bugün

bir köşede sigara içmek.
evdeki yastıklardan yuva yapıp bir müddet içinde yaşıyorum.
bir yazar yazmış ama yinelemek isterim.

ağlamaktır.
bugün hıçkıra hıçkıra ağladım mesela. uyudum önce, huzursuzdum. fırtınadan önceki sessizlik olur ya, onun huzursuzluğu. sonra normalde yaptığım "sık kendini lavandula" telkinlerimi rafa kaldırıp koyverdim kendimi.
sonuç?
oyuncak ayıma sarıldığım, üşüyen ayaklarla geçen ıslak saatler.
bitti... burnumda tuz kokusu kaldı.
denize girersin de su seni taşır ya, gözyaşı da öyle. taşıttım kendimi, temizlendim.
sonra kalktım. gözlerimin kızarıklığı geçene kadar sakinleşmiştim bile.

çünkü öyle olmak zorunda.
Duvarlara bakıp uzun uzun düşünmek.
Çocukluk mahallemin gökyüzüne bakarak Allahım bana artık güzel kapılar aç demektir bazen.
Güncel Gürsel Artıktay dinlemek. Ayrıca (bkz: güncel gürsel Artıktay)
“Nothing else matters” dinlemek. introsu beni intihara sürükleyebilir.
Kişinin moduna göre yapılabilecek iki şey var. Birincisi, en iyi dostunu alıp karşına tüm derdini, tasanı, mutsuzluğunu ve can sıkıntını anlatman. ikincisi hiç kimsenin olmadığı bir yerde olup kendinle başbaşa kalarak kafayı güzelce toparlaman.
Anlamsızca tv ye dalmak, uyduruk reklamı bile ciddiyetle izlemek.
Uyumaya calismak.
Uyumak.
Yürümek.
Film izlemek.
friends izlemek
müzik dinlemek
çay veya kahve içmek.
yemek ya da yememek. işte bütün mesele bu.
şarkı söylemek.

https://www.youtube.com/w...j9HM&feature=youtu.be
(bkz: uyumak)
Her derde deva denenmiş ve onaylanmıştır.
Sigaramı alıp wc girip zıçıyorum.
Ağlayarak bilgisayarda kafa topu oynuyorum!
Duvar izlemek.
Ağlamak. Ümitsizleşmek. Karalar bağlamak.
Yüzüyorum.
dram filmi izleyip ağlıyorum veya uyuyorum. hiçbir şey olmasa zaman geçmiş oluyor.
karıya gidiyorum.
sırada ne varsa onu yapıyorum.
Yeni kişilere mesaj atamamanın verdiği acıyla ağlıyorum amk * bu ne lan, 3 tane mesaj attık ikaz geldi
şehir içi olmayan boş bir yolda camı indirip son ses müzik açıyor ve bağıra bağıra şarkı söylüyorum, küfür falan ediyorum.
tek başıma olmak. sevdiğim şeyleri yapmak, en sevdiğim dizi/filmi seyretmek, sevdiğim yemekleri yemek gibi. ama yalnız olmak, en önemlisi bu.