bugün

sigara sağlığa zararlıdır diyenleri göt edercesine yaşanan bir hadisedir.

ne zaman öksürük krizi tutsa yakarım bir sigara ve sonra öksürük falan kalmaz.

sonrada vay efendim sigara sağlığa zararlı ciğerleri bitiriyor. ciğerler zaten bitmiş sigara can veriyor amk.

hadi biri yalan desin. öksürdüğünde sigara içince geçmediğini söylesin. yalan söylemesin ama doğru söylesin.
akciğeri temizleyen silleri sigara dumanının felç etmesi sebebiyle oluşan durum.

not: sigara içiyorum, sağlığa zararlı olması da umrumda değil.
sigaranın içine katılan ilaçlardan mütevellit gerçekleşen olaydır. sigarayı bıraktıktan sonra çeşitli boğaz rahatsızlıklarının yaşanmasının da nedenidir; düzenli ağrı kesiciyi bırakmış oluyoruz. ayrıca alerji, öksürük gibi şeyler çoğu zaman vücudun kendisini aşırı korumaya almasından kaynaklanmaktadır. alerji tabi yanlış bir kodlama sonucu oluyor ama yine de bağışıklık sistemi ile ilgilidir. ben de sağlık ocağı yalancısıyım.
sigara içen insanların akciğerlerinde toksinler birikir. bırakıldığı durumda; bir süre sonra ciğerler bunu dışarı atmaya çalışır, bu sebeple öksürük oluşur. tekrar sigaraya başlandığında vücut tekrar aynı sisteme döndüğünden nikotini bir sünger gibi çeker. olay budur.
öksüren ciğerler "çok bunaldım içme şunu" mesajı verirken bakar ki siz hala içiyorsunuz, sonunda umudu kesip "ne halin varsa gör" diyerek öksürmeyi bırakır. işte nedeni budur.
madde bağımlılarına kriz geldiğinde bunu uyuşturucu ile durdurmalarıyla aynı şeydir.
son derece doğru bir önerme.

en sonunda öksürüğü de, nefesi de keser. kabir sessizliği çöker dört yana.

not: kent switch sporluyum
çünkü sigara balgamın dışarı çıkmasını hızlandırıp insanin daha çabuk rahatlamasını sağlıyor.
ben sigara icince öksürmeyen birine rastlamadim. nasil bu iddia simdi anlamak zor. dalga gecer gibi birsey.
yalan hacı. zaten insan ilk sigara içmeye başladığında öksürmeye başlamaz mı? yani öksürüğü kestiği falan yok. zaten onun yüzünden öksürüyorsun sen. şimdi öksürüyoruz diye sigaraya mı başlayalım yani.*