bugün

Denemeden bilinmez.
muamma.

neler olacagini bilmiyoruz. hos ogretilen seyler olacaksa da tanri hic iyi biri degil. kullarini sevdigini soylemisti oysa.
En merak ettiğim sorulardan birisidir. Bilmek mümkün değil gibi geliyor.
(bkz: the good place)
ılık bir duj.
(Bkz: pamuk)
valla giden geri dönmedi haberimiz yok. boku yedik.
Hec bi sikim olmayacak fazla da şaapmamak lazım.
Güzel bi soru.
Olasılıklar nedir?
'sonsuz karanlık mı yoksa günahlardan arınana kadar cehennemde yanmak mı?' şeklinde bir soruyu kendime sormama neden olan başlıktır. Sanırım cehennemi alacağım, bilincimin sonsuza kadar kaybolması daha korkunç gözüküyor.
Dünya maceramız Göte şaplakla başlayıp,göte pamukla bitecek.
Dogmadan önce ne olduysa o olacak, yani hic bir sey demis birisi. Zekaniz annesinin oyuncagini arkasina sakladiginda o oyuncagin yok oldugunu düsünen bir cocuk zekasindan öte gidemiyor.
Birçok giden memnun ki yerinden, çok seneler geçti çok seneler geçti dönen yok seferinden.
Tersten göreceğiz.
meryem suresi:

66. "Öldüğüm zaman diri olarak çıkarılacak mıyım," diye soruyor insan.

67. insan, önceden hiçbir şey değilken kendisini nasıl yarattığımızı düşünmez mi?

68. Rabbine and olsun, onları ve şeytanları toplayacağız. Sonra onları cehennemin çevresine getireceğiz. Diz çökmüş halde...

69. Sonra her gruptan, Rahman'a karşı azgınlıkta ileri gidenleri ayıklayacağız.

70. Orada yanmayı en çok kimin hakkettiğini elbette biz gayet iyi biliriz.

71. içinizden oraya gelmeyecek yoktur; bu, Rabbinin gerçekleştireceği kesin bir karardır.

72. Sonra, erdemlileri kurtaracağız. Zalimleri ise orada diz üstü bırakacağız
sadece toprağa gideceksin
sonra toprak olacaksın
sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin
oradan özüne ulaşacaksın
çiçeği özüne bir arı konacak
belki
belki o arı ben olacağım

eşkiya
Mezarın içinde ya cehenneme bakacasın yada cennete. Ama farklı inanışlara sahip dostlar var ise belirtsin düşüncelerini. Ben mesela ateistleri merak ediyorum lan öldükten sonra bomboş kapkaranlık birşey olacaksınız. Hiçbirşeyi düşünemeyeceksiniz yani ahiret inancı falan yok. Şaka maka ahiret inancı bir insanı çok bağlıyor yaşamak için.
Ölünce sevemezsem seni.
Bizi ilk önce kim yarattıysa ikinci kez de o yaratacak.

isra süresi 13. Ayet
Her insanın amelini boynuna doladık yani mahşere amelleri boynuna takılı olarak gelecektir. Insan icin kıyamet gününde, açılmış olarak önüne konacak bir kitap çıkarırız.

isra 14.
Kitabını oku! Bugün sana hesap sorucu olarak kendi özbenligin
Yeter!.

(bkz: allah)
dununle bugünün arasında nasıl bir ilişki var? hadi hadi kabul edelim, hayatımızın bir noktasinda hepimiz öldük: cenazemize kadar hareket ediyoruz sadece....
doğmadan önce ne olduysan o olacak.
bu merağı gidermenin tek yolu var sayın yazar. çok düşünme.

sadece gidenlerin bildiğidir.
pamuk tıkanacak diye biliyorum ben.
ne cennette huri öpeceksin ne de cehennemde seni öptürecekler kedinin, filin, kaplumbağanın başına ne geldi ise öldükten sonra o gelecek başına. bu küçük dünya koca egonuza dar.
Pamuk hadisesi vuku bulacaktır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar