bugün

yazarların hakkın rahmetine kavuştuktan sonra (ateist ise öldükten sonra diyeyim ayıp olmasın ayrı ca "hak" burada her dinin kendi tanrısı babında kullanılmıştır.) arkalarından neler konuşulacağıdır. yazarların kendi kişiliklerine ve çevrelerine göre kendileri hakkında bir nevi öz eleştirileridir.

benim için

sessiz sakindi ama iyi çocuktu ya şimdi biz notları kimden alacağız
yılmaz erdoğan gibi bir evlada sahip olurda ölürsek eğer, " senin baban ermiş'ti diyorlar. ne ermişi benim babam şerefsizin tekiydi." demesi muhtemeldir.

(bkz: vizontele)
"Biraz gerizekaliydi ama iyi insandı kolay kandıriliyordu en azından" olur benimkisi.
acayip troll bir yazardı.
Helvası sanki biraz koyu olmuştu.
"Rahmetli de pek bi kasıntıydı."
Hanım hanımcıktı, çok iyidi, cana yakındı derler. Zaten ağızlarına tükürsem de hiç kötü olamadım.
Gittiğin cenazelerde konuşulanlara bak, çok farklı olmayacaktır.
Kurtulduk şerefsizden.
Hiç bir anlamı kalmayan sözlerdir.

Kötü ise yapılacak bir şey yok.

iyi ise hayattayken duysaydım iyi olurdu.
-Şerefsiz öldüde kurtulduk. Hakedişleri imzalamazdı. Neymiş efendim önce iş bitecek sonra parayı verecekmiş. Devletin parasını veriyorsun. Bak ömrün bitti. Heey yavrum sen yoksun artık işleri bitirmedende parasını alıyorum.
-Artık sokaktaki kediler ve köpekler için üzülen biri daha öldü. Başınız sağolsun kedicikler.
daha gençti yazık oldu...
insan ne zaman öleceğini biliyor be kimse bilmiyor ayağına yatmasın şimdi.
daha gençti yazık oldu...
insan ne zaman öleceğini biliyor be kimse bilmiyor ayağına yatmasın şimdi.
zeki adamdı ama çalışmıyordu. çalışsa yapardı.
"Kaşardı bu zaten." Deyip amerikadaki torunlarından bahsetmeye başlarlar kesin.
zaten bu biraz anormaldi.
Sadece kinle nefretle besleniyordu, iyi oldu şerefsize denir muhtemelen.
Zaten yaşadığı da belli değildi ama olsun. Kişi başına düşen milli gelir 3-5 kuruş artar. Yaşadık a dostlar. Derler.
A: Deliydi.

B: Ne delisi, zırdeliydi...

C: Yok be, zırzırdeliydi...

ABC: Hep de doğru söylerdi be!...
Kimse sevemezdi.
Abiydi bir de.

ABC: ....................................................
taziye evinizde ilk gün ne kadar iyi olduğunuzdan birlikte geçirdiğiniz anlardan vs. bahsedilecek 2 gün devlet meseleleri 3. gün futbol konuşulacak. bir ay sonra en yakın akrabalarınız dışında sizi hatırlayan konuşan dahi olmayacak; istediğiniz kadar sevilen biri olun bu böyle.
Vasiyet, varlıklı bir adamsan herkes elinden geleni yapar. Meteliksiz biriysen muamma. Paranın gücü öldükten sonra bile devam eder. Vasiyet sonrası konu zaten gene paraya varır kısaca herşey para olmuş.
"intihar mı etmiş geri zekalı? Ölmeyi hak etmiş o zaman."
görsel
"Hıh öldü de iyi oldu. Gördü gününü."
Kimseye bir zararım yok yine de sevilmeyen biriyim ne yazık ki.
Ölmeden hemen önce vasiyette bulunmuştu muhterem. Dik gömün beni demişti. Amın oğlu yasiyorken dik duramiyordun şimdi nasıl dik gomelim seni ipne.