı

öpk aniden uyanır ve yanında tanımadığı birini görür...

öpk: noluyoz be, sen kimsin, neden öptün beni??
a: o kadar içersen sevgilini bile tanımazsın işte
öpk:ne sevgilisi be, tanımıyorum seni
a: insan tanımadığı adamla yatar mı be!!
öpk:yattık mı biz?
a:oo ne diyosun,bi paket de sigara bitirdik dün gece..
öpk: hay amına koyum
a:gerek yok ben hallettim o işi dün gece..
birden fazla kişi tarafından gerçekleştirildiğinde insanda uyku sersemliğiyle karışık bir şaşkınlık uyandıracak eylem.
sevgi belirtisidir.özellikle çok sevdiğin bir kişi tarafından (anne, sevgili) öpülerek uyandırmak güne en iyi başlama şeklidir. Öpülerek uyandırılmaya ek olarak uykuda izlendiğini bilmekte çok ayrı bir duygudur. (bkz: ahh eski günler ahh)
sulu bir şekilde öpülmedikçe insanın hayır demeyeceği uyanış şekli.
kulağınızdan öpülürseniz ani bir uyanma olacaktır bu.. ve öpen kişi de birkaç pata küte alacaktır.. *
olsada uyansak.
(bkz: aman ne güzel)
eskiden bu şekilde uyandırılırken, şimdilerde onu yalayarak uyandıran şeyin bir adet köpek olması sonucu, bu buruk durumu yaşayan insanın özlediği durumdur.
(bkz: hamam böceği tarafından)*
yüz yıl uyuyan güzel'e prens tarafından yapılmış eylemdir.
her sabah spordan gelmiş babam sayesinde yaşadığım şey. omzum açıksa omzumdan, kışın falan da yanağımdan öper hiç şaşmaz. bu yüzden hep yalandan mızmızlanarak ve çok mutlu uyanırım ben.
deliler gibi susadığın bir anda çok ılık beklemiş bir su içmek yerine, buz gibi bir taze kaynak suyu içmek gibidir.
hiç kuşkusuz dünyanın en güzel hissidir.
Hiç kuşkusuz histir.
Evet.
cicim aylarının vazgeçilmezi en fazla 1 yıl sürer, sonra tekmeleyerek uyandırıyorlar.
Rahatsız edici olabilir..
Evet alarm tarafından hem de defalarca...