bugün

öncelikle bunu o işlevsiz kafanıza sokun. bi çocuk ölünce aa suriyeli aaa sığınmacı demek nedir? insanlığınıza noldu lan sizin? merhametinize n'oldu söyleyin! görmeseydim keşke o haberi derken görmeseydim keşke yorumları zalim görüşleri dedim. n' oluyor bize?

çocuklar ölürken isa ya da muhammed geçmez akıllarından. allah baba geçer, din nedir bilirler mi, allah baba koruyacaktır onu!

çocuklar ölürken ırklara sövmez, renklerini bilmez, belki en son annesinden dinlediği ninni gelir akıllarına.

insan olun lan! yeter! ben utanıyorum geldiğim yüzyıla yaşadığım evrene gördüğüm yüzlere her gün sövmekten. ben utanıyorum.
babalar koruk yer, oğulların ağzı ekşir.

ne yazık ki dünyanın neresine giderseniz gidin, savaşlar en çok çocukları etkilemiştir.

ailelerinden, akrabalarından, arkadaşlarından ayrılmak zorunda kalan, mülteci kamplarında istismara uğrayan, sağlık ve eğitim gibi haklarından mahrum kalanlar yine çocuklardır.

ölümle ufak yaşlarında karşı karşıya kalmışlardır.

saçma olacak ama bir şarkı vardı son anda anımsadım;

--spoiler--
Bir vatan bırakın biz çocuklara
Islanmış olmasın gözyaşlarıyla

Bir bahçe bırakın biz çocuklara
Göklerde yer açın uçurtmalara

Bir barış bırakın biz çocuklara
Uzansın şarkımız güneşe ve aya

Bir dünya bırakın biz çocuklara
Yazalım üstüne sevgili dünya

--spoiler--
Çok doğru ve ölümden çıkar sağlamak isteyenlerin hoşuna gitmeyen başlık.
Sadece o coğrafyada doğduğu için seçimi için herhangi bir fikir yürütmeyen sadece aile ve çevre etkisi ile inanmasına zorlamak o çocuğu o inanç sahibi birey yapmaz.

Daha da vahimi bu dünyadan bi haber çocuklar hiç bir boktan ideolojiyi haketmiyor. Bu çocukları amalarla başlayan cümlelerle sınıflandırıp kusarcasına alçaklıkta yorum yaptığı sanan orospu çocuklarına ne desem az zaten.

insanı inanışı, milleti yada herhangi bir saçma ayrım için değilde insan olduğu için değer verince herşey daha iyi olacak.
(bkz: bugün de ölmedim anne)

doğrusu çocukların dini-dili-ırkı yoktur olarak bilinen öneme.
çocuklar sabidir. nezaman aklı ererse ozaman yargılanabilir. çünkü o ÇOCUKTUR.
kusura bakma ama boyle konularda ayri baslik acip atarli giderli entri giren insanlari hep itici bulmusumdur.
yani bana ici bos sovenist bir yaklasim gibi geliyor bu tarz entriler.
ya da ben bir odun oldum ciktim bilemiyorum yani.