bugün

insanları tedirgin eden ve geçimini çöpten sağlayan tiplerdir. duyduğuma göre 2 bine yakın para kazanıyorlarmış değil 2 bin 20 bin verseler yine de çöp karıştırmam açık ve net.
tip değil karekterlerdir.zira kalıplaşmış sınırlara girmek tercihleri değil zorunluluklarıdır..
ulan gören de devletin temizlik memurlarından bahsediyoruz zanneder.

burada çok bilmişlik taslayanlar herhalde bayburtta falan yaşıyorlar hiç görmemişler bahsettiğim tipleri. üstü başı pislik içinde, nereden geldiği belli olmayan, devasa çöp çuvallarıyla gezen bu tipler her türlü tedirginlik yaratır. bir kız gece vakti bunların yanından geçemez mesela.

sokakta bu adamlardan biri sigara istese korkudan koşup bakkaldan alacak tipler boşuna algı kasmasın gerçek hayat klavyede yazmaya benzemez açık ve net.
hemen hemen hepsinin yanında 3-4 tane sokak köpeği vardır ve bu onların gerçekten iyi insanlar olduğunun ispatıdır.ayrıca onları çöpleri karıştıran tip diye tanımlamak çok saçmadır çünkü kendileri serbest bir şekilde geri dönüşüm sektörüne hizmet vermektedirler,bir çoğunuzun tüketip çöpe attığı şeyleri paraya çevirecek kadar akıllı bir o kadar da emekçidirler.
öyle bi başlık açmışsınız ki adamlara sövüyonuz sandım
bu sadece bende mi oluyor bilmiyorum ama, mesela elimde boş pet şişeyle plastik toplayan bir tanesinin yanından geçerken ''ulan içine atsam ayıp olur mu'' diyorum ve atamıyorum.
görsel

Yaşları henüz 15-17 arası. Yaptıkları iş en helali ve en zorlarından. Yoksulluklarının, acılarının, gece gündüz durmadan çalışmalarının, okula gitmeleri yerine çöp toplamalarının tüm vebali biz insanlarındır unutmayın. Çünkü onları unutuyoruz. Onlar(çocuk işçiler) bizlerin gündeminde olmadılar hiçbir zaman.
Siz kendinize aciyin göt laleleri.
Beledeyi başkanı olsam geri dönüşüm fabrikası kurar bu arkadaşları da kadrolu işe alır yaptıkları işi daha güvenli ve diğer insanları tedirgin etmeden yapma imkanı verirdim. Hem insanlara iş veriririz hemde doğayı koruruz.
korkulmamasi gereken tiplerdir.
sen sen ol, boş gezen tiplerden kork
ekmeğini " çerden- çöpten kazanan " insanlardır.
şereflidirler.
çalmazlar, çırpmazlar, yolsuzluk yapıp rüşvet yemezler,
ona buna yandaş, şerefsize yavşak olup, cukkayı kapmazlar.
sabah akşam alın terinden, dürüstlükten, dinden imandan, hak ve hukuktan bahsedip malı götürenlerden değildirler.
dayıları yoktur, kimsenin damadı da değildirler.
bizim insanımızdır. sevgi. saygı ve muhabbetle.
yaptıkları işi sorgulayacak değilim de trafiği kötü etkiliyorlar bazen. içlerinde kendilerini araç zannedenler var.
Korkulması gereken üstü başı pis yırtık pırtık yaşam savaşı veren tipler değil, sizin gibi boş beyinli cahil insanlar.
Helalinden kazanır senin gibi şerefsizlerin dilini yakar orospu çocuğu. Git kendi lisende oyna amın evladı. Ne cahil adamsınız.
Dar yolda aracınıZın önüne çıkarlarsa yol vermek için koşarcasına hareket ederler. Bir çok insana insanlık dersi verecek özellikleri mevcuttur.
Emin olun bizden daha özgürler.
helalinden para kazanan gururlu insanlar. Ayrıca öyle para filan almazlar sizden, dilenci değillerdir.
senin gibilere inat çok sevdiğim saydığım emektarlar, adamlar hakkıyla emeğiyle kimseye zarar vermeden yapıyor herşeyi size batan ne?
Ekmeğinin peşinde adam gibi adamlar. En azından hırsızlık peşinde soygun peşinde olmayan insanlardır. Elleri kapkara yürekleri bembeyaz...
diğer insanlara ve çevreye zarar vermedikleri sürece saygı duyduğum tiplerdir. bize göre farkları şanssız olmaları ve yanlış ailede dünyaya gelmeleridir. bu da eğitim alamamalarına ve küçüklükten itibaren o şekilde yetişmelerine sebep olur.
"abi yanlış anlamazsan dilenci değilim" diyerek para istemezler. bir işleri vardır ve para kazanmak için sokak sokak gezerler. Allah yardımcıları olsun.
Hırsızlık yapanlardan devletin cebini hortumlayandan kara para yiyenden midesi bulanıp tedirgin olmuyor da böyle tiplerden (!) Tedirgin oluyormuş. Hey yavrum hey.
böyle birisini tanıyorum, ciddi anlamda iyi kazancı var.

şimdi bu işi bir çok belediye ihale ile vermeye başladı. o derece kazançlı bir iş.
Bizim cop atarken bile zorlandigimiz cop kutularindan para kazanan bireylerdir ki bu bence bi gurur kaynagi. Sonucta cop yani ama adamlar paraya donusturebiliyor.
bitsede kurtulsak dediğim çingenlerdir. o cop arabalariyla dar sokaklara girer milletin arabasini cizer sokagi isgal ederler hatta cop icin aralarinda kavga eder cetelesir birbirlerini bicaklarlar. Copun icindeki kedilere ellerindeki demir tellerle vururlar.

yil olmus nerdeyse 2018 millet uzaya fuze yolluyor bunlar hala cop karistiriyor. duyar kasmayin onurlu serefliymis gitsin gotu tutuyosa hamallik yapsin bulasik yikasin merdiven silsin ozaman tek is kaldi oda cop karistirmak mi?
başında led lambası olanı vardır.demek ki meslek olarak görüyor adam bunu geçici yapmıyor.