bugün

insana iç huzuru sağlayan, vicdanı everest tepelerinde gezintilere çıkaran feci iyi olma durumudur.

düşünüp düşünüp bir adet şifa niyetine kötü özelliğimin olmadığını farketmemle ne kadar da iyi bir insanım, iyi ki iyiyim diye şükretme sebebimdir.
güçlü olmaktır. güçlü insanlar ancak gerçekten iyi olurlar.
Bu dönemde zor olandır.istediğin kadar iyi ol dünya bozuyor diğer insanlar bozuyor.
insanlara göre çok iyi insan ; güzel güler yüzlü , yalaka , uyumlu , yardımsever ( çıkar ve onay için bile olsa ) , başarılı ( doktor falan işte )

bana göre çok iyi insan ; vicdanlı ,doğrularını çatır çatır savunan , kalp kırmayan kırsa da pişman olup gönül alabilen , adaletsizlik gördü mü başı belaya girse de aslan kesilen ,yardımı göstere göstere yapmayan , mazlumun yanında ,istisnai zorunluluklar harici dürüst ,bir karar alırken diğerlerini de düşünen zeki, akıl ve tavsiye veren ancak despot olmayan kişi çok iyi insandır .
her zaman öyle olunmaması gereken durumdur.
iki de bir ay yok ben aşırı iyiyim ondan bunlar diye yakınıp duruyorsanız lütfen kötü olun. Çünkü iğrenç!
Bu insan benim dostum arkadaşım annem kardeşim babam ablam yeri geldiğinde abim. Herşeyim.
Bi insan birine karşı bu kadar iyi olabilir mi?
Karşılıksız çıkarsiz menfaatsiz sevebilir mi karşısındakini.
Cuzdanimiz bir kalbimiz ortak. Sanki dünya da bi tek ikimiz varız. Ellerimiz her daim bitişik.
(Belki de olması gereken budur. Ama artık dünya ve içindekiler o kadar kötü ki iyi ilişkiler enteresan geliyor ..)
iyi ki varsın canımın cani♡
Allahın emirlerine uyup yasaklarından kaçınmaktır.
Çok iyi bir insan diye bir şey yoktur. Herkesin kötü bir yanı vardır.
Sevgilisiz kalmakla sonuçlanacaktır.
Teoride genel olarak herkesin olmak istediği insan tipi.
O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık.
Iyi insan sıfatı yoktur.lakin iyi insan yoktur. Sınanıyoruz abi her seye ragmen iyi kalabilmek zor olay.
kazık yemek için debelenmektir.
Mutsuzluğa davetiyedir.
Oturmuş sağlıklı bir ahlak anlayışı ve gelişmiş bir empati becerisin çok büyük roller oynadığı durum.

Bu gibi konularda münazara yapmak çok zevkli oluyor, konuşacak insan lazım.
gece gece aklıma gelen şey.
ne iyi insanım ya ben.
ne güzel bir duygu..