bugün

değerli müzisyen erdal güney'in defalarca dinlenipte sıkmayan şarkısı.

sözleri:
Ayva sana bana nar mı
Dünya insanlığa dar mı
Üzülme sen kara gözlüm
ölümden öte köy var mı

Kimi sevda diye yanar
Sevdasına dağı deler
Beterin de beteri var
Ölümden öte köy var mı

Gezer bahar açar çiçek
Dünya yalan ölüm gerçek
Sıra sana da gelecek
Ölümden Öte köy var mı
köy değil de tripleks mega şehir olsa yine onca adamı nasıl istisdam edesi vuku.
bol ve geniş bir araziye sahip, üzerinde her türlü yiyeceği yetişterebildiğiniz hurilerle dolu köydür.

öteside yoktur.
kurtlar vadisinde ki çakır karakterinin ölmeden önceki son sözü.
dünya hayatı için senin için benim için hepimiz için... en kötüsü bu değil mi? daha kötü ne olabilir amk? ya da köt mü gerçekten? yoksa kurtuluş mu?
kim kimi sikliyor ki şu hayatta? kim kim için kaç gün ağlıyor? kaç gün aklına geliyor?
hiç olup gitmek için neyi bekliyorum? neyden korkuyorum? ya da korkuyor muyum? hiçbir bok bilmiyorum.
ne yazdığımı da bilmiyorum çünkü sarhoşum ama o kadar da değil. yazabilmişim en azından. ama şey de kötü, kimseye kendini anlatamayıp buraya yazmak da. ya da bu da iyidir. bilmiyorum.
Yok arkadaşlar ötede hiçbir şey yok. iki kere genel anestezi oldum kestiler biçtiler biri iki biri beş saat sürdü o ara parantez kesinlikle yok.. Ne rüya ne bişey de yok öyle uykudaki gibi. Ölümün korkulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum bu yüzden ötede bekleyen biri bişey yok.. Bu dünyada sürdüğünüz cefa da yanınıza kar sefa da.. O kadar..