bugün

eğer kızım olursa verebileceğim isim furyası, eski sevgilimin ismini verebilirim.
fakat eski sevgilimin hiçbir zaman bilemeyeceği bir durum.
o isim soy adımı öyle almadı böyle alsın.
(bkz: çocuk benden mi)
seni unutamadım demenin başka bir yoludur.
(bkz: komak)
suanda bile "seni arzuluyorum", "seni istiyorum" demenin veya "kocami boynuzlucam sen o kisi olur musun?" demenin ustu kapali seklidir.
(bkz: geçenlerde yine çocuk adı kodum)
(bkz: yüzük)
komak ne lan oha terbiyeni takın utanırım ben senin gibi bir insanın çocuğunun ismimi taşımasından git değiştir ne ediyorsan et.
(bkz: bsgçk)
bazı yörelerde, olmaması için kız çocuğuna annenin, erkek çocuğuna babanın isim koyması şeklinde bir geleneği ortaya çıkarmış bir durumdur aynı zamanda.
kedisine ya da balığına koymasından iyicedir.
(#5474933)
dinlediğim bir aşk hikayesinin kahramanı.
bahar alevi bir kız, ozan sünni bir erkek. *
birbirlerini deli gibi sevdikleri halde birlikte olamadılar.
ayrıldılar.
ortak arkadaşlarından haber aldılar.
şimdi ikisi de evli, ikisinin de çocuğu var.
baharın oglu oldu adını ozan koydu.
ozanın da oğlu oldu. hala dilinde "kızım olursa adı bahar olacak" cümlesi...
ve "bahar olsaydı her şey daha farklı olurdu" iç sızısı...

bilsem ki incitmeyecek, kanatmayacak, daha fazlasın öğrenip bir kitaba dönüştürmek isterdim hikayeyi.
ama biliyorum, çok acıtacak.
(bkz: adını kodumun çocuğu)
her şekilde üzmelidir alsında.çocuk muşru olsun olmasın, sevgilinin yaptığı ayıptır.
(bkz: adını feriha koydum)
(bkz: kodum)*
kişiliksiz insandır.geçmişe taklılıp kalandır saplantılıdır, lüzumsuz insandır.*
(bkz: kodum mu oturturum)*
en yakın zamanda çocuk yapma potansiyelini gördüğüm versiyonundaki yapsa onu, o an huzur içinde ölebilirim. dünyanın en tatlı şeylerinden biri olsa gerek bu. herkesin başına gelir inşallah.
çocuğu, eşliğinde yaptığı kişiye ispiyonlanması gerekendir.
bildiğin odundur, kütüktür ve o yüzden eski sevgilidir.
çocuğun adının amına kodun be odun...!

cevabını hakeden odun.
Eşine üzüldüğüm kişidir. Madem hala onu seviyorsun niye evleniyorsun. Bir de üstüne üstlük çocuk yapıyorsun.
Anca sallayıp duran internet goblinlerinin anlam veremeyeceği başlıktır. Size saygı duymuştur gerçi bu başlığa yazan bu kafalarada kim saygı duyacaksa işleri güçleri sallamak.
Acıların adamıdır/kadınıdır.
Kapanmayan defterini sikeyim senin cocuk.
Koymasa iyi olur. Cocuk bastan bahtsiz olmasin.