bugün

Bu fiziki bir istektir. Son nefese yakın vücut çok hararet yapar. Ağzı kurur ve bitkinlikten su bile isteyemez olur.
Bu sebeple suyu bol verilmelidir hastanın.

Şeytan, ölüm anında imanı çalmak için yapacağı entrikalardan biri de, hastaya imanı karşılığında su getirmektir.

Peygamberimiz (aleyhisselatü vesselam) bu sekerât anından Allah’a sığınmış ve bize de sığınma yolunu göstermiştir:

“Allah’ım! Ölüm anında şeytanın sırtımı yere getirmesinden Sana sığınıyorum.” (Nesâi, istiâze, 56)

"Siz ölülerinize, (yani ölmek üzere olan hastalarınıza) La ilahe illallah'ı telkin ediniz." (Müslim)
Amcıklık işte . Millete eziyet .
üç büyüğümün canlı ölümüne şahit oldum bırak su içmeyi, pamuğa bandırılmış suyu bile almıyordu.
cevabını daha önce ölmüş biri verebilir.
Kişinin Su istemesini ilk defa duyuyorum..

Lakin şu bir gerçektir ki, ölen kişiye Azrail (a.s) geldiği vakit kişinin canını alırken yüz ve mimik ifadelerine yansıtırsa iman boyutu değerlendirilebilir.

Kişi nasıl yaşar ise öyle ölecektir.

Salih amel işleyenlerin ruhu bendeninden çıkarken yağdan kıl çeker gibi kolay olacaktır..

iman etmeyenler ve yerine getirmeyenler için ise ne dehşet verici bir azap ile gelecektir..

Allah (c. C) bütün ümmeti Muhammed'e ehli sünnet vel cemaat yolunda gidebilmeyi nasip etsin. Allah (c.c) rahmeti ile muamele etsin inşallah..
daha önce hiç ölmedim bilmiyorum,

sanki daha evvel gidip gelmiş de

herşeyi biliyormuş ayağına

yok ölüm anın da şu olurmuş,

yoh bu olurmuş

he amonyum he

birbirini sikmekten,

hırsızlıktan yolsuzluktan başka bir bok bilmeyen

dinci söylüyorsa yalandır

inanmayın.

şu ölüm anın da su isteyenler sağdan bir sıra yapsınlar da görelim

bu koduumu dincileri ne söylüyorsa yalandır