bugün

bende olduğunu bildiğim durum. ayrıca bipolar olduğumu da biliyorum.

maks. düzeyde bir kontrol gerekmiyor. tedavisi ilaç kullanımından geçiyor. sonrası sersemlik hali zaten bırakın öfkelenmeyi parmağınızı oynatamıyorsunuz.
adama cinayet işletebilecek bir bozukluk. bozuk insanlardan uzak durmak lazım.
çok dikkat edilmesi gereken hede.

şahsımda da vardır, ne kadar tedavi olmaya çalışsam da düzeltemedim.
Tedavi süreci ve sonrası merak edilen hastalık.
Bilen, duyan, uzman varsa bi ışık yaksın lütfen.
Yüksek derecede sahip olduğum bir bozukluktur. Duygu durum bozukluğuyla beraber gelip insanın hayatının içine eder. Herşeye tahammülünüz yok denecek kadar azalır. Aileye,insanlara,kendinize hayata,yaşamaya...
Bu kişilerin aşırı titiz olması , takıntılı olması, narsist olmaları konuyla alakalı mıdır? Bilmiyorum , zira yaşlandıkça veya bir travma yaşayınca daha aza indirgediğini gördüm. Tedavi olunması şart.zira Bence yanında yasayanların kendilerini korku imparatoru olarak görmelerine yol açmakta, yanlış anlaşılmalarına sebebiyet vermektedir. Dolayısıyla kendisini sinirlendirmemek için kişiler paylaşımcı olmadığında daha büyük problemler ortaya çıkabilmektedir.
Kesinlikle tedavi olunmalı. Daha sonra aşırı derecede baş ağrılarına sebebiyet veriyor. Ve eğer mükemmeliyet takıntınız varsa, etrfa emirler yağdırıyorsunuz ve olmayınca kolayca sinirleniyorsınuz. Genellikle haksızlığa tahamül edemezler kolayca kavga çıkartıp, dövme işlemini sonraya erteleyşnce üzülürler.
Korkulasi türden bir sorun. Böyle insanlar oldukça mutsuz çekilmez bir hal alıyor. Lütfen bir çaresine baksinlar.
Kesinlikle bende var oldugunu dusundugum psikolojik rahatsizlik.

Emre belözoğlu'nun sosyal hayattaki versiyonu gibiyim resmen hep bir tetikte bulunma hali hep bir atarlanma hali.Tedavisini bilen aydinlatsin bi zahmet.

Edit : ne tabagi kardesim agaclarla dovusuyorum kolay yikilmiyorlar diye onlari hedef seciyorum *
psikiyatrik ilaçların bazılarıyla başarıyla tedavi edilen? hastalık.

ilaç tedavi eder diye genelleme yaptım? ama belirtmem gerekir ki bunu bilimsel bir kanıtla söylemedim.
Genelde aldatan kisilerde gorulen bozukluk halidir. Zira yaşanılan hayattan mutsuzluk hali sinirlilik ile sonuclanır. Bir tür kisilik bozukluğu olarak incelenmelidir. Ya musallat olan kişiden kurtulamama , bir yandan da bitmesini istememe veya devam eden ilişkinin bitirilememesi halleri depresif duyguların açıga çıkmasına sebebiyet verir.
Başımı ağrıtıyor.
niye kontrol edeyim ki gerek yok hönkür gitsin banane.
bende muhtemelen olan bozukluk. irademle her ne kadar engellesem de, bana en ufak hata yapan birinin yüzünü tokmakla ezmek istiyorum.

çok kötü bir şey.
dişarıdan derinine inmeyince her ne kadar uyumlu biri gibi görünsem de, bende de bir parça mevcut olan bozukluk. hoşgörüsüz bir insan olmamla da bizzat alakalı.
Size 50 mg antidepresan başlıyorum, 15 gün sonra kontrole gelin.

Dört sene gibi kısa bir sürede düzeliyor.
Dsm 5 tani kitabindaki kriterlere gore sebepleri sunlardir;
Öfke kontrolü çocukluk çağında başlar
beyin ön bölgesinin bir işlevidir.
Kötü çocukluk çağı yaşantıları ve yanlış tutumlar çocuklarda öfke kontrolünü bozar.
Öfke Kontrol Bozukluğu yaşayan bireylerde mutluluk hormonu adı verilen serotonin hormonunun çalışmasında da bir sıkıntı olduğu bilinmektedir.
şöyle olur;

sakinim evet sakinim, tamam kızmıyorum. Hayır bir sey demiyorum ve elimdeki şeyi sana fırlatmıcam. basta kendine böyle telkinler yaparsın ve sonra iste o an eldeki nesne karşıdaki kişiye fırlatılır ve ardından ağızdan dönüşü olmayan kelimeler yüksek bir ses tonuyla dudaklardan birer birer dökülür.
ardından kapanış ve pişmanlık..
Son yazılan entryleri okudum, bazılarınız pasif agresif Olabilirsiniz sayın yazarlar. Okuyun bilgilenin.
Bazen yaşadığım durum, insanın şartlar gereği değiştiremeyeceğini bildiği durumlarda yaşadığı durum olarak değerlendiririm. Örnek olarak demokrasi diyebilirim ve tabi ki sistem açıkları.
Bir müddet öncesine kadar ben dede olan durum. Ama artık çok şükür kontrol edebiliyorum. Sinirlenince derin derin nefes alıyorum. O ortamdan uzaklaşıyorum gerekirse. Daha da sinirim geçmese başka güzel şeyler düşünüyorum.
Bu tarz durumlara her yerde karşılaşmaya başladık. Suçsuz biri olsun ya da olmasın bağırarak bir yere varamazsın ya da döverek bir yere varamazsın. Böyle olan insanların psikiyatrik ilaç kullanması iyi olur. O ilaçlar ya uyutuyor ya da sizi bir melek gibi uçuruyor.
odunu yemekle sonuçlanabilir.
Sevdiğiniz insanların kalbini kırıp dökmenize , sonrasında derin pişmanlıklara sebebiyet verir.
ilaç kullanmadan çözümünü bulmuş olan arkadaşlar varsa tavsiyeye açığım.
O an derin nefes almayı veya ondan geriye doğru saymayı düşünemeyecek ve umursamayacak kadar gözüm dönüyor.
Eğer kendinize ve yakınlarınıza karşı tehlikeli ve zarar veriyorsanız, kesinlikle, profesyonel destek alınması gereken bir bozukluktur.