bugün

öksürük krizinin devası olan şeylerdir.
ama öyle bir öksürmek ki tüm organlarını parçalamak gibi sözlük.*
zencefilli-karabiberli-limonlu-yeni baharlı bal.
pastildir, şekerdir, çikolatadır ve elbette c vitamini olan tüm içeceklerdir.
kuru ekmek.
nefes tutulmak suretiyle işkence denenebilir. onun dışında ılık su,bitki çayları.
su. baktın durmuyor yak bir sigara üstüne git çivi çiviyi söker.
Cikolata, bal.
majezik gargara. ilaca bak yahu, hem ağrı kesici özelliği var, hem dezenfekte ediyor hem de kireç çözüyor. neskafe espirisini yapmicam, benim değil mi yapmicam.
bal ya da bir parça kuru ekmektir.
ekmek içi yada bal. sıcak bir şeyler iyi gelecektir.
ayak topuğuna vicks sür iyi diyorlar.
meme.
evet eme. bi agiz dolusu memeyi agzimizs alip emiyoruz.
Ben herşeyi denedim olmuyo. Sabaha kadar oksurmeye devamediyorum. Hele bu aralar uyku yok bana o yüzden.
Sigarayı bırakmak.
öksürmemek.
portakal dilimleri üzerine bal dök ye. Portakal yoksa balın üstüne kahve tozu dök ye. Bal da yoksa git al.
Ayva elma kabuk tarçın kaynatın bi muga koyun sürekli için. Boğazı yumuşatır hem öksürüğü geçirir. Tatlı isteyen bal da koyabilir.
denenmiş ve faydası görülmüş iki yöntem önermek istiyorum.

1- havluyu ütüleyin ve daha önce kullanılmamış bir sabunu (mümkünse sade ve doğal sabun) havlunun her tarafına sürün. sabunlanmış havluyu önce sırt bölgenize koyun. bir saat sonra sırtınızdan çıkardığınız havluyu tekrar sabunlayın aynı işlemi göğüs kısmınıza uygulayın.

2- siyah turpu yıkayıp tepe noktasından açtığınız bir oyuktan içine bal koyun. bir bardağın veya kabın içersinde turpu en az 7-8 saat bekletin. akabinde turptan sızan karışımdan sabah akşam ikişer kaşık için.
kusmak eylemidir. bugün kustum. öksürürken aniden kusuyor insan. o zaman öksürük kesiliyor. denedim oldu.
(bkz: oral seksten uzak durun)
zencefildir. bi rahatlatma etkisi vardır.
papatya çayı içilmesi.
(bkz: sarımsaklı süt)
Tadı da hoş önyargıyla yaklaşmayın. 1 günde tık diye keser.
Kansere bile ilaç bence ama tıp literatüründe yok bu.
kestane balı ile karıştırılmış mevlevi macununu sıcak suya koyup karıştırıyoruz. soğuduktan sonra içiyoruz. mideniz kaldırır da dayanabilirseniz geçer. değilse sabaha doktora koşun.
Bir yemek kaşığı pekmeze bir iki damla zeytin yağı bir iki damla limon damlatıp içirir annem. Geceleri tutan öksürük krizime çok iyi gelirdi, bilmem psikolojik mi artık.