bugün

beni endişelere salmıştır. yukarıda yalnız başına ne yer ne içer? başına bir şey gelmemiştir umarım.

not: hadi gelsin "öbür dünyada götüne girdiğinde anlarsıncılar".
öbür dünyada götüne girdiğinde anlarsıncılar.
bir çeşmenin altına
bir testiyi koysalar
kapağın açmasalar
kendi dolası değil .
onların gözleri vardır görmezler
kulakları vardır işitmezler
işte onlar hayvanlar gibidir .
belki dahada aşağıdır .
boşuna olan endişedir. Allah ne zaman var oldu ki?
allah' dan kim haber almış. mesela bir şizofreni düşün arap çöllerinde güneş başına vurmuş ve beyni sıyırmış. bunun etkisiyle bir şeyler gördüğünü iddia etmiş ve diğerleri hiç görmediği şeye inanmış. tuhaf.
Hakikaten lan haber alinamamasi durumudur. Var mi haber alan araştırmak lazim.

Güldürdü kardes bu sefer.
Güldürmüştür.
Haber almak yerine varligimizla haber vermemizin kafi olacagi durumdur. Zira Allah kendinden haber verme olayini yuz yillar once (bkz: kuran ı kerim) ile zaten yapmistir. Anlamak icin biraz beyine ihtiyac vardır.
Nefes tutarak ölünebileceğini sananları ortaya çıkarmıştır.

Bir insanın nefesimi tutarak ölmesi imkansızdır şakin en fazla bayılırsın ve yine nefes almaya devam edersin. inandıkları bunlara akıl vermemiş.
--spoiler--
ecelini hazırladım bekliyorum
--spoiler--
allahtan haber alınmaz , günde beş vakit haber verilir.
inançlı uyurgezerlerin yüzüne çarpan gerçektir, ama onlar ısrarla uyumaya devam edecektir.
müslümanlar endişeli.
2 milyarlık islam 4 milyarlık hristiyan ve yahudi alemi bunları düşünemiyor hepsi uyuyor ve gerizekalı

sizden zeka fışkırıyor. Bence egonuzla ters orantılı bu zekanızla sözlükte boş başlık açarak yazmaktan daha yaratıcı şeyler yapın.

Dünya halkları için değerlendirimelisiniz. Milyarlarca insanın yerine düşünün ve birşeyler üretin.
Müslümanlar rahat, son kitap, son peygamber var işte ne düşünüp kafa yoracaksın yok evrenin işleyişiymiş, kim uğraşacak çıkmaza girip kalıyoruz zaten, hemen hemen bütün kitaplarda cehennemin ateşle tasvir edilmesindeki benzerlikler falan beni hiçbiri şüpheye düşürmüyor. allahtan haber alamayan ateistler düşünsün dimi.
Günde 5 kez gorusebilenler var oysa.
secde'ye varmayi dene istersen.
çok uzun zaman önce haberden saydığı-aldığı ile kasdedilen neydi ? ona göre bir cevap yazmak gerek. özel olarak dürtülmeyi mi bekliyor mesela ? mesele inanıp-mama meselesi bile değil aslında.
(bkz: yeni ateist olmuş ergen)
bir çeşmenin altına ,
boş testiyi koysalar
kapağım açmasalar
kendi dolası değil .

iman insana verilen en büyük nimettir .
o nimetten mahrum olanlara acımak lazım .
nereden vardın bu kanıya? bir sıvıdan anne karnında ete kemiğe bürünmüyor mu artık bebekler? cansız bir parçayken ruh verilmiyor mu ona? bugün vücudundaki eskiyen hücreler ölüp yerine yenileri yaratılmadı mı yoksa? bugün güneş yaşamın sürdürülebilmesi için koruması gereken yörüngesinden mi saptı? yoksa bugün yediğin yemekler en küçük parçalarına ayrılıp vücuduna karışmadı mı? veya aklı olmayan hayvanlar mevsimsel değişikliği görüp yaşamlarını sürdürecek yere göç etmelerini sağlayan 'içgüdüye' sahip olmadılar mı? 576 megapiksel gözlerinle gördüğün 10-20 megapiksel kameralara hayret edip hiç düşünmezken, bu yazdıklarımı okurken ve anlarken, gözünde ve beyninde milyonlarca işlem gerçekleşirken ve bunların hiçbiri senin kontrolün altında değilken söylesene dostum sen neyin derdindesin?
mesaj verende değil alandadir sen anlamiyosan bu olmadiği anlamina gelmez.
Dominion diye bir dizi var, tanrı bırakıp gidiyor ne haliniz varsa görün diyor. Aklıma o geldi nedense
merak edilmemesi gerekendir.

geçenlerde ben görüştüm, yemeğe bekliyor sizi.

menüde de siz varsınız.

kızarmış olarak tabi. yanınızda da domates sosu.
müge anlı bu duruma kesinlikle bir son verecektir. eğer programda bir telefon bağlantısı olursa, kulaklar soğan zarıyla kaplanmalıdır.